Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r., 50 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Złoty jubileusz Kozienickiej Gospodarki Komunalnej
Dodał: KamZap, 11-05-2018 19:01, odsłon: 2681
fot. Kamil Zapora
fot. Kamil Zapora

Ciepło, czysta woda, odśnieżone drogi i skoszone trawniki to rzeczy dla nas tak oczywiste, że prawie niezauważalne. Są one jednak efektem pracy ponad 200 osób zatrudnionych w Kozienickiej Gospodarce Komunalnej. W tym roku mija pół wieku od powstanie KGK, a w piątek 11 maja w CKA miały miejsce obchody tego pięknego jubileuszu.

Obchody jubileuszu rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach. Później uroczystość przeniosła się do Centrum Kulturalno-Artystycznego. Tam prezes Kozienickiej Gospodarki Komunalnej Robert Wojcieszek przywitał zaproszonych gości, a wśród nich: proboszcza parafii pw. Świętego Krzyża ks. kanonika Kazimierza Chojnackiego, burmistrza gminy Kozienice Tomasza Śmietankę, wiceburmistrzów: Małgorzatę Bebelską i Igora Czerwińskiego, radnych Rady Miejskiej w Kozienicach na czele z przewodniczącym rady Mariuszem Prawdą i jego zastępcą Edwardem Pułkowskim, starostę kozienickiego Andrzeja Junga, dyrektorów urzędu miejskiego i jednostek organizacyjnych gminy, a także byłych i obecnych pracowników Kozienickiej Gospodarki Komunalnej.

Robert Wojcieszek podkreślił, że w obecnych strukturach KGK działa od 2008 roku, ale jej początki sięgają 1968 roku. Powstanie takiego przedsiębiorstwa było odpowiedzią na potrzebę poprawy warunków higieniczno-sanitarnych gminy. - Dziś możemy powiedzieć, że dostarczamy wysokiej jakości wodę, mamy nowoczesny system kanalizacyjny i zmodernizowany system ciepłowniczy. Mieszkańcy nie martwią się o takie rzeczy jak zalegające odpady czy nieodśnieżone drogi. To wszystko jest naszą pracą, niezmiernie potrzebną do właściwego funkcjonowania miasta i gminy – mówił prezes KGK.

Później wszyscy zgromadzeni obejrzeli film o Kozienickiej Gospodarce Komunalnej zrealizowany przez Kronikę Kozienicką, w którym poznaliśmy historię spółki, a także strukturę i formy jej działalności.

Natomiast w prezentacji po filmie Robert Wojcieszek skupił się na obaleniu kilku stereotypów związanych z kierowaną przez niego spółką. Przede wszystkim KGK nie zajmuje się tylko sprzedażą wody, ale zapewnia szereg usług od energetyki po gospodarowanie odpadami. Od 2008 roku Kozienicka Gospodarka Komunalna jest spółką, której jedynym właścicielem jest gmina Kozienice. Sprawia to, że nie jest ona ukierunkowana wyłącznie na zysk i pozwala utrzymać w miarę stałe i konkurencyjne ceny za świadczone usługi. Robert Wojcieszek zaznaczył również, że KGK jest laureatem wielu prestiżowych nagród w tym dla „Mazowieckiej firmy roku 2013”.

Następnie Robert Wojcieszek razem z burmistrzem Tomaszem Śmietanką uhonorowali obecnych i emerytowanych pracowników KGK z co najmniej 30-letnim stażem pracy, a takim wynikiem mogły pochwalić się 22 osoby.

 


Za 30 lat pracy na rzecz miasta i gminy należy się specjalne wyróżnienie.

 

Po pamiątkowym zdjęciu przyszedł czas na przemówienia przybyłych gości.

- Waszą pracę widać każdego dnia i na każdym kroku. Piękna zieleń, kolorowe kwiaty i czyste ulice sprawiają, że miasto wygląda odświętnie każdego dnia, a wasze zakłady są wizytówką całego powiatu – powiedział Andrzej Jung.

 


Starosta wręczył Robertowi Wojcieszkowi upominek z okazji złotego jubileuszu KGK.

 

Słowa uznania dla działalności Kozienickiej Gospodarki Komunalnej wyrazili również burmistrz i przewodniczący rady miejskiej. – Praca, którą wykonują osoby z Kozienickiej Gospodarki Komunalnej na terenie naszej gminy nie jest łatwa, bo chyba nikt w dzieciństwie nie myśli o tym, żeby być np. kierowcą śmieciarki.  Tym bardziej pracownicy KGK zasługują na nasze uznanie – powiedział Mariusz Prawda. – Kiedy zostałem burmistrzem, od samego początku Kozienicka Gospodarka Komunalna była dla mnie bardzo ważnym podmiotem do współpracy, z którym wiązałem przyszłość. Zastanawiałem się jak pomóc w rozwoju KGK i jedynym rozwiązaniem wydawało mi się wzmocnić jej podmiotowość prawną, i tak od 2008 KGK jest spółką, której właścicielem jest każdy mieszkaniec gminy – dodał Tomasz Śmietanka.

 


Również burmistrz Tomasz Śmietanka i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Prawda w geście wdzięczności za pracę wręczyli Robertowi Wojcieszkowi wyróżnienie.

 

Zwieńczeniem obchodów 50-lecia Kozienickiej Gospodarki Komunalnej w Centrum Kulturalno-Artystycznym był koncert orkiestry akordeonowej Arturo-Band pod kierunkiem Artura Miedzińskiego. Jest to jedna z większych formacji działająca w Szkole Muzycznej I stopnia w Kozienicach, w której skład wchodzą uczniowie klasy akordeonu, instrumentów dętych, strunowych oraz perkusyjnych.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
ilustracja, źródło: pixabay.com
W piątek 1 marca Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu organizuje VI Zawody Narciarsko - Snowboardowe o ...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Tylko w ostatnim czasie dzięki ciężkiej pracy, zaangażowaniu i poświęceniu policjantów zwalczający...
ilustracja, źródło: pixabay.com
Kozienicka Gospodarka Komunalna organizuje konkurs „Przejdź na ty z naturą, przynieś paczkę z makul...
fot. Marta Ankiersztejn
Kozienicki Dom Kultury organizuje wyjazd do Teatru Współczesnego w Warszawie na spektakl „Le...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook