Dzisiaj jest czwartek, 17 października 2019 r., 290 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Protest w Mniszewie. DK 79 jest nieprzejezdna
Dodał: KamZap, 19-06-2019 17:16, odsłon: 4169
Fot. Anna Miśkiewicz
Fot. Anna Miśkiewicz

W Mniszewie (gm. Magnuszew) właśnie rozpoczął się protest przeciwko planom rozbudowy drogi krajowej 79, a dokładnie formie w jakiej ma ona zostać rozbudowana. Mieszkańcy blokują przejazd.

W proteście bierze udział około 60 mieszkańców tych miejscowości gminy Magnuszew, przez które przebiega DK 79. Protestują oni przeciwko jej rozbudowie według projektu przedstawionego przez GDDKiA, który odbiega od tego zaproponowanego wcześniej. Pierwotny projekt zakładał tylko poszerzenie drogi i stworzenie drogi dla rowerzystów. Obecny wariant to budowa również dróg serwisowych. – Te drogi mają znaleźć się na podwórkach, bądź pod samymi oknami mieszkańców. Na nowej drodze utrudnione będzie również zawracanie, które będzie możliwe tylko w wyznaczonych miejscach. Ma zostać również zlikwidowany nowy parking przy skansenie, a droga będzie przebiegała pod samym skansenem – mówi Anna Miśkiewicz, wójt wsi Grzybów, która należy do utworzonego specjalnie w tej sprawie stowarzyszenia „Nowa 79”.  – Takiej drogi nie buduje się w środku dużej wsi – dodaje. Jak wskazuje Anna Miśkiewicz taka droga nie ma sensu na obszarach gdzie obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h.

 

Choć wariant, o którym mowa nie jest jeszcze ostateczny, to mieszkańcy obawiają się, że w niedługim czasie może się nim stać. – Jesteśmy za zmianami, ale w takiej formie o jakiej była mowa na początku – mówi Anna Miśkiewicz.

 

Data protestu nie została wybrana przypadkowo. Środa przed Bożym Ciałem to czas kiedy ludzie będą wyjeżdżali na długi weekend lub na rozpoczynające się właśnie wakacje. Do godziny 19 droga będzie całkowicie nieprzejezdna ze względu na ludzi przechodzących bez przerwy przez przejście dla pieszych obok szkoły w Mniszewie. Innym znakiem protestu są kamizelki odblaskowe porozwieszane na bramach posesji od Magnuszewa do Mniszewa.

 

- Chcielibyśmy, żeby GDDKiA wzięła pod uwagę nasz głos i powróciła do poprzedniego projektu – zaznacza Anna Miśkiewicz.


Organizatorzy protestu podkreślają, że jeśli ich oczekiwania nie zostaną spełnione, akcje takie jak ta dzisiejsza będą powtarzane.

 

 

Policja wyznaczyła na ten czas objazdy. W miejscowości Potycz kierują samochody na Warkę natomiast z Kozienic przez miejscowość Łuczynów na drogę krajową 48.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...
fot.Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice/FB
W Miejskiej Bibliotece Gminy Kozienice zakończył się projekt „Międzypokoleniowy most tradycji&rdquo...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Kilkanaście stopni ciepła, zachodzące powoli słońce, krótka rozgrzewka i oczywiście wejście do wod...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook