Dzisiaj jest niedziela, 23 lutego 2020 r., 54 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wyjątkowa prapremiera, wyjątkowego filmu. Mieszkańcy Kozienic obejrzeli „Wiedźmę”
Dodał: MaG, 29-10-2019 08:01, odsłon: 1213
fot.KDK
fot.KDK

W poniedziałek, 28 października, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbyła się uroczysta prapremiera filmu „Wiedźma” w reżyserii Katarzyny Jungowskiej. W tym wyjątkowym pokazie filmu udział wzięli m.in. członkowie ekipy filmowej, aktorzy czy nasi rodzimi statyści z Kozienic i okolic.

Wszystkich przybyłych do sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego przywitała gospodarz obiektu, dyrektor KDK Elwira Kozłowska. W gronie tym znaleźli się m.in. producent filmu Robert Ziółek, reżyserka i scenarzystka Katarzyna Jungowska, aktorzy – Grażyna Szapołowska, Stanisław Banasiuk i Rafał Olbrychski, burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z zastępcami: Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim, przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman, a także kozieniccy radni, pracownicy jednostek i instytucji zaangażowanych w powstawanie filmu oraz mieszkańcy.

 

 

Następnie dyrektor zaprosiła na scenę przedstawicieli Gminy Kozienice i ekipy filmowej, a każda z wymienionych osób otrzymała symboliczną różę.

 

Głos zabrali kolejno: Katarzyna Jungowska, Robert Ziółek i Piotr Kozłowski, a chwilę potem mieszkańcy mogli zobaczyć 18-minutową wersję filmu „Wiedźma”. Przypomnijmy, że zdjęcia do niego powstały w sierpniu 2019 roku na terenie Gminy Kozienice. W produkcji udział wzięli m.in. Grażyna Szapołowska czy Daniel Olbrychski, a wielu mieszkańców miało okazję spróbować swoich sił jako statyści i wcielić się w role gości weselnych.

 

Film został w Kozienicach nagrodzony gromkimi brawami, a tuż po jego projekcji przyszła pora na rozmowę z filmowcami.

 

Wywiad z nimi poprowadziła dyrektor Elwira Kozłowska. Pytania dotyczyły przede wszystkim kulisów powstania filmu, m.in. castingu, który odbył się w KDK. Swoje pytania mogli zadać także widzowie. Dla wielu z nich była to wspaniała przygoda na planie i już pytali, czy reżyserka nie planuje kolejnej produkcji w Kozienicach.

 

Reszta tego wyjątkowego wieczoru upłynęła na rozmowach kuluarowych przy słodkim poczęstunku, który z okazji premiery przygotowano w foyer kina.

 

Przypominamy, że w najbliższy czwartek, 31 października, odbędą się cztery pokazy specjalne filmu „Wiedźma” (obowiązują bezpłatne zaproszenia - do pobrania w kasach CKA). Sam film powstał przede wszystkim z myślą o festiwalach, a jego światowa premiera odbędzie się na Festiwalu Filmowym w Cannes. Tym bardziej warto wybrać się do Kina KDK, bo będzie to jedna z niewielu okazji do zobaczenia tej produkcji w najbliższym czasie.

 

 

 

 

 

źródło: KDKSkontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
„Minimalizacja występowania na terenie powiatu kozienickiego wirusa afrykańskiego pomoru świń ASF&r...
Ciekawy pojedynek sparingowy czeka w sobotę piłkarzy Energii Kozienice. Zmierzą się oni z czwartoligową L...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferował szeroki wachlarz możliwośc...
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook