Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Maliszewski
Trwają zebrania komitetów osiedlowych. Jak przebiegało spotkanie mieszkańców osiedla nr 3
Dodał: KamZap, 11-03-2019 23:18, odsłon: 1828
Na dzisiejszym zebraniu mieszkańcy wybrali swojego przewodniczącego. Fot. Kamil Zapora
Na dzisiejszym zebraniu mieszkańcy wybrali swojego przewodniczącego. Fot. Kamil Zapora

W poniedziałek 11 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Kozienicach odbyło się zebranie komitetu osiedlowego nr 3. Było to spotkanie wyborcze, w czasie którego wybrano przewodniczącego osiedla, a został nim Artur Kozieł. Była to również okazja do rozmowy z przedstawicielami urzędu miejskiego o sprawach ważnych dla mieszkańców.

Na początku dotychczasowy przewodniczący komitetu Ryszard Zając podsumował swoją ostatnią kadencję trwającą od marca 2015 roku. Wśród niezrealizowanych wniosków w dalszym ciągu pozostają te, o które mieszkańcy zabiegali od lat, czyli wykonanie drogi na osiedlu borki za torami i położenie asfaltu na ulicy 11-Listopada. Co prawda powstały projekty, natomiast w odpowiedziach od urzędu miejskiego w sprawie ich realizacji można było przeczytać, że zależy to od możliwości finansowych Gminy.

Później mieszkańcy osiedla w głosowaniu wytypowali swojego przewodniczącego na kolejne pięć lat, a został nim Artur Kozieł, który zdobył 81 głosów. Zmieni on na tym stanowisku Ryszarda Zająca, który funkcję przewodniczącego pełnił kilkanaście lat. Na dotychczasowego przewodniczącego głosowało 19 osób. Tego dnia została też wybrana nowa rada osiedla, w której zasiądą: Iwona Wochniak, Marek Siębor, Mariusz Wysoczański, Małgorzata Tęcza i Jerzy Wojtkowski.

 

 

Artur Kozieł to nowy przewodniczący komitetu osiedlowego nr 3.

 

W tym roku bez dużych zmian

Dzisiejsze zebranie było również pierwszą okazją dla mieszkańców tego osiedla do bezpośredniego spotkania z nowymi przedstawicielami Gminy: burmistrzem Piotrem Kozłowski, jego zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień oraz przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem. Na zebraniu obecni byli również radni rady miejskiej Igor Czerwiński i Artur Matera. Burmistrz podziękował za uczestnictwo w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Mówił także o budżecie gminy na ten rok i planowanych inwestycjach. Jak podkreślił Piotr Kozłowski budżet na 2019 został rozpisany jeszcze w poprzedniej kadencji rady miejskiej i większość środków została rozdysponowana. Z inwestycji przewidzianych dla tego osiedla w 2019 roku znajduje się przygotowanie projektu przedszkola przy PSP 2, które zastąpi PP 3 przy ulicy Chartowej. Najprawdopodobniej większość wniosków mieszkańców będzie realizowana w kolejnych latach.

Przedstawiciele Gminy wysłuchali również pytań i uwag od mieszkańców. Te dotyczyły ceny i praw autorskich Pomnika Niepodległości w Kozienicach, organizacji ruchu na Maciejowickiej, dotacji zewnętrznych czy mostu na Wiśle w okolicy Świerży Górnych. Ponadto na dzisiejszym zebraniu pojawiła się ważna informacja. 14 marca przedstawiciele Gminy spotkają się z dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, żeby przekazać mu sugestie mieszkańców dotyczące przebudowy Radomskiej i Głowaczowskiej. Choć projekt jest już zatwierdzony to niewykluczone, że GDDKiA przychyli się do niektórych z nich. Ewentualne uwagi należy zgłaszać do przewodniczącego komitetu osiedlowego.

Na koniec mieszkańcy złożyli i przegłosowali wnioski do realizacji. Wśród nich znalazły się m.in.: wykonanie drogi na Borkach za torami, położenie asfaltu na 11-Listopada, zainstalowanie progów zwalniających na Piłsudskiego, plac zabaw przy Szczęśliwej, chodnik przy Leśnej, powstanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Głowaczowskiej, Piłsudskiego i Legionów oraz spowolnienie ruchu na Maciejowickiej.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook