Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Garbatka-Letnisko. 'Polanka' może przejść piękną metamorfozę. Co się zmieni?
Dodał: MariuszBasaj, 10-08-2017 14:13, odsłon: 4395
Przez całe lato w Garbatce można spotkać wielu miłośników wypoczynku nad wodą. Fot. archiwum
Przez całe lato w Garbatce można spotkać wielu miłośników wypoczynku nad wodą. Fot. archiwum

"Polanka" w Garbatce-Letnisku to miejsce szczególne, przez wiele osób uznawane za kultowe. Gminny Ośrodek Wypoczynkowy od lat przyciąga swoim urokiem i mikroklimatem dziesiątki szukających odpoczynku turystów, jak również stanowi świetne miejsce odpoczynku dla lokalnej społeczności. Wiele wskazuje na to, że może być tam jeszcze pięknej, bo władze gminy zamierzają wykonać dużą i kosztowną inwestycję związaną ze zbiornikiem wodnym.

Zakres planowanych prac zakłada przede wszystkim przebudowę istniejących jazów, czyli budowli służących do piętrzenia i opuszczania poziomu wody w zbiorniku (potocznie nazywanych tamami). Na Polance znajdują się dwa takie urządzenia: jedno przy kładce prowadzącej na drugą stronę i drugie bliżej zbiornika Budowa.

 

Modernizacja urządzeń zakłada podniesienie piętrzenia wody o około metr, dzięki czemu będzie głębiej. Dodatkowo kładka przy pierwszym z nich ma zostać zastąpiona nową - wysoką, półkulistą, pod którą będzie można swobodnie przepłynąć.

 

Ale to nie koniec planowanych inwestycji. - Planujemy montaż nowych, drewnianych pomostów oraz małego molo dla sprzętu pływającego: kajaków czy rowerków wodnych. Do tego dochodzą kwestie związane z małą infrastrukturą: nowe kosze czy ławeczki - wylicza sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

 

W planach jest także spuszczenie wody ze zbiornika, by odmulić i wyczyścić dno, a także wymiana piasku na plaży.

 

Szacowany koszt prac to około 2 milionów złotych. Realizacja tej kosztownej inwestycji będzie uwarunkowana od pozyskania zewnętrznych środków finansowych. Prace najwcześniej mogłyby ruszyć w 2018 roku.

 

Na Polance może być jeszcze piękniej! 

 

Polanka - miejsce wypoczynku

 

Gminny Ośrodek Wypoczynkowy "Polanka" to miejsce szczególnie popularne latem. To jedyne na terenie powiatu kozienickiego miejsce przeznaczone do kąpieli (Jezioro Kozienickie ma status kąpieliska) i każdego dnia można tu bezpiecznie wypoczywać pod czujnym okiem ratownika. Na wszystkich chętnych czeka też boisko do siatkówki plażowej, jest równeż plac zabaw dla najmłodszych oraz lokal gastronomiczny. Przyjezdni goście mogą tu znaleźć nocleg w domkach kampingowych.

 

"Polanka" to przede wszystkim miejsce o wyjątkowym mikroklimacie, położone w otoczeniu rezerwatu przyrody "Krępiec". Miłośnicy leśnych spacerów bez trudu wyruszą stąd na szlaki turystyczne, by obcować z naturą w najpiękniejszym wydaniu.

 


 Na przyjezdnych gości czekają miejsca noclegowe w domkach kempingowych.

 

Imprezowy szał

 

Ośrodek tętni życiem i jest miejscem wielu imprez najróżniejszego rodzaju, takich jak festiwal Rock Letnisko, coroczne Dni Garbatki, zloty motocyklowe Bike Night czy kolejne Sołtysiady bądź spotkania seniorów. Chętnie zaglądają tu także miłośnicy klasycznych samochodów czy motocykli. Przez scenę "Grzybka" przewinęło się wielu sławnych artystów, których znamy chociażby z telewizji. Niejednokrotnie mogli się tu też prezentować również lokalni twórcy.

 

Z roku na rok "Polanka" przyciąga coraz więcej miłośników wypoczynku nad wodą, czemu sprzyjają kolejne inwestycje i przedsięwzięcia, oddając letniskowy klimat Garbatki-Letniska.

 


Imprezy na Polance zawsze przyciągają setki osób.

 

Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 czerwca w ramach cyklu „Poranki Teatralne” Kozienicki Dom Kultury odwiedzili a...
Fot. Kamil Zapora
Około 1000 osób wspierało drużynę biało-czerwonych w czasie jej pierwszego występu na Mundialu w R...
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski zaprasza mieszkańców powiatu kozie...
Właśnie zostały opublikowane wyniki egzaminów gimnazjalnych. Szkoły na Mazowszu mają nie najgorsze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook