Dzisiaj jest sobota, 28 marca 2020 r., 88 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(ZDJĘCIA) Dni otwarte w szkołach. Liceum, technikum, a może szkoła branżowa? Co oferuje Zespół Szkół w Kozienicach?
Dodał: KamZap, 21-03-2019 12:41, odsłon: 3095
Przed gośćmi Zespołu otwartych było kilkadziesiąt sal, a w każdej wiele ciekawej wiedzy do odkrycia. Fot. Kamil Zapora
Przed gośćmi Zespołu otwartych było kilkadziesiąt sal, a w każdej wiele ciekawej wiedzy do odkrycia. Fot. Kamil Zapora

Tradycyjnie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach zaprosił w swoje progi uczniów, którzy stają przed wyborem szkoły średniej, żeby przedstawić im swoją ofertę edukacyjną. My także, wybraliśmy się tego dnia do tej placówki, żeby sprawdzić co czekało tego dnia na potencjalnych kandydatów.

W związku z reformą edukacji i tzw. podwójnym naborem, w tym roku szkoły średnie na terenie powiatu kozienickiego mogą spodziewać się około 700 potencjalnych kandydatów. Każda z nich chce się zatem pokazać z jak najlepszej strony w czasie tzw. dni otwartych. Pierwszy taki dzień zorganizował Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich.

 

Obowiązkowym punktem dla każdej klasy, która tego dnia odwiedziła Zespół było spotkanie w sali konferencyjnej z dyrektorem Ryszardem Zającem. Mówił on o bogatej ofercie dydaktycznej placówki, która jest podobna jak w poprzednich latach. Absolwenci podstawówek i gimnazjów mają więc do wyboru: liceum ogólnokształcące, technikum i szkołę branżową. Dla ostatniego rocznika wygaszanych gimnazjów liceum potrwa tak jak do tej pory 3 lata, a technikum 4, natomiast dla absolwentów ośmioklasowych szkół podstawowych czas nauki szkołach wydłuży się o rok. Jak podkreślił Ryszard Zając podwójny nabór nie stanowi dla jego szkoły problemu. - Kiedyś do naszej szkoły uczęszczało 2100 uczniów, a w przypadku podwójnego rocznika liczba ta nie powinna przekroczyć 1300 – mówił dyrektor. – Dlatego zachęcam wszystkich do wstąpienia w progi naszej szkoły, która od wielu lat wyróżnia się poziomem kształcenia, co ma swoje odzwierciedlenie chociażby w rankingach Perspektyw – dodaje dyrektor. Szczegóły oferty ZS-u znajdziecie TUTAJ.

 


Dyrektor szkoły Ryszard Zając przypomniał o srebrnych odznakach Perspektyw 2019 dla technikum i liceum w Zespole Szkół.

 

Poznaj świat z Zespołem Szkół

Zespół szkół wyróżnia się nie tylko miejscem w rankingach, ale także mającą już 11-letnią tradycję aktywną współpracą międzynarodową. – Nasi uczniowie już w pierwszej klasie mają możliwość uczestnictwa w polsko-włoskiej i polsko-francuskiej wymianie młodzieży. Nawet w przypadku podwójnego rocznika jesteśmy w stanie przygotować kolejne wymiany np. ze szkołą w Akwitanii we Francji oraz ze szkołą w Sycylii. Swoją gotowość do tego typu projektów wyraziły również węgierskie szkoły, wszystko zależy od tego jakie będą potrzeby uczniów – mówił wicedyrektor Paweł Boryczka. Ponadto w kolejnych latach uczniowie mogą brać udział w zagranicznych praktykach. Należy również pamiętać o współpracy Zespołu z rodzimymi zakładami pracy takimi jak Elektrownia Kozienice i Polskie Sieci Energetyczne, gdzie uczniowie również mogą odbywać praktyki.

 

Opiekunem projektów międzynarodowych jest wicedyrektor Paweł Boryczka (z prawej).


Wszystkie drzwi otwarte dla uczniów
 

Po spotkaniu z dyrekcją każda grupa kontynuowała zwiedzanie szkoły ze swoimi przewodnikami. Dla osób, stojących przed wyborem szkoły średniej otwartych było kilkadziesiąt sal, w których mogli osobiście przekonać się z jakich pomocy naukowych będą korzystali w czasie lekcji. Uczniowie ZS-u razem z nauczycielami zaprezentowali wyposażenie dydaktyczne każdej sali.

 


Julia i Zosia z II B to jedni z wielu przewodników, którzy oprowadzali swoich młodszych kolegów po szkole.

 

Nie tylko sale, ale również inne obiekty Zespołu Szkół były dostępne dla zwiedzających. W internacie już od wejścia przywitał nas wspaniały zapach potraw przygotowywanych tam przez uczniów technikum gastronomicznego.

 

 

W tym roku uczniowie technikum gastronomicznego postawili na słodkie przekąski.

 

Akcje takie jak ta to nie tylko poznanie profili poszczególnych klas, ale również, a może przede wszystkim, doświadczenie atmosfery i zwyczajów panujących w danej placówce co jest niezwykle istotne przy wyborze szkoły, w której spędzimy przynajmniej cztery lata.

 


 


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook