Dzisiaj jest środa, 18 września 2019 r., 261 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Enea Kozienice Triathlon 2019 już w najbliższą niedzielę!
Dodał: DL, 20-08-2019 12:30, odsłon: 730
Fot. Mariusz Grotkowski/archiwum
Fot. Mariusz Grotkowski/archiwum

Przed uczestnikami tegorocznego triathlonu stoi nie lada wyzwanie. To będzie prawdziwy test wytrzymałości zawodników. Przed nimi przepłynięcie 1,5 kilometra wpław po Jeziorze Kozienickim, 40 kilometrów jazdy rowerem  oraz 10 kilometrów biegu po terenie ośrodka KCRiS-u - solo lub w sztafecie. Ta niezwykle emocjonująca sportowa impreza odbędzie się już za chwilę, bo 25 sierpnia. Wszyscy miłośnicy sportów ekstremalnych oraz różnorodności wyzwań z pewnością znajdą coś dla siebie.

Oficjalne otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 11:50 przy linii startowej kozienickiego triathlonu w Ośrodku Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Organizatorami tego wydarzenia są Jerzy Górski, Gmina Kozienice, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Sponsorem tytularnym zawodów będzie Enea Wytwarzanie.

 

Około 200 uczestników odwiedzi w tym dniu kozienicką ziemię. Dla prawdziwych fascynatów sportowych doznań przewidziano trzy kategorie. Główną z nich będzie indywidualny triathlon dla zawodników powyżej 18 roku życia. Z całą pewnością będzie to najcięższe wyzwanie postawione przed zawodnikami kozienickiego triathlonu. Do pokonania będą mieli olimpijski standard, czyli 1,5 km pływania, 40 km jazdy rowerem oraz 10 km biegu. W olimpijskiej sztafecie drużyna będzie mogła liczyć 3 osoby, które osiągnęły pełnoletność. Trasa będzie analogiczna w stosunku do kategorii indywidualnej. To do nich będzie należał wybór, kto i w jakiej konkurencji wystartuje.

 

Dzieci, które dopiero będą chciały wejść w sportowy świat triathlonu zmierzą się ze sobą w kategorii wiekowej 10-15 lat. Do przepłynięcia będą mieli 150 metrów, po czym nastąpi bieg na jedno okrążenie, które liczyć będzie 1 km. Klasyfikacja w tych zawodach będzie prowadzona osobno dla dziewcząt i chłopców w kategoriach 10-11 lat, 12-13 lat i 14-15 lat.

 

Dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody. Zawodnicy kategorii głównej (solo) za miejsca na podium otrzymają nagrody finansowe. Mężczyźni i kobiety mogą wygrać kolejno: 1500, 1000 i 700 zł. Ponadto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają statuetki i dyplomy. Na najlepszych w aquathlonie i sztafecie również przewidziano nagrody w postaci medali i dyplomów.

 

Dla wszystkich tych, którzy nie czują się na siłach, aby pokonać pełną trasę triathlonu przewidziano miasteczko triathlonowe Master Card, które zostanie uruchomione na terenie ośrodka już w przeddzień zawodów, a więc 24 sierpnia o godzinie 16:00. Na tę okazję przygotowano ergometry wioślarskie i rowery stacjonarne. Każdy chętny, który pokona w ten sposób 300 metrów pływania, kilometr na rowerze i przebiegnie 200 metrów otrzyma certyfikat stanowiący o tym, że jest triathlonistą. Zapisy prowadzone będą w miasteczku.

 

Szczegółowe informacje dotyczące triathlonu, regulamin zawodów, prezentacja trasy i miejsca startu-mety można znaleźć na oficjalnej stronie Triathlonu TUTAJ.

 

  
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Julia Grotkowska/Agencja Arpass/ Organizatorzy
Koncerty, moc atrakcji, koncerty i tradycyjnie pokaz stuntu quadem w wykonaniu Leszka Gołaszewskiego (LEO...
fot. ilustracja/pixabay.com
W związku z ogromnym zainteresowaniem zbiórką makulatury podczas wiosennego konkursu „Przejd...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Podczas próby omijania kolein na drodze autobus szkolny przewożący blisko 40 osób wpadł do ...
Fot. Google Maps/Hospicjum im. Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej
W dniu 22 września na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach zostanie zorganizowany I Festyn Hospicy...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook