Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 113 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Kolejni dealerzy narkotykowi wpadli w ręce kozienickiej policji
Dodał: KamZap, 05-04-2019 12:07, odsłon: 2178
Fot. KPP Kozienice
Fot. KPP Kozienice

W ostatnich dniach na terenie gminy Kozienice funkcjonariusze zatrzymali kilkanaście osób w sprawie handlu i posiadania narkotyków. W wyniku prowadzonych od dłuższego czasu czynności kryminalni zabezpieczyli ponad 1 kg narkotyków. Sąd Rejonowy w Kozienicach na wniosek prokuratora zastosował wobec trzech z nich trzymiesięczny areszt. Dealerom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zagrożenie przestępczością narkotykową w tym dopalaczami odnotowywane jest na terenie całego kraju bez względu na wielkość miejscowości. Na terenie Kozienic, jak również powiatu kozienickiego policjanci podczas rutynowych działań często ujawniali osoby posiadające narkotyki i dopalacze. Wzrosła też liczba interwencji, gdzie sprawcy byli pod działaniem substancji odurzających.

 

Podstawowym celem Policji dążącym do wyeliminowania zjawiska jest zatrzymanie osób wytwarzających, sprzedających i wprowadzających na rynek narkotyki. W wyniku intensywnej pracy policjantów, jak i ścisłej współpracy z prokuraturą i Komendą Wojewódzką Policji zs. Radomiu w poniedziałek kryminalni zatrzymali trzech mieszkańców Kozienic w wieku 36 i 37 lat, trudniących się tym procederem. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kg narkotyków. Była to marihuana, amfetamina oraz tabletki ecstasy. Mężczyźni ci na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kozienicach zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

 

- Przypomnijmy, że za wytwarzanie, handel i wprowadzanie do obrotu narkotyków grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wysokość kary zwiększa się w przypadku sprzedawania narkotyków osobom małoletnim – mówi mł. asp. Ilona Tarczyńska z KPP w Kozienicach. - Przestępczość narkotykowa pozostaje w stałym zainteresowaniu kozienickich policjantów, celem uchronienia, w szczególności dzieci i młodzieży przed niejednokrotnie tragicznym w skutkach zjawiskiem – dodaje policjantka.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Jarosław Gontarz z Kozienic zainteresował się triathlonami dopiero 5 lat temu, a już ma na swoim koncie ukończenie takich morderczych zawodów jak Iron Man. źródło: Jarosław Gontarz
Kozienicki triathlonista Jarosław Gontarz przygotowuje się właśnie do najważniejszych zawodów w je...
Uroczystości jak zwykle zaczną się w kościele Świętego Krzyża, jednak dalsza ich część różni się od lat ubiegłych. Fot. Kamil Zapora
3 maja cała Polska będzie świętowała 228. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie nowoczesnej konstytucji...
Do groźnie wyglądającego wypadku doszło po południu w Niedzielę Wielkanocną na terenie gminy Sieciech&oac...
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook