Dzisiaj jest poniedziałek, 13 lipca 2020 r., 195 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
QFG
Kozienicki Zespół Szkół nr 1 pod patronatem Grupy Enea
Dodał: DL, 16-01-2020 15:02, odsłon: 2010
Fot. Enea Wytwarzanie
Fot. Enea Wytwarzanie

 

Zespół Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach dołączył do grona szkół, które Grupa Enea objęła swoim patronatem. Uroczyste podpisanie umowy odbyło się 15 stycznia. Współpraca kadry pedagogicznej i uczniów z nowoczesną grupą energetyczną to dla szkoły szansa rozwoju, a dla Enei – jako odpowiedzialnego pracodawcy – inwestycja w przyszłość krajowej energetyki. 

 

Enea kontynuuje program patronacki, nawiązując współpracę z terenu działalności Grupy. Od kilku lat wspiera finansowo doposażenie pracowni dydaktycznych, organizuje praktyki dla uczniów i uczestniczy w targach edukacyjnych.

 

Umowa z Zespołem Szkół nr 1 w Kozienicach  przewiduje m.in. udział Enei w rozwijaniu programów nauczania. Grupa zorganizuje praktyki, spotkania i warsztaty z fachowcami, a także wycieczki dydaktyczne po obiektach własnej infrastruktury. W planach są również szkolenia dla nauczycieli w zakresie nowych technologii oraz rozwoju kompetencji miękkich.

 


 

Historia szkoły jest mocno związana z historią Elektrowni Kozienice, obecnie Eneą Wytwarzanie. Pierwsze zajęcia lekcyjne odbywały się w strażnicy elektrowni, wielu absolwentów szkoły znalazło zatrudnienie w elektrowni. Objęcie patronatem szkoły daje szansę na kontynuowanie wspólnych działań oraz rozszerzenie współpracy na nowe obszary.

 

– Rozpoczęcie współpracy patronackiej z Zespołem Szkół nr 1 w Kozienicach jest dla naszej Grupy niezwykle istotne. Wysoki poziom kształcenia uczniów tej szkoły ma realny wpływ na rozwój Enei. Wielu absolwentów tej szkoły to dzisiaj nasi pracownicy, świetni fachowcy i menedżerowie – mówiła Joanna Kamoś, dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Zasobów Ludzkich w Enei.

 

– Polska Energetyka potrzebuje nowoczesnych, profesjonalnie przeszkolonych kadr. Drogą do ich pozyskania jest m.in. podpisana właśnie umowa patronacka. Enea Wytwarzanie – jako spółka odpowiedzialna społecznie – inwestuje nie tylko w nowe technologie, lecz także stara się równolegle rozwijać kadry – podkreślał Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych.

 

-Szkoły branżowe gwarantują przygotowanie przyszłych pracowników o unikalnych i wyjątkowych umiejętnościach do pracy w naszej elektrowni - dodał Marcin Łukasiewicz.

 

Historia szkoły jest mocno związana z Elektrownią Kozienice. Pierwsze zajęcia odbywały się w strażnicy elektrowni. Wielu absolwentów szkoły znalazło w niej później zatrudnienie. Objęcie szkoły patronatem Enei daje szansę na kontynuowanie wspólnych działań oraz rozszerzenie współpracy na nowe obszary.

 

– W całym kraju jest tylko piętnaście szkół objętych umową patronacką Enei. Dzięki tej umowie mamy szansę na otwarcie nowych, branżowych kierunków szkolenia. A dzięki możliwości doposażenia pracowni technicznych podniesiemy znacząco poziom kształcenia i nauczania w naszej szkole. Umowa ta przełoży się także na podjęcie współpracy z czołowymi uczelniami wyższymi w naszym kraju – mówi Ryszard Zając, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach.

 

Dla Enei współpraca ze szkołami jest istotnym elementem budowania nowoczesnego, opartego o nowe technologie i współpracę z ekspertami, szkolnictwa branżowego i technicznego. Dynamicznie rozwijający się rynek pracy wymaga od pracodawców aktywnego uczestnictwa w procesie kształcenia przyszłych specjalistów. Dlatego Enea aktywnie włącza się w rozwój kompetencji uczniów klas elektrycznych i energetycznych w szkołach należących do jej sieci patronackiej. Jedną z najnowszych inicjatyw realizowanych z myślą o uczniach takich szkół jest konkurs „Moc na start”, w którym młodzi pasjonaci energetyki rozwijają swoje kompetencje i walczą o stypendia.Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
mam pytanie do myślacych
Czy wiecie z czego oni sie ciesza?
propozycje odpowiedzi czekam moze być wesoło
16-01-2020, 19:27:55
+ 17
- 26
odpowiedz
Pewnie z tego ze udalo się zrobić wielką rzecz, której nikt przed nimi nie zrobił o to co.Myslenie nie boli UBywatelu
04-02-2020, 16:56:41
+ 21
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Rafał Trzaskowski i Prezydent Andrzej Duda
Kilka minut temu zaprezentowane zostały dane z połowy komisji obwodowych przygotowane przez IPSOS dla trz...
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Punktualnie o 21.00 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów na prezydenta Polski. Według sond...
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook