Dzisiaj jest środa, 05 sierpnia 2020 r., 218 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Ewa Malec - kandydat na posła. Przedstawiamy kandydatów z powiatu kozienickiego w nadchodzących wyborach
Dodał: DL, 11-09-2019 09:36, odsłon: 3966
Fot. archiwum prywatne
Fot. archiwum prywatne

W wyborach parlamentarnych udział bierze troje kandydatów z powiatu kozienickiego. Dzisiaj przedstawiamy kandydatkę na posła Ewę Malec, która pełni funkcje szefowej kozienickich struktur PSL, a także dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach. W najbliższych dniach dokonamy prezentacji kolejnych kandydatów.

Już w okresie nauki w liceum wiedziałam, że praca nauczyciela daje radość i satysfakcję. Jednak wtedy nie zastanawiałam się nad wysokością wynagrodzenia. Interesowałam się geografią i zaczęłam ją studiować, zachwyciłam się językiem niemieckim i również postanowiłam dogłębnie go poznać. Ponieważ zawsze chciałam pracować z dziećmi i młodzieżą, rozpoczęłam pracę jako nauczyciel geografii, potem języka niemieckiego. Uzyskałam także kwalifikacje do nauczania technologii informacyjnych. Pracowałam jako nauczyciel w szkole podstawowej, w gimnazjum, a następnie w liceum.

 

Kariera zawodowa

 

Kwalifikacje zawodowe zdobywałam na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Biologii i Nauk o Ziemi na kierunku geografia – tytuł magistra. Następnie ukończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Radomiu – specjalność język niemiecki oraz Uniwersytet Warszawski, Wydział Neofilologii, kierunek filologia w zakresie nauczania języka niemieckiego – tytuł licencjata. Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Bielsku Białej – studia podyplomowe w zakresie „Finansowanie i zarządzanie działalnością oświatową” oraz Instytut Badań Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej – studia podyplomowe w zakresie „Technologii informacyjnych”.

 

Obecnie jestem nauczycielem dyplomowanym z 25–letnim stażem, pełnię funkcję dyrektora liceum.

 

Pracę zawodową rozpoczęłam jako nauczycielka geografii i j. niemieckiego w szkole podstawowej, następnie w gimnazjum, gdzie jednocześnie pełniłam funkcję społecznego zastępcy dyrektora szkoły. W 2003r. rozpoczęłam pracę w I LO w Kozienicach. Od 2007 roku jestem nauczycielem i dyrektorem tej szkoły.

 

Równolegle w latach 1997-2010 pracowałam w ZSO Nr 6 im. J. Kochanowskiego w Radomiu na stanowisku nauczyciela geografii w j. niemieckim w klasach dwujęzycznych.

 

W międzyczasie zdobywałam doświadczenia w różnych niemieckich szkołach, brałam udział w kursach dokształcających i seminariach, m. in.: DIALOG – Institut Dr. Kilian, seminarium i kurs doskonalący dla nauczycieli w Kassel w Niemczech; kurs w ramach programu Comenius 2.2. „MOBIDIC – metodyka – dydaktyka nauczania dwujęzycznego”, Wielka Brytania; zajęcia warsztatowe programu „Partnerzy – Polacy i Niemcy w nowej Europie” zorganizowane przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie we współpracy z Zentralstelle für das Auslandsschulwesen, Köln; miesięczna praktyka w Gimnazjum Niemieckim w LORNSENSCHULE, Schleswig; seminarium „Uczyć uczenia się” zorganizowane przez Zentralstelle für das Auslandsschulwesen i WOM w Opolu; seminarium „Wykorzystanie komputera w tworzeniu materiałów dydaktycznych” zorganizowane przez CODN w Warszawie we współpracy z ZFA i wiele podobnych.

 

Współautorka literatury fachowej dla uczniów i nauczycieli

 

Te lata kształcenia i zbierania doświadczeń zaowocowały powstaniem literatury fachowej dla uczniów i nauczycieli, której jestem współautorką, są to:  scenariusze lekcji w publikacji „Partnerzy – Polacy i Niemcy w nowej Europie” wyd. przez CODN Warszawa oraz  trzy części podręczników w języku niemieckim do nauczania geografii „Arbeitshefte für bilingualen Fachunterricht”, wyd. przez CODN, Goethe-Institut i ZfA na płytach CD.

 

Jestem współautorką publikacji: „90 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Kozienicach 1918-2008” oraz „100 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Kozienicach 1918-2018”. „Charakterystyka fizjograficzna Gminy Kozienice” autorstwa Ewy Malec (praca magisterska z 1995r.) jest opublikowana na stronie internetowej Gminy Kozienice.

 

Od 2002r. jestem zaangażowana w działalność samorządową – radna Rady Miejskiej w Kozienicach (kadencje 2002-2006, 2010-2014, 2014-2018, 2018-2023).

 

Życiowe sukcesy

 

Podzieliłabym moją działalność na kilka sfer życia: rodzina, praca zawodowa, działalność na rzecz społeczeństwa.

 

We wrześniu bieżącego roku będziemy obchodzić z mężem 30-lecie małżeństwa. Posiadamy dwoje zdolnych, dorosłych dzieci. Córka ukończyła archeologię i geologię na UW i pracuje w firmie Deloitte. Syn ukończył w tym roku prawo na UMCS i przygotowuje się do egzaminów do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Moja rodzina to mój sukces i duma. Staram się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Wspólnie dbamy o zdrowy styl życia, uprawiamy niezbyt intensywnie sport (ja-fitness, mąż- pływanie, narty), lubimy podróże i wspólne wycieczki.

 

W pracy zawodowej cieszę się moją szkołą (I LO w Kozienicach), wykwalifikowaną, mądrą i zaangażowaną Kadrą Pedagogiczną, która odnosi sukcesy ze swoimi uczniami. Wysoka zdawalność i wyniki egzaminów maturalnych, zadowoleni uczniowie i rodzice oraz bezpieczne i lubiane liceum to nasza duma. Uczniowie mogą się tutaj rozwijać w każdej sferze i spełniać swoje marzenia. Wspaniała atmosfera placówki, wysokie wyniki nauczania, bogate wyposażenie, zadbany budynek i jego otoczenie to wspólny sukces wszystkich pracowników. Obchodzony w 2018 roku Jubileusz 100-lecia szkoły zgromadził ok. 600 absolwentów, co jest dowodem na ich pamięć i szacunek.

 

Moja praca społeczna trwa wiele lat i jest, moim zdaniem, skuteczna. Jestem radną Rady Miejskiej z okręgu wiejskiego – Świerże Górne i okoliczne wsie. Staram się dostrzegać i wspierać potrzeby mieszkańców, ale także gminy, jako jednostki samorządu terytorialnego. Moim sukcesem jest wkład w dobre decyzje podejmowane przez radę dla miasta i terenów wiejskich gminy. Głównie dla terenu mojej miejscowości-Świerży Górnych, np.: budowa dróg i parkingów z oświetleniem, skweru, placu zabaw, siłowni zewnętrznej, sieci ciepłowniczej, projekt mostu przez Zagożdżonkę, modernizacja OSP, budowa ciągu pieszo-rowerowego między sąsiednimi miejscowościami, transport osobowy i inne. Moje priorytety w działalności radnej to: lepsza dostępność do publicznej służby zdrowia, sprawny transport publiczny, ścieżki rowerowe, rozwój młodzieżowych klubów sportowych, wspieranie OSP, a także wspieranie szkół: ograniczenie liczebności uczniów w klasach, j. obce od najmłodszych lat, godne płace nauczycieli, dostęp do zdrowej żywności bezpośrednio od producenta, poprawa jakości życia seniorów.

 

Działalność społeczno-polityczna

 

W 2002r. pierwszy raz podjęłam decyzję o starcie w wyborach do samorządu gminnego z listy PSL. Ze skutkiem pozytywnym. Wówczas w mojej miejscowości aktywnie działali przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego. Po wielu rozmowach i obserwowaniu ich pracy, uznałam, że dołączę do tej drużyny, aby zaspokoić wiele potrzeb naszej wsi. Od tego czasu zajmowałam w powiatowych i gminnych strukturach różne funkcje, a od stycznia 2018r. pełnię funkcję prezesa zarządu powiatowego PSL w Kozienicach.

 

Jestem związana z regionem, ponieważ moja rodzina pochodzi z gminy Kozienice, tutaj mieszkam od dzieciństwa. Pracuję w liceum w Kozienicach, które ukończył mój ojciec, następnie ja oraz moje dzieci i wielu członków mojej rodziny. Tutaj pracuję i prowadzę swoją dodatkową działalność, np. Koło Gospodyń Wiejskich od grudnia 2018r. Jestem radną Rady Miejskiej już czwartą kadencję.

 

Głównymi zagadnieniami dla Ewy Malec jako posłanki byłoby przede wszystkim ustabilizowanie systemu oświaty, ograniczenie liczebności las i centralne finansowanie płac nauczycieli, większa dostępność do służby zdrowia i specjalistów, ochrona klimatu i środowiska, emerytura bez podatku i więcej lekarzy geriatrów, a także dbałość o rolnika i łatwy dostęp do zdrowej żywności prosto od producenta. W tym gronie znalazły się również rozbudowa dróg szybkiego ruchu i tras rowerowych, a także przejrzystość działań i zarobków ludzi w rządzie i na wysokich stanowiskach.

 

- Zdaję sobie sprawę, że realizacja tych propozycji wymaga wiedzy, cierpliwości i zaangażowania, ale ja mam energię i wolę działania na rzecz nas wszystkich. A czego dzisiaj nie umiem – nauczę się jutro - dodaje na koniec Ewa Malec.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Zsl Psl to i tak nadal komuchy.
12-09-2019, 05:50:09
+ 5
- 5
odpowiedz
hm ,hm i tak kazdy pcha sie po kase czy to pisior czy psl czy pe czy inne partyje
12-09-2019, 13:31:33
+ 6
0
odpowiedz
DROGA KANDYDATKO TRACI PANI POPARCIE pokazujac SIE Z PEWNYM RADNYM BEZRADNYM PANEM p
13-09-2019, 23:09:13
+ 7
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Michał Woźny
2 sierpnia br., o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Kozienicach, rozegrany został mecz 2. Kolejki tegor...
Fot. materiały prasowe
Poniżej prezentujemy kalendarz projekcji kina radomskiej Elektrowni na dni od 7 sierpnia do 13 lipca.
Fot. Urząd Gminy Gniewoszów
Serdecznie zapraszamy 9 sierpnia o godzinie 15 do Oleksowa na uroczystości upamiętniające 190 rocznicę wy...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook