Dzisiaj jest czwartek, 02 kwietnia 2020 r., 93 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Pierwszy tydzień ferii w Kozienickim Domu Kultury. Było wiele ciekawych zajęć i atrakcji
Dodał: DL, 14-02-2020 12:00, odsłon: 721
Fot. KDK
Fot. KDK

Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na czas ferii zimowych oferuje szeroki wachlarz możliwości na spędzenie wolnego czasu. Poniżej obszerna fotorelacja z aktywności, które odbyły się w pierwszym tygodniu ferii.

Liczne zajęcia, warsztaty,  pokazy filmowe, wycieczki oraz kursy pod okiem profesjonalnych instruktorów czekały na dzieci i młodzież w pierwszym tygodniu ferii. Liczba miejsc na część zajęć była ograniczona, więc warunkiem udziału było wcześniejsze zapisanie się.

 

Kozienicki Dom Kultury podczas tegorocznych ferii zapewnia rewelacyjne formy aktywności na spędzenie przez młodzież czasu wolnego od szkoły. Prowadzący warsztaty potrafili zaciekawić i zainteresować swoich podopiecznych prowadzonymi przez siebie warsztatami.

 

Ferie w Kozienickim Domu Kultury rozpoczęły się warsztatami wokalnymi dla solistów. Prowadziła je Ewa Izdebska - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalizacje: prowadzenie zespołów muzycznych, śpiew estradowy, współpracująca z KDK. Program zajęć obejmuje: ćwiczenia oddechowe, impostację głosu, ćwiczenia artykulacyjne i dykcyjne, wprawki wokalne, ćwiczenia intonacyjne kształtujące słuch, pracę z mikrofonem, pracę z repertuarem i interpretację piosenki. Za nami pierwsze warsztaty. Kolejne odbędą się 20 i 21 lutego.

 

 

 

10 lutego odbyły się Warsztaty wokalne „Mix Singing” (zajęcia indywidualne), dla młodzieży w wieku 13-19 lat. W trakcie zajęć pracowano nad piosenką, dykcją oraz emisją głosu. Osobą prowadzącą był Piotr Markowski – nauczyciel śpiewu, trener wokalny, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Nauczyciel, mentor w International Voice Teachers of Mix.

 

 

 

W poniedziałek, 10 lutego w sali na rogu odbyły się warsztaty "Zima na szkle". Poprowadziła je Agnieszka Krynicka. Na zajęciach dzieci za pomocą specjalnych pisaków ozdobiły szyby w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. Tematem prac była zima i ferie zimowe. Utworzone prace można podziwiać przez całe ferie zimowe.

 

 

 

Tego samego dnia odbyły się również warsztaty yogi. W programie znalazły się rozgrzewka – ćwiczenia ogólnorozwojowe, rozciągające, nauka ćwiczeń jogi z pomocami (piłki, paski, koce, klocki). Osobą prowadzącą była Halina Koryńska – dyplomowany instruktor KDK.

 

 

W poniedziałek, 10 lutego w KDK spotkały się też dzieci i młodzież zainteresowana śpiewem w grupie. Przygotowano dla nich dwudniowe warsztaty wokalne "Mały Gospel". Poprowadziła je Ewa Izdebska – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalizacje: prowadzenie zespołów muzycznych, śpiew estradowy, współpracująca z KDK.. W czasie zajęć poruszone zostały m.in. takie zagadnienia jak: emisja głosu, elementy dykcji, podstawy gry aktorskiej, higiena głosu, praca nad sposobem modulowania głosu w konkretnych sytuacjach.

 

 

 

W sali na rogu, w poniedziałek, 10 lutego odbyły się ekosystemowe warsztaty ekochemii systemowej. Poprowadziła je Joanna Baranowska – blogerka (www.organiczni.eu), miłośniczka ekorozwiązań i kompostowania. Uczestnicy w czasie zajęć poznali proste zasady przygotowywania skutecznych detergentów przyjaznych środowisku. Zrobili swoje własne kostki do zmywarki i WC, płyn do zmywania i proszki do prania.
 

 
Trzydniowe warsztaty taneczne break dance. Adresaci: dzieci i młodzież od 7 lat. Osoba prowadzącącą był Michał Wójcik – tancerz break dance współpracujący z KDK.


 
Warsztaty plastyczne „Biżuteria z koralików dla mamy i córki”. Adresaci: dzieci w wieku dowolnym, mamy w wieku dowolnym. W programie: wykonanie bransoletek z przywieszanymi koralikami na łańcuszkach. Osoba prowadząca: Irmina Węgrzycka – instruktor współpracujący z KDK.


 
Trzydniowe warsztaty taneczne Hip-Hop. Adresaci: dzieci w wieku 4-7 lat. W programie: nauka podstaw tańca Hip Hop oraz stylów pochodnych tj. house, locking, waacking, ćwiczenia poprawiające koordynację ruchową, nauka choreografii. Osoba prowadząca: Kamila Ochwat – tancerka Hip-Hop współpracująca z KDK.
 

 
Nauka gry na pianinie. Adresaci: dzieci i młodzież w wieku 6-19 lat. W programie: indywidualne zajęcia nauki gry na pianinie mają na celu zapoznanie z instrumentem, ze specyfiką gry, z podstawami techniki fortepianowej i zapisu nutowego oraz (w późniejszym etapie) rozwijanie i doskonalenie umiejętności muzycznych, a także wyposażanie w niezbędną wiedzę teoretyczną z zakresu muzyki. Oprócz kształtowania i rozwijania umiejętności gry na pianinie, zajęcia mają rozwijać wrażliwość muzyczną dziecka i zachęcić do kontynuowania nauki w przyszłości. Osoba prowadząca: Ewa Izdebska – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale Edukacji Artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalizacje: prowadzenie zespołów muzycznych, śpiew estradowy, współpracująca z KDK.
 

 
Warsztaty taneczne (jazz, z elementami akrobatyki). Adresaci: dzieci w wieku 8-12 lat. W programie: ćwiczenia rozciągające, nauka podstawowych kroków i figur tańca jazzowego, elementy akrobatyki, zabawy rytmiczno-taneczne, ćwiczenia poprawiające koordynację słuchowo-ruchową, zabawa z chustą Klanzy.Osoba prowadząca: Helena Szamańska – dyplomowany instruktor KDK.
 

 
Poznajemy ciekawe zawody - policjant oraz pełnione funkcje - burmistrz. W programie: wizyta w Urzędzie Miejskim w Kozienicach oraz w Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach. Opiekun: Anna Lidak – instruktor współpracujący z KDK.
 

 
 
Warsztaty plastyczne „Zakładka do książki”. Adresaci: dzieci w wieku 6-11 lat. W programie: na zajęciach dzieci własnoręcznie ozdobią drewniane zakładki metodą decoupageu. Osoba prowadząca: Ewa Pytka – instruktor KDK.
 

 
Wyjazd do Teatru Powszechnego w Radomiu na spektakl pt. „Tajemniczy ogród” Adresaci: dzieci w wieku 9-13 lat. Adaptacja wzruszającej, pełnej ciepła opowieści o przyjaźni, która potrafi odmienić smutną rzeczywistość i przywrócić radość życia. Mary Lennox po śmierci rodziców trafia pod opiekę swego wuja Archibalda i zamieszkuje w jego posiadłości. Dziewczynka wyczuwa w domu skrzętnie skrywaną tajemnicę, obserwuje dziwne zachowania mieszkańców, słyszy różne głosy, płacze i krzyki. Kiedy nikt nie chce jej wyjawić prawdy, postanawia sama dowiedzieć się, co ukrywają przed nią domownicy...To mądre i barwne widowisko muzyczne dla całej rodziny, urzekające urodą plastyczną, świetnym aktorstwem i pięknymi piosenkami.
Opiekunowie grupy: Ewa Pytka, Agnieszka Krynicka, Agnieszka Bieńkowska – instruktorki KDK.
 

 
Warsztaty dziennikarskie (prasowo-telewizyjne). Adresaci: młodzież w wieku 13-18 lat. W programie: podstawy dziennikarstwa prasowego i telewizyjnego. Osoba prowadząca: Mariusz Basaj, Marta Augustyn-Pulkowska – instruktorzy działu telewizji lokalnej KDK „Kronika Kozienicka”.
 
 
 
Dwudniowe warsztaty gry na gitarze i ukulele (zajęcia indywidualne). Adresaci: dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. W programie: nauka piosenek, krótkich melodii i akordów, ćwiczenia, czytanie tabulatur i nut. Osoba prowadząca: Małgorzata Koksa – gitarzystka, wokalistka współpracująca z KDK.
 

 
Dwudniowe warsztaty pianistyczne (zajęcia indywidualne). Adresaci: dzieci i młodzież w wieku 7-19 lat. W programie: nauka gry na pianinie, czytania nut, podstaw rytmiki, rozwijanie muzykalności, nauka wybranych utworów muzycznych, ćwiczenia, synchronizacja gry na obie ręce. Osoba prowadząca: Kamil Koksa – pianista, kompozytor, poeta, wokalista, muzyk, animator kultury, organizator koncertów i manager artystów z całego świata, pasjonat muzyki i sztuki, współpracujący z KDK.


 
Feryjna akcja „Filmowe środy w kinie KDK” - film animowany „Szybcy i śnieżni”. Adresaci: dzieci w wieku od lat 5. Opiekun seansu: Agnieszka Jasek – instruktor działu kina KDK.


 
To był wyjątkowy wieczór w Kozienickim Domu Kultury. W czwartek, 13 lutego odbyły się dwa koncerty pt. „Wieczór Romansów Rosyjskich”. Zostały one zorganizowane z okazji wypadających 14 lutego walentynek.
 

 
Na scenie sali koncertowo-kinowej wystąpiło małżeństwo: Ksenia i Rafał Tomkiewicz. Ksenia Tomkiewicz jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Muzycznym „Variete” podczas produkcji musicalu „Legalna Blondynka” w reżyserii Janusza Józefowicza, zespołem wokalnym Cracow Singers gdzie razem ze Stanisławem Soyką wykonywali w Polsce i za granicą Sonety Shakespeara. Aktualnie jest Artystką Teatru Muzycznego w Poznaniu. Z kolei Rafał Tomkiewicz jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował m.in. w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Kameralnej w Warszawie, Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, Operze w Szwajcarii. Wkrótce będzie można zobaczyć go również w Polskiej Operze Królewskiej i w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
 
 
 

Publiczność wysłuchała w ich wykonaniu najpiękniejsze pieśni i romanse rosyjskie m.in. „Podmoskiewskie wieczory”, „Dorogoj dlinnoju” czy „Oczy czarne”. Koncerty cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Kozienice. Udział w nich wzięli m.in. Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Kozienicach Rafał Sucherman i radni miejscy, a także Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

Warsztaty plastyczne dla młodzieży - rysunek. Adresaci: młodzież w wieku 12-18 lat. W programie: podstawy rysunku – martwa natura.Osoba prowadząca: Wojciech Stachurski – artysta, plastyk, rzeźbiarz, magister sztuki, współpracujący z KDK.

 


 

Warsztaty plastyczne „Zimowe świeczniki - lodowe lampiony”. Adresaci: dzieci w wieku 7-9 lat. W programie: na zajęciach każde dziecko stworzyło efektowny zimowy świecznik, który rozświetli zimowe wieczory. Osoba prowadząca: Katarzyna Kościug – instruktor KDK.

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dobie pandemii wszyscy ludzie mobilizują się w jednym celu, który stanowi wzajemna pomoc w panuj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Pierwszy handel po przerwie możliwy będzie w najbliższy czwartek, 2 kwietnia, w godz. 4:00 - 12:00. Zgodn...
Fot. Kozienice24
W szpitalu w Kozienicach zmarła osoba zarażona koronawirusem. O tej sytuacji poinformował  nas dyrek...
Fot. Kozienice24
30 marca odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Kozienickiego oraz XX Sesja Rady Powiatu Kozienickiego VI...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:



Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook