Dzisiaj jest piątek, 18 września 2020 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
[ZDJĘCIA] Wyjątkowy bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1
Dodał: DL, 20-01-2020 13:11, odsłon: 4866
Fot. Kozienice24
Fot. Kozienice24

W sobotę, 18 stycznia w Jagiellonce w Jedlni Kościelnej rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych na sali. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z pewnością pozostanie w ich pamięci na długo.

W tym roku w Jagiellonce bawili się uczniowie klasy trzeciej A i trzeciej G Liceum Ogólnokształcącego, oraz czwartej Technikum elektrycznego i czwartej technikum gastronomicznego. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z rodzicami.

 

Bal maturalny zgodnie z tradycją rozpoczął się od poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię.W skład komitetu organizacyjnego weszli Monika Skrzyńska i Marek Cytryniak, którzy przywitali wszystkich gości.

 


 

Następnie głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach Ryszard Zając, który serdecznie powitał wszystkich gości, nauczycieli, rodziców i przede wszystkim maturzystów - Spotykamy się w niezwykłych okolicznościach. Sceneria, wspaniałe kreacje, odświętny nastrój podkreślają wyjątkowość tego wieczoru. Wieczoru rozpoczynającego pierwszy dorosły bal w waszym życiu. Bal, który w sposób uroczysty i niezwykły wprowadzi was w nowy etap życia, w którym to wy będziecie ponosić pełną odpowiedzialność za podejmowane decyzje. Etap, który nazywa się dorosłość. Kolejne sto dni będą wypełnione wytężoną pracą, aby matura wypadła jak najlepiej i stała się przepustką do spełnienia marzeń. Mam nadzieję, że czas, który spędziliście w szkole nie był czasem straconym, że wiele się nauczyliście. Wiele zrozumieliście, że szkoła pomogła ukształtować wasze osobowości. 

 


 - Niech dobry nastrój nie opuszcza was do końca balu. Bal studniówkowy uważam za otwarty - tymi słowami dyrektor Ryszard Zając rozpoczął studniówkową zabawę.

 

- Chciałbym, aby cząstka tego kim jesteście dzisiaj była naszą zasługą. Zasługą nauczycieli. Z całego serca życzę wam już dzisiaj jak najlepszych wyników na egzaminach maturalnych i szczęścia, które czasem się przydaje. Teraz jednak przed wami noc niezapomnianych wrażeń. Tygodnie wytężonych ćwiczeń sprawiły, że dziś tanecznym krokiem poloneza opanowaliście salę balową. Najbliższe godziny należą do was, bo dziś wkraczacie w świat dorosłości. Tę dorosłość potwierdzicie za kilka miesięcy, a teraz bawcie się do białego rana, aby dzisiejszy wieczór zapisał się w waszej pamięci jako jeden z najwspanialszych. Cieszcie się swoją młodością, gronem przyjaciół, towarzystwem życzliwych wam dorosłych - powiedział dyrektor.

 

Po przemówieniu dyrektora Ryszarda Zająca głos zabrał przewodniczący komisji oświaty, kultury, sportu, turystyki i promocji Tomasz Trela, który w imieniu starosty Andrzeja Junga i samorządu powiatu kozienickiego złożył najserdeczniejsze życzenia młodzieży. 

 

Na sobotnim balu maturalnym obecny był również zastępca burmistrza gminy Kozienice do spraw technicznych Mirosław Pułkowski, który odczytał list od burmistrza z życzeniami dla maturzystów. Wspomniał także o ufundowaniu przez samorząd gminny długopisów dla wszystkich tegorocznych maturzystów.

 


Zastępca Mirosław Pułkowski przypomniał też, że zgodnie z uchwałą rady miejskiej dla uczniów i studentów I roku przygotowano stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe.

 

Następnie życzenia wszystkim uczniom przekazali ks. Krzysztof Wróbel z parafii p.w. św. rodziny oraz wiceprezes ds. pracowniczych w Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz,  a także przewodnicząca Rady Rodziców Renata Wołos.

 

W imieniu tegorocznych maturzystów głos zabrali Karolina Baczkowska i  Adam Gorzkowski.  Podziękowali oni dyrekcji, gronu pedagogicznemu i rodzicom za wkład pracy włożony w kształtowanie ich postaw życiowych oraz za wytrwałość i cierpliwość. W imieniu samorządu szkolnego zdanej matury i udanego startu w dorosłe życie życzył starszym kolegom  Hubert Bączek. 

 

Były też kwiaty i podziękowania dla dyrekcji szkoły i wychowawców poszczególnych klas. A więc 3a – Beaty Ośki,  3g – Joanny stępień i Moniki Czerepak, technikum  gastronomicznego Ewy Sot i Technikum Elektrycznego Jarosława Głowackiego, a także specjalne podziękowania dla pani Beaty Krześniak i Elżbiety Zmitrowicz za opracowanie układu choreograficznego Poloneza. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Podczas studniówki uczniowie zapewnili wszystkim nie lada niespodziankę w postaci odtańczenia walca.

 

 

Po części oficjalnej uczniowie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana.

 Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KKS Kozienice
Enea pozostaje sponsorem tytularnym Kozienickiego Klubu Siatkówki. Władze klubu podpisały kolejną ...
Fot. Piotr Czyż
Koncert odbędzie się 25 września, piątek, godz.20.00, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej El...
W piątek rano na skrzyżowaniu ulic Kochanowskiego i Fabrycznej w Garbatce-Letnisko doszło do zderzenia dw...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckie...
Fot. Starostwo Powiatowe w Kozienicach
Przebudowany został odcinek drogi powiatowej Wyborów - Basinów w miejscowości Grabów...
Fot. Facebook - MILO Ensemble
„Podróż Dookoła Mózgu” to tytuł koncertu, który odbędzie się w Kozienick...
Fot. archiwum
Szpital Powiatowy w Kozienicach informujee, że po zakończeniu przeprowadzanych prac remontowo – mod...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Nadleśnictwo Kozienice dołączyło do akcji #sadziMY 2020, odbywającej się pod patronatem pary prezydenckie...
Fot. Mazovia
Znamy laureatów trzeciej edycji organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka serdecznie zapraszają mieszkańców...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
17 września odbyła się już siódma Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez akty...
Fot. Ł. Kościelniak (Echodnia.eu)
Piłkarze Energii Kozienice rozegrali zaległe spotkanie w ramach Tymex Ligi Okręgowej. Wysoko wygrali z be...
Michał Pastuszak z zespołem zaśpiewają dla mieszkańców Gminy Kozienice. Koncert on-line pod tytułe...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
for.grafika Grafitornia - Lilianna Kaleta
Wybory do sejmiku w grudniu? Od stycznia przyszłego roku Warszawa wyłączona z województwa? Co...
Fot. CKA
Przed nami pierwszy z trzech koncertów w ramach inicjatywy mieszkańców pn. „Muzyczne ...
Fot. ilustracja/pixabay.com - ilustracja przykładowa
Rozpoczęły się prace na skwerku między ulicami Konarskiego i Głowaczowską. Powstanie tam plenerowa tężnia...
Muzyczny duet tworzą: Radosław Bolewski - wokalista i perkusista oraz Maciej Tubis, grający na fortepianie i syntezatorze basowym. (FOT. Przemek Kaźmierski)
To będzie prawdziwa gratka dla miłośników muzyki, a zwłaszcza nietypowych i interesujących brzmień...
Fot. Enea KKS Kozienice
Już w najbliższą sobotę siatkarzy Enei KKS-u Kozienice czeka pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Polski. ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook