Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Pierwsza wygrana za nami. KKS Kozienice – PZL Sędziszów Małopolski 3:1
Dodał: KamZap, 09-03-2019 22:10, odsłon: 560
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Dzisiaj KKS Kozienice po raz pierwszy spotkał się na własnym parkiecie z drużyną PZL Sędziszów Małopolski w rozgrywkach o miejsca 5-8. Gościom udało się wygrać pierwszy set, natomiast trzy kolejne należały już do KKS-u, który kończył je zdecydowaną przewagą punktów.

Groźny początek

Początek spotkania był wyrównany. Przy remisie 7:7 kilkoma dobrymi piłkami popisał się Obremski oraz Ostrowski, a Kędra skutecznie zablokował atak przeciwnika i wysunęliśmy się na prowadzenie. W tym secie przewaga zmieniała się jednak wielokrotnie. Najwyższe prowadzenie KKS objął przy wyniku 18:14. Wtedy swoją skuteczność w ataku zaprezentował zawodnik Sędziszowa z numerem 8 – Piotr Kochan. Później oddaliśmy gościom punkt po najbardziej efektownej w tej partii wymianie piłki. Następnie Piotr Kilarecki i Bartosz Golesz zablokowali Obremskiego i mieliśmy remis 22:22. Końcówka zrobiła się zatem nerwowa, zwłaszcza że PZL grał z dużym zaangażowaniem. Atak Małka i piłka posłana w aut przez Kędrę doprowadzają do setbola dla Sędziszowa. Niestety po zagrywce Pawła Małka tracimy pierwszy set 23:25.

Seria wysokich wygranych

Drugi set potoczył się zdecydowanie lepiej. Po zagrywkach Kędry objęliśmy prowadzenie 7:2. Jednak w toku dalszej gry goście odrobili straty, a po ataku Piotra Kochana ze środka dzielił nas już tylko jeden punkt. Ostatecznie siatkarze z Kozienic zdołali stworzyć sobie bezpieczną przewagę, która towarzyszyła im do zakończenia tej partii 25:18.

Na początku trzeciego seta goście nie chcieli tak łatwo oddawać punktów. Najpierw blokiem został zatrzymany Kapusta. Chwilę później Głogowski nie był w stanie odebrać piłki posłanej przez Bartosza Golesza, a następnie Obremskiego zatrzymał podwójny blok Kilareckiego i Golesza. Jednak po dwóch zagrywkach Kapusty, które zaskoczyły przeciwnika wysunęliśmy się na prowadzenie, które już tylko rosło. W tym secie mogliśmy zobaczyć jeszcze kolejną długą wymianę piłki, która tym razem zakończyła się punktem dla gospodarzy. Po ataku Obremskiego przewaga wynosiła już osiem punktów przy wyniku 22:14. Trzeci set skończył niedługo potem 25:17.

Dalszy scenariusz meczu potoczył się zgodnie z oczekiwaniami kibiców. W czwartym secie drużyna PZL Sędziszów Małopolski pokazała, że nie zamierza się tak łatwo poddać. Remis osiągnęliśmy dopiero przy wyniku 6:6, a dalsza gra toczyła się punkt za punkt. Mimo to po zagrywkach Kędry wyszliśmy na prowadzenie. Pod koniec goście byli już całkowicie rozbici na parkiecie, a mecz zakończył się serią zagrywek Michała Korycińskiego. Ostatni set zakończył się poważną przewagą KKS-u 25:15.

Gra toczy się dalej

Po porażce w środę z Karpatami Krosno, KKS Kozienice nie dostał się do II rundy play-off. Obecna rywalizacja toczy się o miejsca 5-8. Na tym etapie gramy z Sędziszowem Małopolski do trzech zwycięstw, które zapewnią nam utrzymanie. Drugi mecz już jutro również u siebie o godzinie 14:00. Trzeci i ewentualnie czwarty zagramy w Sędziszowie w sobotę i niedzielę 23-24 marca, a jeśli miałoby dojść do piątego to jego gospodarzem ponownie będzie KKS.

KKS Kozienice – PZL Sędziszów Małopolski 3:1 (23:25, 25:18, 25:17, 25:15)


KKS: Jeziorowski, Obremski, Kapusta, Czubiński, Kędra, Ostrowski, Głogowski (L) oraz: M. Koryciński, Wanat

PZL: Kilarecki, Małek, Kochan, Golesz, Polek, Pyrsak, Galiński (L) oraz: Kozłowski, Bilski, Jaksan, Szczęch  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook