Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Grabowski
O czym rozmawiano na zebraniu komitetu osiedlowego nr 6
Dodał: KamZap, 12-03-2019 22:38, odsłon: 1350
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

We wtorek 12 marca w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach odbyło się zebranie komitetu osiedlowego nr 6. Było to spotkanie wyborcze, w czasie którego ponownie na przewodniczącego osiedla została wybrana Grażyna Lenarczyk. Była to również okazja do rozmowy z przedstawicielami urzędu miejskiego o sprawach ważnych dla mieszkańców.

Na początku przewodnicząca Grażyna Lenarczyk podsumowała wnioski mieszkańców, które do tej pory udało się zrealizować bądź nie. Inwestycje, które nie zostały jeszcze wprowadzone w życie to m.in.: przebudowa skrzyżowania Maciejowickiej i Wiślanej, budowa wodociągu na ulicy Kochanowskiego do posesji państwa Lipińskich i budowa ulicy Pięknej. Wśród wniosków urzeczywistnionych można wymienić: budowę wodociągu i kanalizacji ulicy Ogrodowej, zainstalowanie podświetlonego znaku STOP na skrzyżowaniu Legionów i Głowaczowskiej, budowa parkingu oraz przebudowa dróg i chodników na Osiedlu Skarpa, oznakowanie tego osiedla, a także doświetlenie go i dostawienie stojaków na rowery. Zainstalowano także 30 koszy na śmieci wzdłuż Warszawskiej i uporządkowano teren prywatny przy tej ulicy.

Wybór przewodniczącego

Później mieszkańcy osiedla w głosowaniu wytypowali swojego przewodniczącego na kolejne pięć lat. Funkcję tę w dalszym ciągu będzie pełniła Grażyna Lenarczyk, która była jedyną kandydatką i została wybrana jednomyślnie 47 głosami.

Tego dnia została też wybrana nowa rada osiedla, w której zasiądą: Jan Wysocki, Krystyna Głowacka, Krystyna Kondeja i Marzena Wojnowska.

 

Co czeka osiedle?

Dzisiejsze zebranie było również pierwszą okazją dla mieszkańców tego osiedla do bezpośredniego spotkania z nowymi przedstawicielami Gminy: burmistrzem Piotrem Kozłowskim, jego zastępcami Mirosławem Pułkowskim i Dorotą Stępień oraz przewodniczącym rady miejskiej Rafałem Suchermanem. Na zebraniu obecni byli również radni rady miejskiej: Igor Czerwiński, Artur Matera, Stanisław Kuźnar i Krzysztof Pawlik, a także radny rady powiatu Tomasz Trela.


Burmistrz podziękował za uczestnictwo w zeszłorocznych wyborach samorządowych. Powiedział także o inwestycjach zaplanowanych na ten rok na terenie osiedla nr 6. Są to: doświetlenie przejść dla pieszych i chodników wzdłuż Warszawskiej na odcinku od 1-Maja do Legionów, zmiana organizacji ruchu na Kochanowskiego w zakresie parkowania, projekt budowy lub przebudowy obiektów w centrum miasta, zagospodarowanie przestrzeni miejskiej między Legionów, a Sportową. Ponadto został ogłoszony przetarg na utworzenie dziennego domu seniora w starym budynku Domu Kultury przy ulicy 1 Maja. Na wniosek burmistrza wprowadzono też zmianę do budżetu dotyczącą budowy ulicy Konstytucji 3 Maja

Mieszkańcy na zebraniu złożyli i przegłosowali też kolejne wnioski do realizacji w przyszłości takie jak:

- posprzątanie przejścia między domem państwa Rodakowskich, a sklepem motoryzacyjnym,
- zakaz parkowania na wysokości starego budynku Domu Kultury od strony skweru i koperta przy mieszkaniu państwa Rodakowskich,
- wprowadzenie zmian w zakresie organizacji ruchu na Osiedlu Skarpa,
- przejęcie ciągów jezdno-pieszych przy ulicy Wiślanej vis a vis stadniny koni przez Gminę Kozienice,
- zainstalowanie monitoringu i zwiększenie ilości pieszych patroli policji w okolicach placu 15 Stycznia,
- przeniesienie miejsca organizacji sylwestra miejskiego z placu 15 Stycznia,

- włączenie ulicy Radomskiej do Osiedla nr 6,
- zmiana pokryć dachowych na budynkach gminnych przy ulicy Radomskiej,
- zagospodarowanie zielenią placu przy ulicy Sienkiewicza 1 i Sienkiewicza 1a,
- przebudowa ulicy Wiślanej i Maciejowickiej, a ściślej powstanie ronda na ich skrzyżowaniu, o co mieszkańcy zabiegają od czterech lat


Mieszkańcy ponowili również niezrealizowany wniosek budowy wodociągu na ulicy Kochanowskiego do posesji państwa Lipińskich.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook