Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Jest nowy ranking Perspektyw. Kozienickie szkoły znacznie słabiej jak rok temu
Dodał: MariuszBasaj, 10-01-2017 08:27, odsłon: 3883

We wtorek ukazał się nowy, prestiżowy ranking szkół opracowywany przez miesięcznik Perspektywy. Niestety kozienickie szkoły zaliczyły znaczny spadek w stosunku do zeszłego roku - II LO przy Zespole Szkół nr 1 straciło status Brązowej Szkoły, zaś I LO nie znalazło się w gronie szkół olimpijskich. Brązową Szkołą dalej pozostaje natomiast technikum "Zespołu".

Już po raz dziewiętnasty miesięcznik Perspektywy opublikował prestiżowy Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Każdego roku czasopismo publikuję listę 500 najlepszych liceów i 300 techników w kraju, przyznając im tytuły Złotych, Srebrnych i Brązowych szkół.

 

Na wyniki rankingu składają się w częściach procentowych sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a w przypadku techników brane są też pod uwagę wyniki egzaminów zawodowych.

 

Słabe wyniki liceów

 

W tegorocznym rankingu słabo wypadły kozienickie licea. O największej stracie, chociaż zabrakło im bardzo mało, może mówić II LO przy Zespole Szkół nr 1 im. Legionów Polskich, które od kilku lat klasyfikowane było w najlepszej 500 z tytułem Brązowej Szkoły - w zeszłym roku zajęło 475 miejsce, dwa lata temu - 489. Tym razem wypadło z krajowej czołówki, chociaż jest tuż za nią. 

 

Poza pięćsetką kolejny rok uplasowało się również I LO im. Stefana Czarnieckiego. Obie szkoły wypadły też gorzej w perspektywie województwa mazowieckiego. Rok temu II LO mało 91. miejsce, a I LO - 108. W tym roku zajęły kolejno 100 i 117 lokaty.

 

Z kolei mazowiecka czołówka należy do szkół warszawskich. Wysoko plasuje się też radomski Kochanowski - 10 w województwie i 20 w kraju (tu spadek z 15 miejsca). Z innych szkół w regionie warto wspomnieć m.in. Liceum im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach, które awansowało z 423 na 407 miejsce, zajmując też 80 na Mazowszu.

 

Bez olimpiad, z przeciętnymi maturami

 

Żadna z kozienickich szkół nie została też zaklasyfikowana w rankingu maturalnym, gdzie liczone były tylko wyniki egzaminów dojrzałości ani w rankingu szkół olimpijskich. Tu z kolei stratę może zapisać sobie I LO, które rok temu znalazło się w tym gronie na 166. miejscu (na 200 wymienionych).

 

Jeśli chodzi o Ziemię Radomską, to tu ponownie najlepiej wypada Kochanowski, zajmując kolejno 26 i 15 miejsca w kraju.

 

Technikum dalej Brązowe

 

Zespół Szkół nr 1 dalej może jednak szczycić się swoim technikum, które kolejny rok z rzędu uzyskało status Brązowej Szkoły. Tym razem kozienicka szkoła uzyskała 244 miejsce w kraju i 30 na Mazowszu. Rok temu miała 242 miejsce, jeszcze wcześniej zaś 288 i 277. Jeśli chodzi o nasze województwo, to "Zespół"spadł z 20. pozycji, ale dalej jest drugą szkołą na Ziemi Radomskiej - po radomskim technikum w ZSE (3 w województwie, 41 w kraju).

 

Jeśli chodzi o sąsiadów z Pionek, to CKZiU im. Marii Curie-Skłodowskiej zajęło 65. miejsce na Mazowszu, a Zespół Szkół im. Śniadeckiego wyleciał poza klasyfikowaną setkę. Z kolei zwoleńskie ZSRT był 80. w województwie. Żadna z tych szkół nie znalazła się w rankingu ogólnopolskim.

 

Kozienickie technikum nie zostało też uwzględnione wśród najlepszych szkół olimpijskich oraz szkół z najlepszymi wynikami matur.

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook