Dzisiaj jest środa, 23 stycznia 2019 r., 23 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Wybory 2018. Poznaj nowych wójtów powiatu kozienickiego
Dodał: KamZap, 22-10-2018 14:03, odsłon: 7883
ilustracja
ilustracja

Znamy już wstępne wyniki głosowania na wójtów w powiecie kozienickim. Sprawdźcie kto będzie sprawował ten urząd po raz kolejny, dla kogo funkcja wójta będzie debiutem, a na kogo czekają jeszcze dwa tygodnie kampanii wyborczej i udział w drugiej turze?

Garbatka-Letnisko

Przez najbliższe pięć lat stanowisko wójta gminy Garbatka-Letnisko najprawdopodobniej sprawować będzie obecna sekretarz Teresa Fryszkiewicz. Ma 43 lata. Wykształcenie wyższe. Mieszkanka Garbatki-Letnisko, od 20 lat pracowniczka Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko. Jest wiceprezesem Lokalnej Grupy Działania. Startowała z KWW Teresy Fryszkiewicz „Przyjazna Gmina”. Zadania jakie chce zrealizować razem z radnymi:  budowa nowego gminnego ujęcia wody, budowa hali sportowej, przebudowa i budowa dróg gminnych, modernizacja terenu GOW „Polanka”, dalsza modernizacja oczyszczalni ścieków, rozbudowa sieci wodnej i kanalizacyjnej, przebudowa dróg.

Głowaczów

Kto będzie włodarzem gminy Głowaczów przez najbliższe pięć lat dowiemy się dopiero za dwa tygodnie. Dojdzie tu bowiem do drugiej tury między Hubertem Czubajem, a Grzegorzem Józefem Małaśnickim.


Według wstępnych wyników dostępnych na stronie PKW, Hubert Czubaj startujący z KWW Demokratyczna Rozwojowa Gmina Głowaczów zdobył w niedzielę 1634 głosy, natomiast Grzegorz Małaśnicki z KWW Praworządny Powiat Miasto i Gmina – 1469. Głosowanie w drugiej turze zaplanowano na 4 listopada.

Gniewoszów

W tym roku obecny wójt Gniewoszowa Marcin Gac najpewniej po raz kolejny otrzyma mandat zaufania od mieszkańców i pozostanie na stanowisku wójta gminy. 1 572 głosy oddane na niego powinny zapewnić mu pewne zwycięstwo z poparciem wynoszącym prawie 80 %. Marcin Gac ma 38 lat. Wykształcenie wyższe - Akademia Rolnicza w Lublinie. Mieszka w Zalesiu. Pracował w ARiMR w biurze powiatowym w Kozienicach, biurze powiatowym Warszawa Zachód i Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie w Departamencie Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kandydował z Komitetu Wyborczego Stowarzyszenie Lepsza Gmina Gniewoszów.

Grabów nad Pilicą

W Grabowie nad Pilicą swoją kolejną kadencję na stanowisku wójta prawdopodobnie będzie sprawował Euzebiusz Strzelczyk. Według wstępnych informacji zdobył on 1 178 głosów, co przełożyło się na poparcie rzędu 54 %. Ma 57 lat. Inżynier Ochrony Środowiska w zakresie Gospodarki Odpadami. Wójt Gminy Grabów nad Pilica od 1992r,  prywatnie mąż i ojciec dwóch dorastających synów oraz rolnik prowadzący gospodarstwo sadownicze.


Magnuszew

Świadkami drugiej tury będziemy również w Magnuszewie. W tej gminie rozegra się ona między obecnym wójtem Markiem Drapałą, a Bernardem Wdowiakiem. Obecny wójt brał udział w wyborach z list PSL, natomiast jego kontrkandydat startowała z list KW „Nasz Region Kozienicki”. Różnica głosów między Markiem Drapałą, a Bernardem Wdowiakiem była znacząca. Ten pierwszy zdobył 1354 głosy, z kolei na Wdowiaka głos oddały 798 osoby.

Sieciechów

Sieciechów jest trzecią gminą w powiecie gdzie odbędzie się druga tura. Tutaj wezmą w niej udział Jacek Krzysztof Bogucki z własnego komitetu KWW Jacka Boguckiego oraz Arkadiusz Paweł Guba z list Prawa i Sprawiedliwości. Różnica w głosach po pierwszej turze niebyła duża. Na Jacka Boguckiego zagłosowało 789 mieszkańców gminy, a na Arkadiusza Gubę 716.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Kozieniccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas awantury domowej zaatakował swojego brat...
Fot. Zespół Szkół w Kozienicach
W dniach 16-20 stycznia w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyła się...
Obecny dworzec kolejowy w Zajezierzu. Fot. bazakolejowa.pl
Za niespełna 1,5 miliarda złotych ma powstać około 200 nowych dworców w całej Polsce i pięć w regi...
Laureaci z powiatu kozienickiego (od lewej): Krzysztof Wolski, trener Legionu Głowaczów Konrad Wolski, Andrzej Suwała, Mateusz Marchewka i Piotr Łyjak. Fot. Tadeusz Klocek/Echo Dnia
Już po raz 25 "Echo Dnia" zorganizowało Plebiscyt Sportowy. W piątek odbyła się uroczysta gala, w czasie ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook