Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Grabowski
Dyrektor szpitala odwołany! Publikujemy oświadczenie starosty
Dodał: KamZap, 28-02-2019 11:36, odsłon: 4244
Jarosław Pawlik został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala w Kozienicach. Fot. archiwum/Kamil Zapora
Jarosław Pawlik został odwołany ze stanowiska dyrektora szpitala w Kozienicach. Fot. archiwum/Kamil Zapora

Zarząd Powiatu, przychylając się do wniosku grupy radnych, dotyczącego odwołania Jarosława Pawlika ze stanowiska dyrektora SPZZOZ i pozytywnej opinii Rady Społecznej SPZZOZ w Kozienicach, 27 lutego podjął Uchwałę o odwołaniu dotychczasowego Dyrektora Szpitala za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, który upłynie 31 marca. Poniżej publikujemy oficjalne oświadczenie starosty kozienickiego Andrzeja Junga w tej sprawie.

DYREKTOR KOZIENICKIEGO SZPITALA ODWOŁANY!

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Kozienickiego!

 

Tematyka Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach  z uwagi na najwyższą w historii funkcjonowania szpitala stratę finansową  wynoszącą około 9 mln złotych za rok 2018, od początku tego roku jest głównym tematem na posiedzeniach Zarządu Powiatu, Komisji Rady Powiatu i podczas obrad Sesji Rady Powiatu Kozienickiego. Omawiana jest również podczas różnego rodzaju spotkań z dyrekcją szpitala, związkami zawodowymi działającymi przy SPZZOZ w Kozienicach, samorządami gmin powiatu kozienickiego oraz mieszkańcami naszego powiatu.

 

Władze Powiatu Kozienickiego, szukając najwłaściwszych, sprawdzonych rozwiązań wyprowadzenia szpitala z bardzo trudnej sytuacji finansowej oraz sprawnego zarządzania szpitalem w przyszłości, zorganizowały kilka wyjazdów delegacji Powiatu Kozienickiego, w skład której weszli przede wszystkim Radni Rady Powiatu Kozienickiego.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się w Szpitalu w Świeciu zarządzanym przez Grupę Nowy Szpital Holding S.A. Kolejne spotkanie odbyło się w Szpitalu Powiatowym w Pułtusku prowadzonym przez dr n. med. Roberta Gajdę (Gajda-Med). Przedstawiciele obu szpitali odpowiadali również na pytania radnych podczas posiedzenia Komisji Zdrowia i Spraw Społecznych, a także podczas obrad sesji Rady Powiatu Kozienickiego. Delegacja z Powiatu Kozienickiego była również w Szpitalu w Augustowie – placówce, która funkcjonuje jako Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

 

Członkowie Zarządu Powiatu Kozienickiego spotkali się także z Burmistrzem Gminy Kozienice, który zadeklarował chęć przejęcia szpitala, po jego przekształceniu przez Powiat w spółkę z wyłącznym 100% udziałem Gminy Kozienice, lecz bez przejęcia istniejącego zadłużenia szpitala.

 

Dodać tu należy, że Starosta na początku lutego zwrócił się z prośbą do Burmistrza i Wójtów gmin powiatu kozienickiego, a także zakładów pracy o wsparcie finansowe działań zmierzających do ratowania szpitala, dla dobra społeczności lokalnej.

 

Po głębokich analizach uwzględniając przede wszystkim dobro pacjentów, a także pracowników szpitala, Zarząd Powiatu zdecydował, że będzie dążył do pozostawienia SPZZOZ w Kozienicach w strukturach Powiatu, jednocześnie prowadząc w dalszym ciągu rozmowy z Burmistrzem Gminy Kozienice dotyczące przyszłości szpitala.

 

Zarząd Powiatu, przychylając się do wniosku grupy radnych, dotyczącego odwołania Jarosława Pawlika ze stanowiska dyrektora SPZZOZ i pozytywnej opinii Rady Społecznej SPZZOZ w Kozienicach, w dniu 27 lutego 2019 r. podjął Uchwałę o odwołaniu dotychczasowego Dyrektora Szpitala za jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, który upłynie 31 marca 2019 r. Wypowiedzenie ma związek z obecną sytuacją szpitala, która stanowi zagrożenie dla bieżącego i przyszłego funkcjonowania SPZZOZ w Kozienicach oraz dostępności mieszkańców powiatu do świadczeń medycznych. Uchwała o odwołaniu ze stanowiska w tym samym dniu została przekazana Dyrektorowi szpitala.

 

W najbliższym czasie zostanie zwołana nadzwyczajna sesja Rady Powiatu Kozienickiego, na której zostanie powołana komisja konkursowa do przeprowadzenia konkursu na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach.

 

Zarząd Powiatu zwrócił się do Rady Społecznej przy SPZZOZ w Kozienicach o wytypowanie swojego przedstawiciela do komisji konkursowej na stanowisko dyrektora.

 

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Kozienickiego, Szanowni Państwo, szpital służy nam wszystkim, jest naszym wspólnym dobrem. Dlatego też, wszystkim nam zależy na jego właściwym funkcjonowaniu. Wyrażam zatem nadzieję na konstruktywną współpracę z Burmistrzem, Wójtami, Enea Wytwarzanie i innymi zakładami pracy, Radą Społeczną SPZZOZ w Kozienicach, Zespołem ds. reagowania i opracowania działań naprawczych w SPZZOZ w Kozienicach, Zespołem ds. restrukturyzacji SPZZOZ, a także Fundacją Zdrowe Dziecko oraz pracownikami szpitala. Musimy wspólnie wypracować skuteczne działania prowadzące do poprawy kondycji finansowej szpitala, których efekty będą widoczne w jak najkrótszym czasie. Dziękujemy za wszelkie propozycje, ale musimy wybrać do realizacji te, które będą zgodne z przepisami prawa i jednocześnie będą niosły pozytywne skutki w przyszłości.

 

Andrzej Jung

Starosta Powiatu Kozienickiego

 

Kozienice, 28 lutego 2019 r.

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
W końcu jeszcze tylko wywalić radomskich lekarzy a przyjąć swoich.
28-02-2019, 15:54:32
+ 25
- 3
odpowiedz
Kto to w ogóle widział, aby publicznemu szpitalowi groziła upadłość ? Szpiatl ma leczyć pacjentów, potem wystawić fakturę NFZ i otrzymać kasę. Koniec, kropka... Tymczasem jest odwrotnie: to NFZ daje najperw kasę (jakieś grosze) a potem róbta co chceta. Ma wam starczyć, a jak nie to wywalcie chorych na bruk.
28-02-2019, 19:02:38
+ 14
- 2
odpowiedz
re komentarz zapominałeś że pieniądze nie są dawane na leczenie tylko na głosy wyborców dlatego szpitale są w coraz gorszej kondycji finansowej
01-03-2019, 19:27:09
+ 6
- 1
odpowiedz
Wreszcie... facio nieograniający wogóle, figurant... Doił koryto jak najdłużej się dało... Słaba, niehonorowa postawa. Szkoda, że tak późno
01-03-2019, 22:36:46
+ 10
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook