Dzisiaj jest piątek, 21 lutego 2020 r., 52 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Dawid Olejarz Taksówkarzem Roku 2019 w powiecie kozienickim. Mistrzowie Motoryzacji 2019
Dodał: DL, 21-08-2019 10:02, odsłon: 2276
fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne

Dawid Olejarz został jednym z laureatów plebiscytu - Mistrzowie Motoryzacji. Do niego powędrował tytuł Taksówkarza Roku 2019 w powiecie kozienickim. Jak się dowiedzieliśmy pan Dawid oprócz jazdy taksówką posiada też wiele innych zainteresowań i pasji.

Zostanie taksówkarzem było następstwem jego zamiłowania do jazdy samochodami. – Zawsze uwielbiałem jeździć i w dalszym ciągu sprawia mi to wielką radość. Pomysł zostania taksówkarzem narodził się sam, bo jazda samochodem to dla mnie czysta przyjemność – podkreślał pan Dawid.

 

Decyzję o zostaniu taksówkarzem pan Dawid podjął w 2014 roku, gdzie swoje pierwsze kursy wykonywał Skodą Octavią z 2001 roku. Obecnie jeździ Mercedesem Klasy E z 2003 roku. Swoją przygodę z branżą transportową rozpoczął od bycia kierowcą samochodu dostawczego. Prawo jazdy kategorii B posiada od 2010 roku. Jak sam podkreślał w regionie aktualnie nie potrzeba żadnych kursów, aby zostać taksówkarzem. – W mieście do dwudziestu tysięcy mieszkańców nie jest to wymagane – dodał pan Dawid.

 

Największą satysfakcję w pracy taksówkarza daje panu Dawidowi fakt, że każdy dzień przynosi coś nowego, nowe sytuacje, nowych ludzi. – Każdy dzień się od siebie różni i codziennie doświadcza się innych ciekawych historii, czasem też zabawnych. W każdym bądź razie, nieustannie coś się dzieje i to jest chyba najfajniejsze w tej pracy – mówił pan Dawid.

 

Podczas wykonywania kursów pan Dawid nieraz spotykał się z różnymi historiami.

 

Czy ma Pan jakieś ciekawe historie z pracy? Te zabawne, bądź te trochę mniej. – Jedną z najśmieszniejszych historii jakie mi się przydarzyły podczas pracy było pojechanie po klienta do Kielc. Klient ten zamówił taksówkę z Kielc do Kozienic. Udałem się na umówione miejsce, a okazało się, że klient znajduje się aktualnie w Kozienicach i chce z Kozienic udać się do Kielc. Nawet, gdy wyruszałem napisałem mu, że jadę już po niego do Kielc to odpisał mi przytakując. Było to zabawne nieporozumienie – opowiadał pan Dawid.

 

Bycie taksówkarzem to też dalekie podróże. – Najdalszy kurs jaki miałem to był nad morze, a dokładnie do Świnoujścia. Wyjazd był z Kozienic o pierwszej w nocy. O godzinie dziesiątej dotarliśmy na miejsce – mówił pan Dawid.

 

Pana Dawida śmiało można określić mianem nocnego taksówkarza. Jak sam podkreśla nastawia się na klientów nocnych. W Kozienicach tylko kilku taksówkarzy kursuje w nocy. Nocna jazda zazwyczaj wiąże się z niebezpiecznymi sytuacjami, ale jak podkreśla Pan Dawid, w Kozienicach pod tym względem jest bardzo spokojnie i różne groźne zajścia raczej się nie zdarzają. - Jest to dla mnie bardzo korzystna opcja, ponieważ dzień staram się spędzać z rodziną, a później wieczorami zaczynam pracę. Bardzo lubię wieczorną jazdę przy bardzo małym ruchu – opowiadał laureat z powiatu kozienickiego.

 

Jakie sytuacje w pracy taksówkarza denerwują pana najbardziej? – Nie lubię sytuacji, gdy umawiam się z klientem na konkretną godzinę, a później muszę czekać na niego dziesięć minut, z których robi się za chwilę dwadzieścia i tak dalej. Kurs się wtedy przeciąga, a drugi klient już czeka – powiedział pan Dawid.

 

Wędkarstwo pasją pana Dawida

 

Laureat plebiscytu jest szczęśliwym mężem i ojcem. Ma 27 lat i mieszka w Świerżach Górnych. Ma również dwuletnią córeczkę Polę. Od 2 lat jest członkiem OSP-KSRG Świerże Górne. Większość czasu spędza w taksówce, ale stara się go rozdzielać również na rodzinę i wyjazdy wędkarskie.

 

Wędkarstwo stanowi największą pasję pana Dawida, którą rozwijał wraz ze swoim bratem. Aktualnie jest administratorem grupy facebookowej „Radom-wedkarstwo”, która zrzesza ponad cztery tysiące fanatyków wędkarstwa z Kozienic, Radomia oraz okolic. Pan Dawid był też organizatorem wielu zawodów wędkarskich, które cieszyły się sporą popularnością w regionie.

Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Być w domu, zdać się na swoją samodzielność, ale czuć się bezpieczniej – tak mogą żyć seniorzy na M...
Mieszkańcy Garbatki-Letnisko muszą szykować się na utrudnienia w ruchu drogowym. Już wkrótce rusza...
Fot. Enea Wytwarzanie
Laboratoria Wydziału Pomiarów Enei Wytwarzanie jako pierwsze w Grupie Enea przeszły ocenę według n...
fot.LGD
Wszystkie są prawdziwymi wulkanami pozytywnej energii. Chętne do działania, kreatywne a przede wszystkim ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook