Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Ważne drogi z szansą na dofinansowanie. Gmina i Powiat starają się o środki w ramach 'schetynówek'
Dodał: MariuszBasaj, 12-09-2017 15:25, odsłon: 1468
Ul. Konstytucji 3 Maja i Al. 1 Maja ewidentnie potrzebują nowej nawierzchni. fot. google
Ul. Konstytucji 3 Maja i Al. 1 Maja ewidentnie potrzebują nowej nawierzchni. fot. google

Przebudowa ul. Konstytucji 3 Maja i alei 1 Maja w Kozienicach oraz ponad 2 km drogi powiatowej Ryczywół - Brzóza na odcinku Adamów - Brzóza mają szanse na duże dofinansowanie. Gmina Kozienice i Powiat Kozienicki składają bowiem wnioski o środki na te inwestycje w ramach "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019", czyli nowej odsłonie dawnych "schetynówek".

Od 1 do 15 września mazowieckie samorządy mogą składać wnioski o środki finansowe na realizację zadań związanych z programem rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowe. Każda gmina może złożyć jeden wniosek i otrzymać środki na jedno zadanie inwestycyjne, a powiaty ziemskie – dwa wnioski na realizację dwóch zadań. Jednostkowo dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów zadania, maksymalnie 3 mln zł.

 

"Majowe" inwestycje w Kozienicach

 

Gmina Kozienice składa wniosek na jedno duże zadanie, które obejmuje dwie ważne drogi: ul. Konstytucji 3 Maja na odcinku od drogi krajowej do ul. Kochanowskiego oraz al. 1 Maja (wraz z przebudową oświetlenia).

 

Zakres zadania obejmuje przebudowę nawierzchni ulic, przebudowę zatok postojowych, wykonanie kanalizacji deszczowej, częściową wymianę chodników, zagospodarowanie terenów zielonych oraz oświetlenie uliczne.

 

- Koszty wykonania zadania zostaną określone na podstawie kosztorysów ofertowych złożonych przez wykonawców (...)  Zadanie jest gotowe do realizacji na podstawie posiadanego zgłoszenia robót budowlanych i spełnia kryteria programu - usłyszeliśmy w urzędzie miejskim. Planowany termin realizacji zadania maj 2018 – wrzesień 2018.

 

Dwa kilometry ważnej drogi

 

Z kolei Powiat Kozienicki składa wniosek dotyczący przebudowy drogi powiatowej Ryczywół - Brzóza na ponad dwukilometrowym odcinku Adamów - Brzóza. Zakres zadania obejmuje poszerzenie jezdni do 6 metrów na całej długości, wykonanie 2147 metrów jezdni, przebudowę zjazdów i przepustów, odbudowę rowów i wykonanie poboczy tłuczniowych.

 

Szacowany koszt tej inwestycji to aż 2,35 miliona złotych. Jak tłumaczy starosta Andrzej Jung, zdecydowano się na to zadanie z wielu powodów. Jest to najbardziej obciążona ruchem pojazdów ciężkich i ponadnormatywnych (TIR-y, cementowozy) na terenie powiatu, łączy dwie gminy (Głowaczów i Kozienice), odbywa się tam też znaczna część ruchu tranzytowego na linii Radom-Warszawa, a sama droga jest w bardzo złym stanie.

 

Jak będą oceniane wnioski?

 

Wnioski będą oceniane przez specjalną komisję według kilku kryteriów, takich jak: znaczenie zadania dla infrastruktury drogowej oraz rozwoju spójnej sieci dróg na obszarze województwa; poprawa dostępności komunikacyjnej, poziom dochodów własnych wnioskodawcy, kontynuacja wcześniej zaczętego zadania czy wpływ na zmniejszenie ryzyka wystąpienia wypadku drogowego.

 

Do 27 października ogłoszone zostaną listy wniosków odrzuconych formalnie oraz listy wniosków zakwalifikowanych do oceny merytorycznej, natomiast ogłoszenie wstępnych list rankingowych nastąpi do 13 listopada.

 

W 2016 r. w ramach Programu zrealizowano 73 zadania obejmujące łącznie ponad 182 km dróg, z czego ponad 108 km stanowiły drogi powiatowe, a ponad 74 km drogi gminne. Natomiast w roku 2017 do Programu zakwalifikowano łącznie 44 wnioski (stan na dzień 25 sierpnia 2017 r.), dotyczące 20 dróg powiatowych i 24 dróg gminnych. Dofinansowanie w wysokości ok. 76,5 mln zł pozwoli na budowę i/lub przebudowę ponad 110 km dróg lokalnych.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook