Dzisiaj jest sobota, 28 marca 2020 r., 88 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
SamOnline
[FOTO] Piotr Cugowski dał czadu! Za nami XVII Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka
Dodał: DL, 01-09-2019 12:00, odsłon: 2072
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Mariusz Grotkowski, Damian Latos/Agencja Arpass

Amfiteatr w Kozienicach w sobotę, 31 sierpnia stał się muzyczną stolicą naszego regionu. Podczas XVII Festiwalu imienia Bogusława Klimczuka zaprezentowali się na Scenie Enei finaliści, którzy walczyli o nagrodę znanego kompozytora. Byliśmy też świadkami świetnego występu Tomasza Dolskiego, który dzięki skrzypcom nadał całkowicie nowego i świeżego brzmienia najbardziej znanym utworom Bogusława Klimczuka. Gwiazdą wieczoru był Piotr Cugowski, który zachwycił kozienicką publiczność.

Prowadzącym imprezę był Paweł Sztompke, dziennikarz muzyczny z Programu 1 Polskiego Radia. Na scenie pojawili się burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung, radny do sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak i wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw pracowniczych Marcin Łukasiewicz, którzy dokonali oficjalnego otwarcia gali.

 

Podczas sobotniego wieczoru nie brakowało atrakcji. Siedmiu laureatów XVII Konkursu Piosenki o Nagrodę imienia Bogusława Klimczuka swoimi wykonaniami najsłynniejszych polskich przebojów zapewnili muzyczne doznania na wysokim poziomie. Koncert uświetniły występy utalentowanego skrzypka Tomasza Dolskiego, oraz koncert Piotra Cugowskiego. Jak podkreślał burmistrz Piotr Kozłowski była to największa muzyczna uczta regionu.

 


 Burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski jako gospodarz festiwalu oficjalnie zainaugurował galę finałową.

 

-Szanowni państwo, przed nami największa muzyczna uczta regionu. Profesjonalne jury pod przewodnictwem Pana Marka Klimczuka intensywnie pracowało, aby wybrać tych wykonawców, którzy dzisiaj jako laureaci zaprezentują się przed państwem. Wybór nie był łatwy. Co roku poziom artystyczny rośnie. Wśród naszych wykonawców widać pasję i zaangażowanie. To muzyka łączy ludzi, niezależnie od wieku, pochodzenia, czy płci. Tak samo było z twórczością Bogusława Klimczuka. Jego muzyka przez lata przyciągała i nadal przyciąga rzesze fanów. Ten festiwal bardzo dobrze przyjął się w Kozienicach, a to dlatego, że kozieniczanie to ludzie otwarci, uśmiechnięci i tacy, którzy doceniają artystów i potrafią czerpać z ich twórczości. Życzę państwu dobrej zabawy i wielu niezapomnianych przeżyć oraz wspomnień z festiwalu - tymi słowami burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski uroczyście otworzył galę finałową XVII Festiwalu im. Bogusława Klimczuka.

 

Pierwsze miejsce dla reprezentantki Kozienickiego Domu Kultury

 

Później na scenie pojawili się finaliści konkursu, którzy prezentowali swoje niezwykłe wokalne umiejętności w dowolnie wybranym repertuarze. Tegoroczna edycja festiwalu przyniosła wiele wrażeń. Wśród finalistów pojawili się uczestnicy najbardziej znanych telewizyjnych programów muzycznych w naszym kraju. Warto podkreślić, że wśród tego grona znalazła się Patrycja Wołos - reprezentantka Kozienickiego Domu Kultury, która swoim wykonaniem słynnego przeboju Zdzisławy Sośnickiej – Aleja Gwiazd wywołała u licznie zgromadzonej publiczności ciarki.

 


 Patrycja Wołos z Kozienickiego Domu Kultury zaprezentowała swoje niebywałe umiejętności wokalne w utworze „Aleja gwiazd”.

 

Później na scenie pojawił się Tomasz Dolski, wybitny polski skrzypek i finalista programu „Must Be the Music”. Muzyk nadał całkowicie nowego brzmienia utworom Bogusława Klimczuka. Prezentowana przez niego muzyka była połączeniem elektroniki z klasyką. Publiczność świetnie bawiła się także przy autorskich przeróbkach słynnych motywów filmowych takich jak „Piraci z Karaibów”.

 

Po występie Tomasza Dolskiego przyszedł czas na werdykt jury. Jury w składzie: Marek Klimczuk (przewodniczący), Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc, przedstawiciel Enei Wytwarzanie Radosław Czajor i Elwira Kozłowska (sekretarz bez prawa głosu) wybrało najlepszych w Konkursie Piosenki o Nagrodę im. Bogusława Klimczuka. Grand Prix im. Bogusława Klimczuka i nagrodę pieniężną w wysokości 6 tys. zł oraz statuetkę festiwalową zdobyła Małgorzata Nakonieczna z Kielc. Nadała ona nowego blasku piosence Czerwonych Gitar - „Nikt na świecie nie wie”. Zaszczytne, I miejsce zajęła Patrycja Wołos z Kozienickiego Dom Kultury, która „Aleją gwiazd” podbiła również serca publiczności. Zdobyła tym samym nagrodę pieniężną w wysokości 3,5 tys. zł. Drugie miejsce przypadło Magdalenie Chołuj z Morawicy. Magdalena otrzymała nagrodę finansową w wysokości 2,5 tys. zł. Została także zwyciężczynią Nagrody Antoniego Józwowicza Prezesa Zarządu Enei Wytwarzanie, za najbardziej energetyczny występ w XVII Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. W ręce Magdaleny Marcin Łukasiewicz wraz z Markiem Suskim wręczyli czek opiewający na sumę 5 tys. zł.. III miejsce zajął niezwykle energiczny duet - Sebastian Wojtczak i Daniel Rychter z Łodzi, którzy rozbujali całą publikę. Zaśpiewali piosenkę „Bo jak nie my to kto” i zostali nagrodzeni czekiem na kwotę 1,5 tys. zł.

 


 Małgorzata Nakonieczna oczarowała jury swoim wykonaniem piosenki „Nikt na świecie nie wie”.

 

Wszyscy uczestnicy festiwalu byli zwycięzcami

 

Podczas wczorajszej gali każdy jej uczestnik był zwycięzcą. Wszyscy finaliści byli świetnie przygotowani i zapewnili niezwykle emocjonujące doznania muzyczne. Coverami najsłynniejszych polskich przebojów chwytali za serca wszystkich obecnych tego wieczoru w amfiteatrze.  Dlatego też pojawiły się pozaregulaminowe wyróżnienia. Nagrodę Andrzeja Junga, starosty powiatu kozienickiego, a mianowicie laptop o wartości 1,5 tys. zł powędrował do Aleksandry Wedman z Nowych Grobic. Natalia Kawszyn z Płocka była zwyciężczyniom nagrody burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego. Natalia otrzymała czek na kwotę 1,2 tys. złotych. Na uwagę zasłużył występ kobiecego trio, a mianowicie zespół Bloom, którzy otrzymał nagrodę w wysokości 1,2 tys. zł, ufundowaną przez samorząd województwa mazowieckiego.

 


Nagroda prezesa zarządu Enei wytwarzanie, za najbardziej energetyczny występ trafiła do Magdaleny Chołuj z Morawicy.

 

Niezwykłe show Piotra Cugowskiego

 

Gwiazdą wieczoru gali finałowej był Piotr Cugowski wraz zespołem. Piotr w ekspresowym tempie rozruszał publikę i zachęcił do wspólnych śpiewów już od samego początku pojawienia się na scenie. Muzyk zaśpiewał swoje największe hity takie jak „Kto nie kochał”, czy „Zostań ze mną”. Występ Piotra był niezwykle energiczny. Publiczność nie mogła wysiedzieć na krzesełkach kozienickiego amfiteatru. Podczas koncertu Piotr opowiadał o swojej solowej płyty. Premierę zaplanowano na 4 października, dzień przed 40 urodzinami wokalisty!

 

Piotr Cugowski i jego zespół rozgrzali kozienicką publiczność do czerwoności.

 

Organizatorami festiwalu byli: Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury, współorganizatorem Samorząd Województwa Mazowieckiego, partnerem Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, a sponsorem głównym Enea Wytwarzanie.

 

Partnerem radiowym festiwalu była Jedynka Polskiego Radia, a patronat medialny nad imprezą objął między innymi serwis Kozienice24.

 


 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Czy obecna władza nie ma za nic poczucia humoru? Dlaczego nie ma kabaretów?
01-09-2019, 13:07:19
+ 15
0
odpowiedz
Amator
Obecna władza nie powinna przede wszystkim okazywać braku klasy i kultury... Krąży już informacja, że nie pozwolono wejść na scenę byłemu Burmistrzowi Śmietance, który jako przedstawiciel Marszałka Mazowsza i ... wspołtwórca festiwalu chciał zabrać głos. Niby tak miało być apolitycznie, ale ... nie przeszkodziło to paradować po scenie posłowi Suskiemu z PIS. Jaką rolę On tam pełnił??? Reprezentował firmę Enea czy co? W jakim charakterze...? Więc pozwalamy prezentować się jednemu a drugiego dyskryminujemy jawnie... Taki niby apolotyczny jest Pan Kozłowski... Na gest przywoitości nie stać obecnmych władz Gminy. Wstyd!!!
01-09-2019, 20:47:07
+ 25
- 2
odpowiedz
Nowicjusz
Co niektórzy ociekają z wazeliny stojąc tylko obok niego.
02-09-2019, 00:08:47
+ 16
- 2
odpowiedz
Amator
Nie od dzisiaj widać, że Pan Kozłowski podlizuje się PISowi na różne sposoby. Opisaną sytuację traktuję jako kolejny tego przykład...
02-09-2019, 06:57:57
+ 17
- 3
odpowiedz

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook