Dzisiaj jest piątek, 07 sierpnia 2020 r., 220 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[Fotorelacja] Ponad 200 zawodników i zacięta rywalizacja. W niedzielę odbył się Kozienice Triathlon 2018
Dodał: MaG, 20-08-2018 16:30, odsłon: 5455
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Piękna pogoda, profesjonalnie przygotowane trasy i pełna dyspozycja zawodników. W niedzielę 19 sierpnia na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki odbyła się kolejna edycja triathlonu. Zapraszamy do oglądania obszernej fotorelacji z tego wydarzenia.

Do rywalizacji stanęło w różnych kategoriach wiekowych niemal 250 zawodników. Każdy z nich liczył na miejsce na podium. Najlepszymi zawodnikami w kategorii kobiet okazała się Maria Pytel natomiast mężczyzn Bodnar Maciej. Oboje zdobyli najwyższe miejsce na podium w kategorii Open.


Najpierw aquathlon
Zanim jednak rozpoczęły się główne zawody, swój pierwszy krok do triathlonu wykonali najmłodsi. Start najmłodszych zaplanowano na godzinę 12.00. Dzieci w wieku od 10 do 15 lat zmierzyły się z aquathlonem, czyli konkurencją prostszą i mniej wymagającą, co nie znaczy że łatwą. W sumie młodzi pasjonaci sportu musieli pokonać 150 metrów wpław, a następnie 1000 metrów biegiem.

 

Borys Błachnio Borys z Warszawy z uśmiechem na twarzy wbiegł na linę mety


Najlepszą zawodniczką tegorocznej edycji aquathlonu w kategorii dziewcząt w wieku 10-11 lat okazała się Milena Sosnówka z Kraśnika. W kategorii 12-13 lat najlepszą zawodniczką okazała się Wiktoria Kos z Kielc. Najlepszy wynik aquathlonu w kategorii 14-15 osiągnęła Lidia Cati z Warszawy.


Najlepszym zawodnikiem w kategorii chłopców w wieku 10-11 lat okazał się Borys Błachnio Borys z Warszawy. W kategorii 12-13 lat pierwsze miejsce na podium zdobył Dawid Kos z Kielc. W kategorii 14-15 lat zwycięzcom okazał się Michał Piekuś z Warszawy.


Najlepsi w sztafecie
Największym wyzwaniem  i jednocześnie wysiłkiem było pokonanie 750 metrów wpław po Jeziorze Kozienickim, 19 kilometrów na rowerze i 4,5 kilometra biegiem po terenie ośrodka KCRiS-u - solo lub w sztafecie.


Zdobywcami pierwszego miejsca w sztafecie okazał się team Grzegorza Gablera, Maricna Bielskiego i Pawła Strzelczyka. Drugie miejsce na podium przypadło dla Filipa Kowalczyka, Marcina Kosińskiego oraz Krzysztofa Zająca. Trzecie miejsce w sztafecie zajęła drużyna  w składzie: Hubert Krzoski, Wojciech Krzoski oraz Przygoda Rafał.

 

Najlepszy czas w triathlonie uzyskał Maciej Bodnar z Warszawy


Najlepsi w kategorii Open
O miano najlepszego zawodnika w poszczególnych kategoriach tegorocznego triathlonu walczyło 141 zawodników z całej Polski. W kategorii mężczyzn 16-17 lat zdobywcą pierwszego miejsca okazał się Jakub Anyszkiewicz z Pilicy. Najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn w wieku 20-29 lat okazał się Bodnar Maciej z Warszawy. W kategorii 30-39 lat pierwsze miejsce na podium wywalczył Przemysław Szymanowski z Końskich. Najwyższe miejsce na podium w kategorii 40-49 lat zdobył Bartosz Dobrzański z Radomia. W kategorii 50-59 lat najlepszym okazał się Andrzej Leśniewski z Ostrowca Świętokrzyskiego. Pierwsze miejsce w kategorii 60+ najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Klepacki z Warszawy.

 

Nagrody i medale wręczał przedstawiciel Enea Piotr Kutkowski,

Jarosław Traczyk przedstwiciel Urzędu Miasta oraz Marcin Zmitrowicz dyrektror KCRiS


Najlepszą zawodniczką w kategorii kobiet 20-29 lat okazałą się Marta Waręciak z Lublina. W kategorii 30-39 lat pierwsze miejsce zdobyła zeszłoroczna zwyciężczyni Maria Pytel ze Starachowic. Natomiast w kategorii zdobywczynią pierwszego miejsca okazała się Joanna Wasilewska z Warszawy. W kategorii 50-59 lat najwyższe miejsce na podium wywalczyła Barbara Żukowska z  Lublina.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook