Dzisiaj jest niedziela, 15 grudnia 2019 r., 349 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
To była akcja wielkich serc. Za nami IV Ida Czerwcowa
Dodał: KamZap, 17-06-2019 12:55, odsłon: 1853
Fot. Mariusz Grotkowski
Fot. Mariusz Grotkowski

Przez dwa dni 15-16 czerwca w Kozienicach trwała czwarta edycja akcji „Ida Czerwcowa. Stop rakowi piersi”, organizowanej przez Fundację Energia-Działanie. Kampania ma na celu wsparcie kobiet zmagających się z nowotworami, a także promocję profilaktyki zdrowotnej.

Sobota upłynęła pod znakiem konkursów, od maratonu matematycznego, przez quiz wiedzy olimpijskiej, mecze siatkówki plażowej po sztafety pływackie. Przed południem w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 odbyło się spotkanie z Piotrem Markiewiczem, polskim kajakarzem i brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Atlancie, a także z Łukaszem Fafińskim – zapaśnikiem i złotym medalistą Mistrzostw Polski w Zapasach. Tam również mogliśmy obejrzeć pokaz zapasów w wykonaniu zapaśników z klubu Olimpijczyk Radom.

 


Z każdą edycją Idy Czerwcowej związane są maratony matematyczne. Wynika to z tego, że Ida Murawska, od której wszystko się zaczęło była nauczycielką matematyki.

 

W niedzielę, w Centrum Kulturalno-Artystycznym od rana pracownice drogerii Hebe wszystkim zainteresowanym wykonywały makijaż.  Na dzieci czekały zaś Praktyki z elektroniki. Były także warsztaty z samobadania piersi prowadzone przez Stowarzyszenie „Amazonki”. Można było także porozmawiać z dietetykiem na temat tego jak odżywiać się w czasie choroby nowotworowej oraz co jeść by zmniejszyć ryzyko zachorowania.

 

W CKA mogliśmy również wysłuchać wykładów na temat schorzeń prostaty i zdrowej diety. Po nich odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursów i zawodów. W czasie ceremonii Beata Smykiewicz-Różycka, prezes Fundacji Energia-Działanie mówiła o planach powstania w Kozienicach spółdzielni socjalnej zrzeszającej wszystkie osoby zmagające się z chorobami i będącymi na rencie. Znajdą w niej pomoc w powrocie na rynek pracy.

 

Później na scenie pojawił się Piotr Selim z Zespołem.

 

Duża działo się też w ośrodku nad jeziorem gdzie były zawody kajakowe, grill i zlot miłośników motocykli.

 

Ponadto przez cały weekend w I LO w Kozienicach prowadzona była rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych – DKMS, a na terenie całego miasta można było spotkać wolontariuszy akcji.

 

Efektem zbiórki było 7 475 złotych. Wciąż trwa jednak zbiórka na Facebooku. Kwota zostanie podzielona na dwie części: badania profilaktyczne piersi i czynne wspieranie kobiet, które walczą z nowotworem lub już wracają do zdrowia. Jednak głównym wyzwaniem jakie stawia przed sobą prezes Fundacji jest także zmiana ustawy o ochronie zdrowia, tak by programem bezpłatnych badań profilaktycznych objąć szerszą grupę kobiet niż ma to miejsce obecnie.

 


Tradycyjnie wolontariuszy można było spotkać na terenie całego miasta.

 

Jednym z partnerów kampanii jest Enea. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Piotr Kozłowski – burmistrz gminy Kozienice i Andrzej Jung – starostwa powiatu kozienickiego. Patronat medialny sprowowały Kozienice24.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
W sobotę, 14 grudnia o godzinie 15 w sali kameralnej CKA w Kozienicach odbyła się sesja popularno-naukowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
52 prace, rysunek, malarstwo, wszechstronność w sztuce z upodobaniem pejzażu wiejsko-miejskiego. Kozienic...
fot.UGMK
Mimo, iż typowej zimowej aury na horyzoncie nie widać, władze miasta zastanawiają się jak pomóc be...
fot.Enea
W czwartek, 12 grudnia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka odbył się XIX Przegląd Kolęd i...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook