Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Jakie są zawody przyszłości? Odpowiedź poznali maturzyści Zespołu Szkół
Dodał: MariuszBasaj, 15-11-2017 10:03, odsłon: 2059

Jakie są zawody przyszłości? Jakie kompetencje są kluczowe dla pracodawców? Jak się świetnie zaprezentować podczas rozmowy o pracę? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach, którzy wzięli udział w wydarzeniu "Poznaj swój zawód przyszłości", organizowanym przez znany serwis ogłoszeniowy Gumtree.

Spotkanie odbyło się 7 listopada w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego i było świetną okazją do wysłuchania specjalistów zajmujących się rozwojem osobistym, marketingiem cyfrowym i autoprezentacją. Podczas wydarzenia uczniowie mogli wziąć udział w serii prelekcji na temat rozwijania własnej kariery, porozmawiać z przedstawicielami "zawodów przyszłości" i skonsultować swoje CV.

 

Jednym z prelegentów był Miłosz Brzeziński (konsultant w zakresie efektywności osobistej), który wskazywał, jak ważnych wyborów edukacyjnych i życiowych muszą dokonać osoby wchodzące na rynek pracy. Świetne studia nie zawsze są gwarancją wspaniałej kariery. Trzeba wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, żeby w przyszłości znaleźć satysfakcjonującą pracę. Decydujące mogą okazać się: umiejętność dostosowywania się do zmieniających warunków, umiejętność generowania rozwiązań czy opracowywanie skutecznych strategii.

 

Konieczność posługiwania się nowoczesnymi technologiami podkreślał Robert Wielgo (członek zarządu IAB Polska). Na rynku pracy zachodzą dynamiczne zmiany w związku z rozwojem nowych technologii. Wiele osób nie wyobraża sobie życia bez facebooka czy youtuba. Tymczasem te serwisy powstały niedawno, w latach 2004-2005. W krótkim czasie świat bardzo się zmienił. Dlatego niezbędny jest ciągły rozwój i szerokie myślenie.

 

Dodatkowo Piotr Połowniak (Growth Manager Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości) omawiał możliwości założenia własnej firmy i pozyskania finansowania. Pokazał też jak skutecznie zbierać pieniądze dzięki programom typu croudfunding, business angels, venture capital i innym. Wyjaśnił również czym jest networking i jak go wykorzystać z budowaniu własnej marki.

 

Uczniowie Zespołu Szkół wyszli ze spotkania z dawką konkretnych rad i inspiracji do zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych i wejścia na rynek pracy.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UMWM/ wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz
Dzięki wsparciu samorządu województwa w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych i...
Fot. Martyna Kasjaniuk
Sobota na kozienickim stadionie powinna być bardzo ciekawa. W najciekawszym pojedynku 12 kolejki Campeon....
Paweł Susid, Bez Tytułu (To była dobra książka), 2003, ołówek, akryl, papier
W piątek 18 października, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie wernisaż wystawy Pawła Susida zatytułowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/Enea
Setki mieszkańców Kozienic odwiedziły zorganizowany przez lokalny samorząd piknik elektromobilnośc...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook