Dzisiaj jest sobota, 20 lipca 2019 r., 201 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
W Kozienicach pojawi się 250 nowych miejsc pracy. Jest duży inwestor
Dodał: KamZap, 21-03-2019 13:31, odsłon: 5252
Fot. UM Kozienice
Fot. UM Kozienice

Duża firma z branży owocowo-warzywnej chce do końca przyszłego roku wybudować na terenie gminy Kozienice nowoczesne szklarnie i stworzyć w ten sposób około 250 miejsc pracy. Dzisiaj w gabinecie burmistrza Piotra Kozłowskiego odbyło się spotkanie w tej sprawie.  

Dzisiaj w gabinecie Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego odbyło się  spotkanie z przedstawicielami firmy CITRONEX Sp. z o.o. – Prezesem Rafałem Zarzeckim oraz Dyrektorem Generalnym Marcinem Dymitrukiem. Prowadzone rozmowy poświęcone były inwestycjom na terenie Gminy Kozienice. CITRONEX zamierza wybudować szklarnie oraz zatrudnić około 250 osób. Inwestycja ma ruszyć już w maju tego roku.

 

 - Tworzenie nowych miejsc pracy oraz przyciąganie nowych inwestorów jest dla mnie bardzo ważnym elementem rozwoju naszej gminy. Jestem zadowolony z przeprowadzonych rozmów z przedstawicielami firmy CITRONEXinformuje Burmistrz Piotr Kozłowski. - Jako Burmistrz z pewnością będę wspierał wszelkie działania, które będą inicjowały rozwój gospodarczy w gminie, zarówno w przypadku nowych inwestorów i nowych przedsięwzięć gospodarczych, jak również tych, które będą przyczyniały się do wzrostu potencjału wytwórczego istniejących już podmiotów, a tym samym zmierzających do tworzenia nowych miejsc pracy – dodaje.

 

Firma CITRONEX sp. z o.o. jest jedną z najbardziej znanych i znaczących firm z branży owocowo-warzywnej w Polsce. Dynamiczny rozwój firmy i perspektywiczne plany Zarządu obiecują kolejne sukcesy gospodarcze i duże inwestycje.  Wybudowanie do końca 2020 roku na terenie gminy Kozienice, jednej z najnowocześniejszych szklarni w Europie i stworzenie około 250 miejsc pracy, jest aktualnym wyzwaniem Spółki.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Da sie??? PO prostu się da! Szkoda że tak pozno Pan wygrał Panie Piotrze poniewaz ocalaly by miejsca pracy takie jak: PKS, S. Inwalidow, s.koni,szpital itp.... i nie bylo by takiej mizernoty w urzedach.
21-03-2019, 18:13:52
+ 18
- 19
odpowiedz
Nowicjusz
Myślę, że wszyscy trzymamy kciuki za powstawanie nowych miejsc pracy! Oby, oby bo każdemu mądremu człekowi na tym zależy. Tylko się trochę boję kosztów bo jeśli to będzie 250 miejsc pracy razy słynne 40 tys. to wychodzi 10 milionów... ;-)
21-03-2019, 19:54:56
+ 18
0
odpowiedz
I tu trzeba zadać jedno pytanie, co Burmistrzowie zrobili żeby tego inwestora tutaj sciągnąć? Bo boję się, że tyle co poprzednik w kwestii budowy nowego bloku w elektrowni...

No ale to jest też dobra informacje, 10 milionów zostanie w budżecie ;)
21-03-2019, 21:09:15
+ 14
- 2
odpowiedz
Bardzo dobrze, że powstanie taka inwestycja. Nie znam szczegółów, ale nie nie przeceniałbym roli naszych nowych władz (chociaż jestem ich zwolennikiem) w pozyskaniu inwestora. Przypuszczem, że Citronex sami się zgłosił i wykorzysta tereny w Ryczywole po upadłym przedsiębiorstwie. Po prostu ta lokalizacja świetnie się nadaje do takiego biznesu (ciepło i dwutlenek węgla z pobliskiej elektrowni). Zresztą już jedną taką inwestycję zrealizował w pobliżu elektrowni Turów.
22-03-2019, 11:33:18
+ 15
0
odpowiedz
Nowicjusz
Podejrzewam, że jest jak piszesz bo już chyba poprzednie władze starały się coś z tym zrobić. Nie ważne w sumie kto a ważne że coś będzie.
22-03-2019, 18:39:00
+ 8
0
odpowiedz
Kolejna ładna propagitka, którą jak słychać wielu łykneło...
Za ponad półtora roku dowiemy się dopiero co z tego wyszło. Prędzej jednak dowiemy się, czy te mityczne 250, albo około 250 (jak piszą w tytule i w treści - a z około może być niecałe 200 lub 100, ale to inna inszość) miejsc pracy zapełnią Kozieniczanie? Panie Burmistrzu - lepiej byłoby zadeklarować: "250 mieszkańców gminy Kozienice znajdzie za godne pieniądze miejsce pracy w zakładzie, który sprowadziłem do gminy..." Ale byłaby to wielopoziomowa nieprawda.
Nie chcę źle wróżyć, ale nie w ilości miejsc pracy cały pic polega, ale w wynagrodzeniach, bo już nawet Ukraińcy nie chcą za minimalną w rolnictwie pracować... Ale władze tego nie rozumieją, bo w miesiąc zgarniają równowartość półrocznej pensji tych, którzy mogliby pracować w tym nowym zakładzie... Obym się mylił...
24-03-2019, 21:10:06
+ 11
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Wczorajsze spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79” z Generalną dyrekcją Dró...
Już w ten weekend dla mieszkańców naszego regionu przygotowano nie lada atrakcje, gdzie z pewności...
Fot. Beata Bogucka
Wczoraj o godzinie 13:00 w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli stowarzyszenia „Nowa 79&r...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Thunderstrike Fight League, 18 edycja odbędzie się w październiku w Kozienicach. Taką informację w czwart...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook