Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) W ZS nr 1 trenują świetni młodzi programiści z całego kraju
Dodał: MariuszBasaj, 21-08-2017 12:14, odsłon: 1741
fot. Mariusz Basaj
fot. Mariusz Basaj

130 uczniów z całego kraju oraz grupa 40 kozieniczan od kilku dni bierze udział w licznych zajęciach z programowania, jakie odbywają się na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach. Jedni trenują do olimpiad na poziomie międzynarodowym, inni stawiają swoje pierwsze kroki w C++ czy Pythonie.

W szkole jednocześnie odbywaj się dwa duże kursy, a ich uczestnicy mają okazję pracować razem. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Warszawie, przy współpracy z ZS nr 1, zorganizowało ogólnopolskie Wakacyjne Warsztaty Informatyczne, w których bierze udział 130 osób z całego kraju. Jednocześnie trwają zajęcia z języków Python czy C++ dla uczniów ZS nr 1, I LO i PG nr 2. Łącznie jest to 40 osób.

 

- W naszych murach gościmy przyszłą elitę informatyczną i programistów największych firm działających w Polsce. To bardzo zdolna młodzież - wicedyrektor szkoły Paweł Boryczka.

 

Główny obóz trwa od 17 do 27 sierpnia, a jego organizacja dla kozienickiej szkoły była sporym wyzwaniem logistycznym. - Goście śpią w Internacie. To 2,5 razy więcej osób niż normalnie w ciągu roku szkolnego, musieliśmy zmobilizować naszą kadrę. Świetnie sprawują się panie z kuchni, dzięki ich pracy wszystko przebiega sprawnie - podkreśla Boryczka. Jak dodaje, Gmina Kozienice dofinansowała kurs dla młodzieży z Kozienic i zapewniła im wyżywienie.

 


Również kozieniccy uczniowie mają opcję, żeby wziąć udział w ciekawych kursach.

 

Kilka poziomów trudności

 

Główną organizatorką Wakacyjnych Warsztatów Informatycznych jest Joanna Śmigielska z warszawskiego "Sztaszica". Uczniowie mają zajęcia z kadrą nauczycielską, wykładowcami uniwersyteckimi z kilku miast, a także przedstawicielami dużych firm, np. Google, które wspiera (również finansowo) całe przedsięwzięcie. Spora część kadry to dawni uczestnicy obozów, wśród nich są finaliści i laureaci konkursów, w tym olimpijczycy międzynarodowi.

 

- Uczniowie, głównie licealiści, ale też gimnazjaliści podzieleni są na IV grupy zaawansowania. Ci najbardziej zaawansowani trenują do zawodów i olimpiad o charakterze międzynarodowym. Kolejni do konkursów ogólnopolskich. Dalej mamy grupę średnią i taką, która tak naprawdę dopiero zaczyna - mówi Wojciech Dyżewski ze "Sztaszica".

 

Uczniowie z najbardziej zaawansowanych grup każdego dnia mają kilkugodzinne konkursy z zadaniami jak na olimpiadzie. Dla przykładu dostają zadanie z opisem miasta i mają do napisania (od zera) program, który wskaże najkrótszą drogę z punktu A do punktu B.

 

Organizatorzy obozu zadbali też o higienę pracy młodych programistów. Zajęciom komputerowym towarzyszą też zajęcia wychowania fizycznego, żeby nieco rozruszać organizm. Zaplanowano też dodatkowe atrakcje, takie jak np. wycieczka do Królewskich Źródeł. 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 czerwca w ramach cyklu „Poranki Teatralne” Kozienicki Dom Kultury odwiedzili a...
Fot. Kamil Zapora
Około 1000 osób wspierało drużynę biało-czerwonych w czasie jej pierwszego występu na Mundialu w R...
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski zaprasza mieszkańców powiatu kozie...
Właśnie zostały opublikowane wyniki egzaminów gimnazjalnych. Szkoły na Mazowszu mają nie najgorsze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook