Dzisiaj jest środa, 20 lutego 2019 r., 51 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[AKTUALIZACJA] W Hotelu Energetyk w Kozienicach oberwała się balustrada balkonowa. Nikomu nic się nie stało
Dodał: KamZap, 14-11-2018 15:29, odsłon: 4613
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

We wtorek 14 listopada w późnych godzinach wieczornych oberwała się cała balustrada balkonowa na jednym z pięter Hotelu Energetyk w Kozienicach. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. 

AKTUALIZACJA:

 

Z informacji uzyskanych od Enei Wytwarzanie – właściciela Hotelu, wynika że budynek hotelowy poddawany jest corocznym przeglądom okresowym oraz raz na pięć lat przeglądom szczegółowym. Przeglądów tych dokonują posiadający wymagane uprawnienia budowlane, inspektorzy nadzoru budowlanego Enei Wytwarzanie. Ostatni z przeglądów 5 letnich miał miejsce w grudniu 2017 roku. Natomiast ostatni przegląd okresowy odbył się w kwietniu 2018 roku. Podczas przeprowadzonej kontroli stan budynku oceniono na dobry. Przyczyna zdarzenia nie jest jeszcze znana. Budynek został już skontrolowany przez Powiatowego Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz służby Enei Wytwarzanie. Pomieszczenia znajdujące się od strony południowej obiektu zostały wyłączone z użytkowania. Zabezpieczony również został teren wokół budynku. Służby przystąpiły do demontażu uszkodzonych elementów. Dalsze decyzje dotyczące funkcjonowania hotelu będą podejmowane w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.


 

We wtorek 13 listopada około godziny 22:20 oberwała się betonowa balustrada wzdłuż wszystkich balkonów po jednej stronie budynku na czwartym piętrze. Jak informuje oficer prasowy KP PSP Kozienice st. kpt. Paweł Kowalski, balustrada spadła częściowo na kondygnację poniższą, a częściowo na ziemię w tym na zadaszenie wejścia głównego do hotelu. Na szczęście obyło się bez ofiar.

Zadania strażaków sprowadziły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Zamknięto wejście główne do hotelu, które do tej pory pozostaje nieczynne, a także przeniesiono lokatorów ze strony budynku gdzie znajdowały się oberwane balustrady na drugą. Były to 22 osoby.

Według komunikatu jaki otrzymaliśmy od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego Anny Lenarczyk, w chwili obecnej trwa postępowanie wyjaśniające w sprawie zaistniałego zdarzenia. Nie jesteśmy, więc w stanie na razie podać co było przyczyną oberwania się balustrady.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Ilustracja przykładowa. Fot. freeimages.com
Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu zaprasza do udziału w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej...
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook