Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Radni i burmistrz złożyli ślubowanie. Przewodniczącym rady został Rafał Sucherman. Za nami I sesja rady miejskiej
Dodał: KamZap, 20-11-2018 17:44, odsłon: 4636
W czasie sesji Piotr Kozłowski złożył ślubowanie na burmistrza Kozienic. Fot. Kamil Zapora
W czasie sesji Piotr Kozłowski złożył ślubowanie na burmistrza Kozienic. Fot. Kamil Zapora

Dzisiaj w urzędzie miejskim odbyła się pierwsza sesja rady miejskiej w Kozienicach kadencji 2018-2023. W jej czasie nowo wybrani radni i burmistrz Piotr Kozłowski złożyli ślubowania. Wybrano także przewodniczącego rady miejskiej, którym został Rafał Sucherman.

Sesję otworzył dotychczasowy burmistrz Kozienic Tomasz Śmietanka, którego mandat wygasł wczoraj w momencie zaprzysiężenia na radnego sejmiku województwa mazowieckiego. Prowadzenie dalszych obrad przekazał radnemu seniorowi Stanisławowi Kuźnarowi.

Stanisław Kuźnar przekazał na ręce Edwarda Pułkowskiego decyzję komisarza wyborczego w Radomiu o przyznaniu mu mandatu radnego na skutek wygaśnięcia mandatu Piotra Kozłowskiego, który został wybrany na burmistrza. Edward Pułkowski był kandydatem z tej samej listy nr 21 KWW K.I.S. Piotra Kozłowskiego i w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów.

Następnie 21 nowo wybranych radnych złożyło ślubowanie. Radny senior przeczytał słowa roty ślubowania z kolei najmłodszy radny Artur Matera wyczytywał alfabetycznie kolejnych radnych, którzy mówili: „Ślubuję” lub „Ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”.

 

 

Piotr Kozłowski złożył ślubowanie na burmistrza.

 

 

Nie obyło się bez gratulacji dla nowego burmistrza Kozienic.


Później świeżo zaprzysiężeni radni zajęli się wyborem przewodniczącego rady w głosowaniu niejawnym, które przeprowadziła specjalnie powołana do tego celu komisja skrutacyjna w składzie: Ewa Malec – przewodnicząca, Edward Pułkowski i Mariusz Ptaszek.

Jedynym kandydatem na przewodniczącego rady miejskiej był zgłoszony przez Edwarda Pułkowskiego – Rafał Sucherman z KWW K.I.S. Piotra Kozłowskiego. Kandydatura została zaaprobowana jednogłośnie. W głosowaniu niejawnym przeprowadzonym przez komisję skrutacyjną, Rafała Suchermana poparło 20 radnych.

 

 

Radni wybrali przewodniczącego rady w głosowaniu niejawnym.

 

- Dziękuję wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Jednocześnie chciałbym was zapewnić, że jako przewodniczący rady zrobię wszystko, aby tego zaufania nie podważyć - mówił Rafał Sucherman po objęciu nowej funkcji.

 

 

Później głos zabrał były burmistrz Tomasz Śmietanka. Podziękował on wszystkim, z którymi współpracował przez ostatnie dwadzieścia kiedy pełnił funkcję burmistrza gminy. Wyraził również nadzieję na dobrą współpracę między nim jako radnym sejmiku, a nową radą miejską w Kozienicach i burmistrzem.


Na zakończenie głos zabrał burmistrz Piotr Kozłowski. Podziękował on wszystkim mieszkańcom gminy, którzy poszli do wyborów podkreślając, że w tym roku mieliśmy do czynienia z najwyższą frekwencją w historii wyborów samorządowych w gminie Kozienice. Zapewnił, że mandat zaufania od mieszkańców to wielka satysfakcja, ale także wielkie zobowiązanie.    

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
ładnie już było czas do roboty ,ktoś was wybrał, ktos czegos od was oczekuje ,a to dla myślacych i inteligetnych,potrzeba nam tego bo z pracą w kozienicach wiadomo jak jest, młodzi wszyscy do norek nie wyjada

https://www.pb.pl/lg-chem-szuka-drugich-kobierzyc-946235
22-11-2018, 16:35:04
0
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Około stu zawodników z całej Polski przyjechało na szóstą edycję największych zawodó...
Fot. Kamil Zapora
Przez dwa dni 24 i 25 maja w Kozienicach rządził folkowy klimat. Od piątku do soboty odbywała się tu czwa...
Fot. KPP Kozienice
Policjanci, strażacy i osoby prywatne od wczoraj poszukują młodego mężczyzny, który po godzinie 21...
fot. UM Kozienice
W związku ze wzrostem stanu wody w Wiśle wywołanej przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Gminny Zesp&oa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook