Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W Kozienicach powstanie nowy żłobek. Budowa ruszy jeszcze w tym roku
Dodał: KamZap, 27-02-2019 13:21, odsłon: 2083
Żłobek w Kozienice zapewnia w tym momencie opiekę 47 dzieciom. Po rozbudowie liczba ta wzrośnie do 71. Fot. Kamil Zapora
Żłobek w Kozienice zapewnia w tym momencie opiekę 47 dzieciom. Po rozbudowie liczba ta wzrośnie do 71. Fot. Kamil Zapora

W Kozienicach powstanie nowy żłobek, w którym opiekę znajdzie 24 dzieci. Żłobek powstanie przy już działającym przy ulicy Skłodowskiej. 80 % wartości inwestycji czyli 528 tys. złotych zostanie pokryta pieniędzmi z rządowego programu „Maluch+” 2019 . Nabór do nowego żłobka ruszy prawdopodobnie już w przyszłym roku.

Dzisiaj Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło wyniki konkursu „Maluch+” 2019. W ramach tegorocznej edycji programu rządowego samorządy mogły ubiegać się o pieniądze na utworzenie w 2019 roku nowych miejsc w żłobkach. Jak poinformował burmistrz Piotr Kozłowski skorzysta z tego również Gmina Kozienice, która otrzyma od Ministerstwa dotację w wysokości 528 tys. złotych. Kwota ta będzie stanowiła 80 % wartości inwestycji.

Nowy żłobek powstanie przy już istniejącym w Kozienicach przy ulicy Skłodowskiej i ze starym zostanie połączony łącznikiem. Oba budynki będą miały wspólną kuchnię i będą zarządzane przez tę samą dyrekcje co pozwoli na oszczędności. Będzie to więc swego rodzaju rozbudowa żłobka już funkcjonującego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a w przyszłym ruszy nabór na dodatkowe 24 miejsca w nowym budynku. Obecny żłobek jest w stanie zapewnić opiekę 47 maluchom.

W sumie dzięki rządowemu dofinansowaniu w całej Polsce powstanie 27,6 tys. miejsc opieki dla dzieci do lat 3.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Niech się starają przed wyborami bo kiedy mają coś dać jeśli nie teraz? To dobrze. Ciekaw jestem niezmiernie jak zostanie rozwiązany problem braku komunikacji publicznej w powiecie.Obietnica padła czyli jest światło w tunelu nareszcie.Wolałbym żeby reaktywowano PKS niż mieliby powierzyć przewozy prywaciarzom.Niespecjalnie ufam w jakość ich usług nie uogólniając...Jeżdżą jak chcą, skąd chcą i nie są pewni.Potrzeba solidnego przewożnika z dobrym taborem i kadrą a póki co cieszmy się żłobkiem.
27-02-2019, 17:42:11
+ 2
- 3
odpowiedz
Powstanie nowy żłobek przy już działającym żłobku :D Koń by się uśmiał!!! Jednocześnie nowy żłobek połączony ze starym będzie miał tę samą kadrę, dyrekcję i kuchnię... Ja przepraszam, ale takiego karkołomnego toku to już dawno nie słyszałem. Ja rozumiem, że nowe władze chća coś nowego zrealizować, pokazać, wykonać - ale niech nierobią sieczki z mózgu. Kozienice24 to nie TVPiS.
Zwyczajnie, po ludzku - rozbudowa żłobka (i to bez szału). Ale nie powstanie nowego!
P.S. Do tego zmniejszy się zielona enklawa przy żłobku, po której dzieciaczki mogły sobie pobrykać... po rozbudowie będą zabetonowane... Lepiej byłoby zbudować nowy (całkiem nowy) w dogodniejszym, mniej zabudowanym miejscu.
01-03-2019, 22:27:11
+ 1
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook