Dzisiaj jest czwartek, 23 maja 2019 r., 143 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Materiał wyborczy Ireneusz Sitarski
Na naszym koncie już dwie wygrane. KKS Kozienice – PZL Sędziszów Małopolski 3:1
Dodał: KamZap, 10-03-2019 18:13, odsłon: 418
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Dzisiaj KKS Kozienice przed własną publicznością zagrał drugi mecz z Sędziszowem Małopolskim o miejsca 5-8. Spotkanie miało podobny przebieg jak wczorajsze i skończyło się wygraną KKS-u 3:1.

KKS na początku utrzymywał niewielką przewagę, lecz goście szybko doprowadzili do remisu i później walka toczyła się punkt za punkt. Do końca seta obie drużyny miały po swojej stronie trzy setbole. Niestety decydujący należał do Sędziszowa. Przy wyniku 27:28 Obremski został zatrzymany przez blok przeciwnika.

W drugim secie nasza drużyna wysunęła się na prowadzenie po dobrych akcjach Kędry. Później po serii zagrywek Jeziorowskiego osiągnęliśmy wynik 11:7. Czubiński zaskoczył gości serwisem po taśmie i było już 13:7, a kiedy Golesz trafił piłką w aut, KKS miał na swoim koncie dwa razy więcej punktów od gości. Po kolejnym aucie Golesza mieliśmy ośmiopunktową przewagę, której ciężko było nie wykorzystać. Pierwszy setbol wykonywał Ostrowski przy wyniku 24:18. Goście się jednak obronili, a Golesz zdobył 19 punkt dla swojej drużyny. Drugi setbol został obroniony asem serwisowym Golesza. Przy kolejnej zagrywce zaryzykował on jeszcze raz, ale się przeliczył i KKS wyrównał wynik spotkania.

W trzecim secie kibice mieli okazję podziwiać rzadkie widowisko, mianowicie KKS Kozienice zaliczył fenomenalne otwarcie nie pozwalając przeciwnikowi zdobyć ani jednego punktu, aż do wyniku 7:1. Wydawało się, że ten set szybko się zakończy wysoką przewagą gospodarzy. Tymczasem po przerwie, o którą poprosił trener Tomasz Józefacki, goście zaczęli konsekwentnie odzyskiwać utracone punkty. Po serwisie po taśmie Michała Bilskiego różnica punktów zmalała do dwóch przy wyniku 17:15. Jeszcze bardziej nerwowo zrobiło się przy remisie 21:21. Na szczęście KKS zdobył wtedy trzy punkty pod rząd. Goście obronili dwa pierwsze setbole, jednak trzeci zakończył się udaną akcją Obremskiego i wygraliśmy tę partię 25:23.

Początkowe straty czwartego seta szybko nadrobiliśmy. Wynik 3:6 zamieniliśmy na 9:6. W tej części spotkania nasi siatkarze najwyraźniej poczuli już smak zwycięstwa, ponieważ na boisku czuli się swobodnie, bawili się piłką i cieszyli z każdego wywalczonego punktu. Jeszcze przed końcem meczu zobaczyliśmy wiele ładnych akcji m.in. w wykonaniu Kędry czy Ostrowskiego. Pierwszy meczbol należał do Michała Korycińskiego, jednak został on obroniony przez siatkarzy z Sędziszowa, a 16 punkt dla gości zdobył Jan Pyrsak. PZL zdobywa kolejny punkt po ataku Kędry w aut. Finalnie set kończy się 25:17 po serwisie Kochana w aut.

Niewykluczone, że dzisiejsze spotkanie było ostatnim meczem KKS-u jaki mogliśmy oglądać w Kozienicach w tym sezonie. Ten etap rozgrywek toczy się bowiem do trzech zwycięstw, a KKS ma już ich dwa na swoim koncie. Jeszcze jeden wygrany mecz, który odbędzie się 23 marca w Sędziszowie wystarczy, aby KKS zakończył sezon na 5 miejscu. Ewentualne czwarte spotkanie odbędzie się dzień później również na parkiecie przeciwnika. Żeby KKS jeszcze raz zagrał u siebie musiałoby dojść do piątego spotkania 27 marca.

KKS Kozienice – PZL Sędziszów Małopolski 3:1(27:29, 25:20, 25:23, 25:17)


KKS: Jeziorowski, M. Koryciński, Obremski, Kapusta, Czubiński, Kędra, Głogowski (L) oraz: Moniak, Kalita, Ostrowski

PZL: Kilerecki, Małek, Bilski, Kochan, Golesz, Polek, Galiński (L) oraz: Kozłowski, Pyrsak, Szczęch    
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Siłownia plenerowa na Osiedlu Energetyki w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Trzy wnioski o dotację do Otwartych Stref Aktywności złożone w tym roku przez Gminę Kozienice zostały poz...
Policjanci z powiatu kozienickiego zatrzymali dwóch amatorów perfum. Mężczyźni tym proceder...
Fot. PTTK Kozienice
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach.
Zespół Enej zagra w Kozienicach. Źródło: oficjalna strona zespołu
1 czerwca czeka nas kolejna edycja imprezy związanej z Puszczą Kozienicką. Jak zwykle możemy spodziewać s...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook