Dzisiaj jest poniedziałek, 13 lipca 2020 r., 195 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Enea Wytwarzanie kontynuuje współpracę z samorządami w sprawie rozwoju OZE. Podpisała list intencyjny z gminą Pniewy
Dodał: MaG, 03-02-2020 19:19, odsłon: 1472
fot.Enea
fot.Enea

 

Pod koniec stycznia w Enei Wytwarzanie odbyło się kolejne podpisanie listu intencyjnego w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej. Pniewy to kolejny samorząd, z którym spółka podjęła współpracę dotyczącą OZE.

 

List intencyjny podpisali przedstawiciele zarządu Enei Wytwarzanie: Tomasz Siwak, wiceprezes ds. strategii rozwoju oraz Marcin Łukasiewicz, wiceprezes ds. pracowniczych oraz Ireneusz Szymczak, wójt gminy Pniewy.

 

– Kolejny samorząd gminny chce wraz z nami inwestować w odnawialne źródła, przyczyniać się do rozwoju segmentu OZE i tym samym realizować cel polityki energetycznej kraju, zgodnie z którą spodziewany jest dalszy wzrost udziału OZE w bilansie energetycznym – powiedział Tomasz Siwak, wiceprezes ds. strategii rozwoju Enei Wytwarzanie.

 

– Podpisanie listu intencyjnego z Eneą Wytwarzanie to ważny krok dla naszej gminy, jedno ze strategicznych działań mających na celu rozwój naszego regionu poprzez inwestycje w źródła wytwórcze w segmencie OZE. Dzięki takim inwestycjom zwiększamy udział bezemisyjnych źródeł energii w naszym kraju i przyczyniamy się do transformacji energetycznej polskiej gospodarki. Fotowoltaika ma szczególnie uzasadnienie na terenach wiejskich powiedział Ireneusz Szymczak, wójt gminy Pniewy.

 

Enea Wytwarzanie jest aktywnym uczestnikiem pozytywnych zmian w polskiej gospodarce. Dąży do wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego kraju poprzez zwiększenie swoich udziałów w poszczególnych segmentach rynku oraz stawiając na rozwój nowych, innowacyjnych linii biznesowych i technologicznych, m.in. podejmując przedsięwzięcia w celu rozwoju segmentu odnawialnych źródeł energii.

 

 

Pniewy to kolejny samorząd, z którym Enea Wytwarzanie podjęła współpracę dotyczącą OZE. Wcześniej listy intencyjne zostały podpisane z gminami: Kozienice, Zwoleń, Wyśmierzyce, Przytyk, Przyłęk, Gózd, Tczów oraz Jedlińsk, a także z powiatem przysuskim.

 

Sektor fotowoltaiki w Polsce i na świecie jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki. Potencjał tej branży w Polsce nabiera znaczenia, co potwierdza projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku zakładający, że moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce ma wzrosnąć 23-krotnie, do prawie 16 GW. Z kolei według Krajowego Planu na Rzecz Energii i Klimatu (KPEiK) do 2030 roku w polskim miksie energetycznym udział OZE wzrośnie do 21%. Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał.   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
zmaiast cieszyć sie na każdym zdjeciu,moze czas sie zając sprawami pracowniczymi ,bo wybory kiedys bedą
03-02-2020, 19:41:08
+ 10
- 25
odpowiedz
Brawo, brawo , brawo w pól roku zrobiono wiecej niż przez ostatnie parę lat. Znowelizowanu ZUZP, najwyższe podwyżki płacowe, w końcu mamy autobusy jakie powinny być, nowy regulamin ZFŚS jest taki jak być już dawno powinno!!!
Oby tak dalej trzymam kciuki
04-02-2020, 15:47:30
+ 29
- 4
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Rafał Trzaskowski i Prezydent Andrzej Duda
Kilka minut temu zaprezentowane zostały dane z połowy komisji obwodowych przygotowane przez IPSOS dla trz...
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Punktualnie o 21.00 zakończyło się głosowanie w II turze wyborów na prezydenta Polski. Według sond...
fot.Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
Pod koniec czerwca rolnicy z gminy Kozienice przekazali do Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakład&oacut...
fot.ilustracja/pixabay.com
78 rodzinnych ogródków działkowych otrzyma wsparcie z budżetu Mazowsza. Decyzją radnych woj...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook