Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Maliszewski
(Zdjęcia) Po raz szósty po mistrzowsku łamali taneczne schematy. Za nami Break Dance KOZIENICE CITY BREAKERS VI
Dodał: KamZap, 09-06-2019 21:36, odsłon: 530
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Najlepsi b-boye i b-girls z całego kraju zmierzyli się podczas VI Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance KOZIENICE CITY BREAKERS w sobotę 8 czerwca. Impreza jak zwykle stała na bardzo wysokim poziomie, a na scenie amfiteatru zobaczyliśmy niesamowite walki. Od samego patrzenia mogło zakręcić się w głowie. Turniejowi patronowały Kozienice24.pl

Zanim jednak wystartowały zmagania konkursowe, najmłodsi miłośnicy tego tańca mogli wziąć w specjalnych warsztatach z Dr HEFO, czyli Adamem Stefańskim. HEFO to jeden z najlepszych polskich zawodników, tancerz, choreograf i nauczyciel. Tańczy od 1997 roku, a na swoim koncie ma liczne sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

 

Kilka godzin walk

 

Zawody rozpoczęły się o godz. 15:00 i trwały do 19:00. Przez te kilka godzin zawodnicy stoczyli ze sobą wiele bitew w kilku kategoriach. Najmłodsi tańczyli w walkach 2 vs 2, w dwóch przedziałach wiekowych: do lat 11 oraz 12-15 lat. Główną kategorią turniejową były walki 3 vs 3 i tutaj nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Dodatkowo rozegrano tzw. power moves contest.

 


W tym roku w rolę prowadzącego wcielił się Dr Hefo, który z Kozienice City Breakers związany jest od samego początku. W poprzednich edycjach zajmował się ocenianiem występów. Od wielu lat jest b-boyem, a w ostatnim czasie udziela się również jako MC.

 

Od drugiej edycji zawodów skład jury jest w zasadzie niezmienny. W tym roku na miejsce DR Hefo, który zajął się prowadzeniem dołączył Decu. Zasiadł on obok Wezyra, który kiedyś występował przed samym papieżem Janem Pawłem II, oraz Beetle z Kaliningradu, który bierze udział w zawodach w całej Europie. Za muzykę odpowiedzialni byli natomiast DJ Zielak i Jarek Kulik.

Na turniej zjechało prawie 60 tancerzy z całej Polski. Kozienice reprezentowała 3 osobowa ekipa z Kozienic „Kids in Action” trenująca na co dzień w Kozienickim Domu Kultury pod kierunkiem Michała Wójcika. Byli to bracia Patryk i Oskar Rakoczy oraz najmłodszy w ekipie Bartek Gontarz. W kategorii do 11 lat zajęli III miejsce, a starsza grupa w kategorii 12-15 lat doszła do ćwierćfinału.

 


III miejsce w kategorii do lat 11 należało do kozienickiego teamu Kids in Action.

 

Wyniki przedstawiają się następująco:

 

Kids Battle – 2vs2 – tancerze do 11 lat

I miejsce – Studio 33 - Łomianki

II miejsce – Maciej i Patryk Fly High BreakDance School - Warszawa

III miejsce – Kids in Action - Kozienice/Fly High - Pruszków

 

Kids Battle – 2vs2 – tancerze 12-15 lat

I miejsce – Full of Grit - Łomża

II miejsce – Igorro & Leonskee - Słupsk

III miejsce – Double Trouble – Łódź

IV miejsce – Siara – Konstantynów

 

Bitwy ekip 3vs3 bez ograniczeń wiekowych

I miejsce – Coolkids Flavour - Kraków

II miejsce – Unexptected - Warszawa

III miejsce – The Rzeczy - Lublin

IV miejsce – Supreme Style - Dąbrowa Górnicza

 

Power Moves Contest

I miejsce – bboy Flint (Igor Garin) - Lublin


Za zwycięstwo w walkach 3 vs 3 przewidziane były nagrody pieniężne, natomiast do młodszych uczestników trafiły nagrody rzeczowe. Ponadto do Igora Wypióra (bboy Wigor) z Coolkids Flavour – Kraków trafiła Nagroda Prezesa Enei Wytwarzanie za najbardziej energetyczny występ.

 

Były też dyplomy dla najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Najmłodszym okazał się bboy No Gravity (Stanisław Radosz - 8 lat - Łomianki), a najstarszym bboy Bubek (Kuba Kopiec - 36 lat - Radomsko)


Nagrody najlepszym zawodnikom wręczyli: Mirosław Pułkowski - wiceburmistrz Kozienic oraz Rafał Sucherman - przewodniczący rady miejskiej w Kozienicach, natomiast nagrodę Enei Wytwarzanie wręczył Mateusz Pułkowski.


Podobnie jak w zeszłym roku impreza nie była zwieńczona koncertem, choć wcześniej na deskach amfiteatru wystąpili m.in. Eldo, Fokus, Spalto czy Kaliber 44. Jednak wiceburmistrz Pułkowski nie wyklucza powrotu do dawnej formy turnieju.

 

Organizatorem turnieju był Kozienicki Dom Kultury przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu, a Partnerem Głównym Enea Wytwarzanie. Patronat Honorowy nad turniejem objął Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski. Patronat medialny nad imprezą sprawowały Kozienice24.pl


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook