Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Sitarski
Spotkanie w Kozienicach z kandydatami PiS do Parlamentu Europejskiego
Dodał: KamZap, 24-05-2019 07:00, odsłon: 1009
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W czwartek 23 maja Kozienice odwiedzili przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, w tym kandydaci do Parlamentu Europejskiego: Anna Kwiecień i Adam Bielan. Spotkanie odbyło się w Centrum Kulturalno-Artystycznym.

W czwartek do Kozienic przyjechali: Andrzej Kosztowniak, Adam Bielan i Anna Kwiecień. Jak podkreślił na początku Andrzej Kosztowniak, te wybory są niezwykle ważne dla każdego z nas. – Większość polskich samorządów czerpie korzyści z tego, że jesteśmy członkami Unii Europejskiej i pozyskujemy z niej duże środki. Bardzo dużo regulacji prawnych, również tych dotyczących polskiego samorządu jest ustalana na poziomie Brukseli – mówił Andrzej Kosztowniak. – Jeśli w niedzielę nie pójdziemy na wybory, przegramy na tym wszyscy – dodał.

 

 

 

Później głos zabrała kandydatka do Europarlamentu Anna Kwiecień. Zwróciła uwagę na problem niżu demograficznego w Polsce. – Moim zdaniem największą stratą jest migracja 2 milionów obywateli Polski – mówiła posłanka PiS. Anna Kwiecień odniosła się do programów socjalnych obecnego rządu, podkreślając, że nie są one niczym nowym w Europie. Wyraziła również swoje zdanie na takie tematy jak podwójna jakość produktów w Unii czy wspólna waluta.

 


 

Do waluty euro odniósł się również drugi kandydat PiS w zbliżających się wyborach – Adam Bielan, który powiedział, że jest przeciwny przyjęciu przez Polskę euro w obawie przed wzrostem cen. Mówił również o kwestii pozyskiwania środków unijnych dla Mazowsza i regionu radomskiego. Nie zabrakło też nawiązań do polityki krajowej, m.in. do tzw. nowej piątki PiS.

 

 

 

Następnie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości mieli okazję, żeby odpowiedzieć na pytania przybyłych na spotkanie. Były poruszane problemy lokalne takie jak sytuacja kozienickiego szpitala, ale również ogólnokrajowe jak sytuacja polskich przedsiębiorców.

 

W spotkaniu brali udział m.in. radni powiatowi i miejscy w tym Artur Matera, który jednocześnie jest przewodniczącym powiatowych struktur Prawa i Sprawiedliwości w Kozienicach.

 

Organizatorem spotkania był Andrzej Kosztowniak.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook