Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r., 50 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Zakończenie roku szkolnego maturzystów
Dodał: KamZap, 28-04-2018 12:03, odsłon: 3676
fot. KZ
fot. KZ

W piątek 27 kwietnia 275 uczniów kozienickich liceów i techników wzięło udział w uroczystym pożegnaniu swoich szkół. Zarówno w Zespole Szkół jak i w I Liceum Ogólnokształcącym nie zabrakło kwiatów, wzajemnych podziękowań, gratulacji i życzeń pomyślnie zdanej matury.

W Zespole Szkół zakończenie roku rozpoczęło się o godzinie 11:00. Na początku głos zabrał dyrektor placówki Ryszard Zając. – Pamiętam nasze pierwsze wspólne lekcje kiedy byliście jeszcze w pierwszej klasie. Z pewnością zdajecie sobie sprawę z upływającego czasu, ale wierzę, że wykorzystaliście go mądrze – mówił dyrektor. Z kolei dyrektor wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Robert Boryczka podziękował całemu gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w przygotowanie młodzieży do matury, a samym uczniom życzył jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości. Powodzenia na egzaminach i sukcesów w dalszym życiu życzyli maturzystom również wicestarosta Krzysztof Stalmach i przewodniczący rady rodziców Włodzimierz Pujanek.

Później przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych absolwentów. W tym roku najwyższą średnią wśród uczniów klas trzecich liceów był wynik 5,5 i osiągnęła go Katarzyna Gozdera. Natomiast najlepszym uczniem technikum, który tego dnia kończył szkołę był Daniel Szczypiór ze średnią 5,37.

 

Rodzice otrzymywali od dyrektora listy gratulacyjne.

 

Specjalnymi statuetkami wyróżniony został także najlepszy siatkarz Zespołu Jakub Rybowski z III FLO, a także Weronika Ziemka, która w akcjach honorowego krwiodawstwa oddała w sumie 2,7 litra tego cennego płynu.

Zgodnie z tradycją uczniowie opuszczający mury szkoły przekazali jej sztandar swoim młodszym kolegom. Poczet sztandarowy w składzie: Daniel Szczypiór, Arkadiusz Michalski, Anna Drewnik, Agnieszka Wyzińska, Weronika Krakowiak oraz Katarzyna Gregorczyk został zastąpiony przez Jana Cieślakowskiego, Dominika Przepiórka, Paulinę Skrzypczak, Maję Wójcik oraz Dominika Grabca i Sylwię Kozłowską.

Na zakończenie nauczyciele i wychowawcy otrzymali od maturzystów kwiaty w ramach podziękowań za wspólne 3 lub cztery lata spędzone na lekcjach i ciężką pracę jaką włożyli w przekazywanie im wiedzy.

 




W I LO w Kozienicach uroczystości zakończenia roku szkolnego odbyły się po południu. Tutaj również głos jak pierwsza zabrała dyrektor, Ewa Malec. – Nadszedł tak długo oczekiwany przez was dzień, już tylko egzaminy maturalne dzielą was od dorosłego i odpowiedzialnego życia. Po latach będziecie wspominać sytuacje, zdarzenia i rozmowy, którymi żyła cała klasa i cała szkoła. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia i z uśmiechem lub żalem pomyśleć, że ten etap jest już za wami – mówiła dyrektor.

- W murach tej szkoły zostawiacie wiele chwil pełnych uśmiechów, radości, ale i smutku. Jesteśmy przekonani, że dzięki waszym nauczycielom i przyjaciołom przez resztę życia towarzyszyć wam będą same ciepłe wspomnienia związane z licealnymi czasami – mówiła przewodnicząca rady rodziców Aneta Szczypiór. Natomiast sekretarz powiatu kozienickiego Jarosław Chlewicki odczytał list od starosty Andrzeja Junga skierowany do maturzystów.

Najważniejszą chwilą piątkowej uroczystości było oczywiście wręczenie świadectw wszystkim uczniom i nagród tym, którzy w trakcie edukacji w liceum wyróżnili się ocenami lub aktywnością społeczną. Najwyższą średnią wynoszącą 5,33 mógł poszczycić się Marcin Tasak.

Później uczniowie podziękowali całemu gronu pedagogicznemu wręczając nauczycielom kwiaty, a także prezentując specjalnie przygotowane na tę okazję krótkie humorystyczne przedstawienie o życiu w liceum.

 


Przedstawienie przygotowane przez klasę II a rozbawiło, ale także wzruszyło wszystkich zebranych.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook