Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
SamOnline
O Polsce i Unii rozmawiano w Kozienicach podczas spotkania z kandydatami Koalicji Europejskiej do Europarlamentu
Dodał: KamZap, 23-05-2019 07:00, odsłon: 2240
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W środę 22 maja Kozienice odwiedzili kandydaci Koalicji Europejskiej, którzy mówili nie tylko o samej Unii Europejskiej, ale także o sprawach związanych z sytuacją w kraju i naszym regionie. Spotkanie odbyło się w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

Jak podkreślił na początku prowadzący spotkanie Tomasz Trela, trzy tygodnie temu obchodziliśmy piętnastą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Jak powiedział bycie jej członkiem to nie tylko rozwój gospodarczy, ale system wartości i połączenie się krajami zachodniej Europy.

 

Później głos zabrali poszczególni kandydaci. Katarzyna Kalinowska, obecna wiceprezydent Radomia mówiła o funduszach europejskich dla naszego regionu. – Zgodnie z polityką spójności, my jako Mazowsze z wyłączeniem Warszawy powinniśmy dostawać znacznie więcej niż dostajemy obecnie – mówiła Katarzyna Kalinowska.

 


Jarosław Kalinowski, były Minister Rolnictwa skupił się m.in. na problemach rolników, dopłat do rolnictwa, ale także o przyszłości krajowej i europejskiej energetyki. – Udało nam się osiągnąć średnią europejską w dopłatach, jednak mamy ostatnie miejsce w Unii jeśli chodzi o ich wykorzystanie – mówił Jarosław Kalinowski.

 


 

Paweł Wojtunik, były szef CBA zadał pytanie o obecne bezpieczeństwo w Polsce. Jak podkreślił temat ten nie jest mu obcy ponieważ pracuje przy nim od 1992 roku. Zaznaczył, że potrzebna jest zmiana polityki w tym sektorze.

 Z kolei Jolanta Hibner, europosłanka w latach 2009-2015, mówiła o pomysłach na wspieranie polskiej gospodarki i jaką rolę pełnią w tym pieniądze w Unii. Po za tym zwróciła uwagę, że przy ewentualnym wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej Polska będzie piątym co do wielkości krajem we wspólnocie. – Powinniśmy być w czołówce, która w dużym stopniu decyduje o tym jak w Europie rozwija się społeczeństwo, ale musimy przede wszystkim zadbać o gospodarkę – mówiła Jolanta Hibner.  

 


 

Następnie kandydaci Koalicji Europejskiej mieli okazję, żeby odpowiedzieć na pytania przybyłych na spotkanie, m.in. o dopłaty dla rolników, przyjęcie euro, smog, czy bezpieczeństwo.

 

Oprócz mieszkańców Kozienic w spotkaniu brali również udział m.in.: członek zarządu województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski oraz poseł Mirosław Maliszewski.

 

Organizatorami spotkania w Kozienicach byli: Tomasz Trela i Ewa Malec.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Największy sukces? Przejęcie pieniędzy z funduszy emerytalnych.
[url=https://www.youtube.com/watch?v=Gp1-2nH0fHo]https://www.youtube.com/watch?v=Gp1-2nH0fHo[/url]
23-05-2019, 09:33:35
+ 24
- 15
odpowiedz
Amator
Poprzednia władza zapłaciła za błędy słono i sądzę, że wszyscy politycy w Polsce wyciągnęli z nich wnioski. Ale warto spojrzeć szerzej. Skoro PIS od razu po przejęciu władzy mógł dać 500+ to znaczy, że koalicja PO-PSL zostawiła kasę państwa w całkiem dobrej kondycji.
23-05-2019, 11:43:56
+ 23
- 22
odpowiedz
Nowicjusz
Panie Jerzy niech Pan zmieni lekarza.
23-05-2019, 12:06:14
+ 20
- 20
odpowiedz
Amator
Gdy kończą się argumenty to można kogoś obrażać prawda? Matematyka i ekonomia jest prosta więc jeśli PIS po objęciu władzy dał ludziom socjal w postaci 500+to wiadomo, że sam nie zdążył tych pieniędzy wypracować a z kosmosu też ich nie wziął. Pieniądze zostawili poprzednicy i to jest fakt. A to jak ich będziemy oceniać za całokształt to inna sprawa.
23-05-2019, 13:56:18
+ 20
- 20
odpowiedz
Nowicjusz
Gdzie kończy się logika zaczyna się PO KO PSL.
23-05-2019, 16:00:49
+ 19
- 17
odpowiedz
Amator
Czyli brak Panu argumentów. Nie mam problemu z tym żeby wytykać błędy Platformie, Pisowi, PSLowi...itd. Wszyscy maja sporo za uszami. Nie zmienia to faktu, że jak PIS ruszył z wypłatami socjalu w 2016 roku to finansował to z budżetu, który zostawiła koalicja PO-PSL. Jeśli ktoś chce udowodnić, że było inaczej to czekam. Ale udowodnić tego się nie da. Na tym polega różnica między obserwatorem polityki a wyznawcą jakiejś opcji.
23-05-2019, 17:09:21
+ 21
- 15
odpowiedz
Nowicjusz
Panie Jurku jak moze Pan bronić sorzedawczyków, zdrajców? Nie wstyd Panu?
23-05-2019, 18:23:42
+ 22
- 18
odpowiedz
Amator
Żeby rzucać tak mocne słowa to trzeba by mieć niezbite dowody na czyjąś zdradę... A sama historia różnie pokazuje różne uczynki. To nie jest kwestia obrony czy ataku. Jest wiele osób, które podobnie jak ja są w stanie wyciągnąć wiele wstydliwych faktów praktycznie kazdej partii politycznej w Polsce. Chyba dlatego polityka jest ogólnie tak nisko oceniana...Dla mnie najważniejszy jest obiektywizm. Jeśli widzę, że partia robi coś złego to jasno o tym mówię, jeśli widzę, że robi coś dobrego - analogicznie. Byłoby totalnym absurdem gdybym udwał, że przed PISem nikt nie rządził i nagle Oni przyszli i stała się jasność. Gdyby Platforma rządziła totalnie źle to PIS do tej pory spłacałby długi i nie dałby ludziom 500+ bo by nie było z czego. Gdyby natomist Platforma rządziła idealnie PIS nie doszedłby do władzy. Kwestią oceny każdego z nas jest czy przeważało dobre czy złe. Tak samo jest z obecnymi rządami PIS. Gdyby PIS nie przegiął w kilku miejscach miałby pewną wysoką wygraną w najbliższych wyborach, a że przegiął to sytuacja się wałkuje i komplikuje. Widać to choćby po tym, że próbują jakos tam dogadywać ludzi od Kukiza. Polityka nie jest czarno-biała. Jest strasznie popitolona. Ale ciekawa zarazem.
23-05-2019, 20:15:59
+ 18
- 15
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...
Fot. LGD Puszcza Kozienicka
Własnoręczne wykonanie makramy – takie zadanie mieli uczestnicy zajęć zorganizowanych w czwartek, 2...
Fot. archiwum
Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Nie inaczej będzie w Kozienicach. Tutejsze obie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook