Dzisiaj jest piątek, 29 maja 2020 r., 150 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
IX sesja rady miejskiej. O czym dyskutowali radni?
Dodał: KamZap, 30-05-2019 19:41, odsłon: 2814
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

W czwartek 30 maja w urzędzie miejskim w Kozienicach odbyła się sesja rady miejskiej. W jej czasie podjęto w sumie osiemnaście uchwał, które dotyczyły m.in. nowych programów socjalnych w gminie, zmianach w budżecie, czy nowych dniach targowych.

Na początku dzisiejszej sesji odbyło się oficjalne pożegnanie dyrektora SPZOZ „Przychodnie Kozienickie” Edwarda Błaża, który po 18 latach pełnienia tej funkcji przeszedł na emeryturę. W tym momencie obowiązki dyrektora będzie pełniła Urszula Ziemka. Podczas sesji została powołana komisja konkursowa w składzie: Dorota Stępień, Stanisław Kuźnar, Elżbieta Kowalska-Piechowicz i Józef Cytryniak, która ma wyłonić nowego dyrektora.

 

 

Edward Błaż przez 18 lat kierował „Przychodniami Kozienickimi”.

 

Pierwszą uchwała podjęta przez radnych zmieniała uchwałę budżetową na ten rok. Zmiany wynikają m.in. z planowanego podjęcia inwestycji na terenie gminy takich jak: przebudowa ul. Konstytucji 3-ego Maja, budowa sali gimnastycznej przy PSP3, budowa nowego budynku przedszkola nr 3 czy budowa żłobka.

Zmieniona została również Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy. W tym miejscu Igor Czerwiński pytał o przyszłość terenu między ulicami Sportową, Warszawską i Legionów. Jak powiedział burmistrz Piotr Kozłowski, w tym momencie nie jest to dla niego priorytetem. – Jeżeli będzie finansowanie zewnętrzne i zgoda rady to wtedy będziemy rozmawiali. Na razie mamy inwestycje za dofinansowanie z zewnątrz, które uważam za pilniejsze dla naszego społeczeństwa – mówił burmistrz. Piotr Kozłowski zwrócił także uwagę na to, że pierwotny projekt na modernizacje tego terenu zakłada wycięcie 140 drzew co spotkało się ze sprzeciwem mieszkańców.

 

Warto mieszkać w Kozienicach

Dzisiaj radni dali również zielone światło dla opracowania tzw. Kozienickiej Karty Mieszkańca. Będzie ona kierowana do osób mieszkających na terenie gminy i będzie uprawniała do korzystania z różnego rodzaju ulg i zwolnień. Program ma ruszyć na początku przyszłego roku, a szczegóły powinniśmy poznać wkrótce.

 

 

Kozienicka Karta Mieszkańca to program społeczny analogiczny do tych jakie funkcjonują już w  innych miejscowościach. Jego wstępne założenia przedstawiła wiceburmistrz ds. społecznych Dorota Stępień.


Rada odpowiednią uchwałą zaaprobowała również pomysł wdrożenia w gminie Kozienice programu „Mieszkanie+”. Jak powiedział burmistrz Kozłowski, w tym momencie w gminie już teraz jest około stu zainteresowanych. Pierwszy obiekt mieszkalny w ramach tego programu może powstać przed końcem tej kadencji na osiedlu Polesie.

 

 

Burmistrz Kozłowski mówił natomiast o innym programie socjalnym mającym zachęcać do pozostania w Kozienicach, czyli mieszkaniach do wynajęcia w ramach programu rządowego „Mieszkanie+”.

 

Zakupy na targu cztery dni w tygodniu

 

Radni podjęli dziś także uchwałę zwiększającą liczbę dni targowych w Kozienicach. Już niedługo zakupy na targu zrobimy w:

 

- czwartek od 4:00 do 14:00

- piątek od 7:00 do 18:00

- sobotę od 7:00 do 14:00

- niedzielę od 6:00 do 14:00

 

Oprócz tego radni wysłuchali dziś trzech sprawozdań i informacji. Jedną z nich była informacja o zabezpieczeniu potrzeb zdrowotnych mieszkańców gminy Kozienice w oparciu o funkcjonowanie SP ZOZ „Przychodnie Kozienickie”. Przy tej okazji przewodniczący rady Rafał Sucherman zwrócił uwagę na dysproporcję etatów szkolnych pielęgniarek w przeliczeniu na jednego ucznia w kozienickich szkołach.

Na dzisiejszej sesji burmistrz Piotr Kozłowski poinformował również o planach wybudowania wciągu czterech lat czterdziestu mini placów zabaw na terenie Kozienic, każdy o wartości 10 tysięcy złotych. Była także mowa o zakazie wjazdu na plac przed pływalnią „Delfin” oraz o moście na Wiśle – jakie są szanse na jego powstanie i korzyści płynące z jego budowy. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Brawo Panie Burmistrzu będzie Pan się starał o grube miliony na rewitalizację jak sie programy unijne skończą nie majac nawet aktulnego projektu, ot stategiczne działanie.
31-05-2019, 07:50:41
+ 53
- 27
odpowiedz
Amator
Jest jeszcze jedna sprawa. Gmina powinna wziąc pod uwagę, że przy obecnych realiach to po 10 tys. mogą sobie budować piaskownice a nie plac zabaw...
31-05-2019, 11:00:30
+ 46
- 26
odpowiedz
Nowicjusz
Czy Ty człowieku wszystko widzisz w czrnych barwach? Smutne masz życie. Współczuję.
31-05-2019, 12:08:31
+ 27
- 41
odpowiedz
Proponuje dołożyć z własnej kiesznie 1mln jako wkład własny do inwestycji , pieniadze trzeba wydawac z głową bo cięzko jest zarobić
31-05-2019, 17:26:15
+ 17
- 34
odpowiedz
Amator
Nie widzę powodu by kwestie miasta widzieć w różowych barwach. Centrum miasta, na które bardzo czekałem (i wiele innych osób, które wskazały ten projekt w ankiecie) przeminęło z wiatrem. Przetargi w gminie padają jeden za drugim. Tego ma nie być, tamtego ma nie być... A ludzie przyzwyczajeni do milionowych inwestycji nagle mają się cieszyć piaskownicą za 10 tys. złotych. Normalnie ekstra...
31-05-2019, 17:45:34
+ 42
- 20
odpowiedz
Nowicjusz
I wiele innych osób .... jak wyglàdała ankieta to każdy zaintetesowany wie! Kto chce wykarczować las zalac w to miejsce beton i wstawic ławke? Chyba tylko człowiek ze wsi Twojego pokroju co przyjedzie do Kozienic na zakupy do Biedronki i tyle ma wspólnego z tym miastem. Co Ty za pierdoły opowiadasz. Najpierw to trzeba człowieku spłacić dług po mistrzu nad mistrzami ekonomi.
31-05-2019, 23:17:44
+ 22
- 31
odpowiedz
Co do tytułu artykułu - niestety radni raczej nie dyskutują na tych sesjach :( Posiedzą, porobią głupie miny, to wszystko... większość nawet nie wydobyła z siebie żadnego, samodzielnego zdania...
Co do meritum i zmian w budżecie ... Miało być więcej, oszczędniej, za pieniądze zewnętrzne itp... Niestety realia są jakie są, herbowy jeśli chce budować to musi zwiększać planowane wydatki na inwestycje - stąd zwiększenie budżetów na salę, żłobek i przedszkole. Kilkukrotne unieważnianie przetargów i ostatecznie zgoda na dwukrotnie (!!!) większą cenę niż planował za wykonanie inwestycji. To jest ta racjonalność i oszczędność wydatków o której mowa była przez kampanię i pierwsze miesiące rządów ?
Oczywiście rozbudowa żłobka potrzebna, ale ktoś tu po prostu oszczędnie gospodaruje prawdą.
Co do piaskownic - idzie masówka, nie jakość a ilość - niestety...
Dodane obrazki:
31-05-2019, 23:24:12
+ 36
- 19
odpowiedz
Amator
Panie Jarosławie jak zwykle gdy kończą sie Panu argumenty to włącza Pan nerwy...
1. Nawet Burmistrz już chyba nie opowiada tych bajek o długach bo zorientował się co ludzie o tym myślą, a co ważniejsze Gmina ... zaciąga kolejne zobowiązania bo zorientowali się, że inaczej nie ma mowy o jakimkolwiek rozwoju. Trzeba umiejetnie tym wszystkim manewrować.
2. Tak jak potwierdził ElMundo przetargi (delikatnie mówiąc) im ostatnio nie wychodziły bo jak się okazuje trudno zrobić inwestycje w Kozienicach za kasę taką jak w Głowaczowie.
3. Kozienice leżą w okolicach puszczy i nawet przebudowa centrum miasta nie spodowuje braku drzew i powietrza.
4. Nie wiem czemu ma służyć robienie ze mnie na siłę mieszkańca wsi, który raz do roku jest w Kozienicach. Po pierwsze jestem w nich non stop a po drugie (pozytywnie) zazdroszczę tym, ktorych stać kupić działke i pobudować się pod Kozienicami...
01-06-2019, 08:07:33
+ 37
- 20
odpowiedz
Nowicjusz
Jest Pan oderwany od rzeczywistości tak jak PO i reszta ich miernoty politycznej.
01-06-2019, 13:59:44
+ 18
- 33
odpowiedz
Amator
Sam Pan widzi, że z faktami trudno polemizować. W sumie najlepszym komentarzem jest screen, który wrzucił Elmundo.
01-06-2019, 14:07:25
+ 34
- 17
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Dyrekcja i pracownicy kozienickiego szpitala informują, że przy zachowaniu odpowiednich środków os...
Fot. http://www.kozienice.sr.gov.pl/
Jak poinformował prezes sądu rejonowego w Kozienicach Krzysztof Jerzy Piaseczny, Z dniem 1 czerwca 2020 r...
Fot. LGD Puszcza Kozienicka
Własnoręczne wykonanie makramy – takie zadanie mieli uczestnicy zajęć zorganizowanych w czwartek, 2...
Fot. archiwum
Baseny, siłownie i kluby fitness znów będą czynne. Nie inaczej będzie w Kozienicach. Tutejsze obie...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook