Dzisiaj jest piątek, 22 czerwca 2018 r., 173 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
(Zdjęcia) Piękny koncert na inaugurację roku kulturalnego
Dodał: MariuszBasaj, 06-01-2017 09:11, odsłon: 2788
Małgorzata Zalewska-Guthman to jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (współczesna, celtycka, elektryczna, barokowa arpa doppia). Fot. Mariusz Basaj
Małgorzata Zalewska-Guthman to jedna z niewielu harfistek koncertujących na kilku rodzajach harf (współczesna, celtycka, elektryczna, barokowa arpa doppia). Fot. Mariusz Basaj

To był sceniczny początek roku w najlepszym stylu. W czwartek, na deskach Centrum Kulturalno-Artystycznego wystąpili światowej klasy muzycy, którzy zabrali kozienicką publiczność w podróż przez najróżniejsze gatunki i epoki muzyczne, serwując niezapomnianą ucztę dla duszy.

Zanim jednak na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, głos zabrała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, która opowiedziała nieco o kulisach czwartkowego spotkania oraz planach placówki na najbliższe miesiące. – Po raz pierwszy w Centrum Kulturalno-Artystycznym odbywa się Koncert Noworoczny, spotkaliśmy się tutaj, aby zainaugurować w ten sposób rok kulturalny. Na ten nowy rok zaplanowaliśmy szereg wydarzeń, poczynając od koncertów, poprzez spektakle teatralne czy spotkania z kabaretem – zapowiedziała.

 

Głos zabrała również wiceburmistrz Małgorzata Bebelska, która podkreśliła wyjątkowość tego spotkania z muzyką najwyższego, światowego formatu. Gościem specjalnym koncertu była Miss Polski i Miss Kozienic 2016 Paulina Maziarz. Najpiękniejsza Polka podziękowała wszystkim kozieniczanom za wsparcie, jakie jej okazali podczas konkursów. W imieniu naszych mieszkańców gratulacje miss złożył wiceburmistrz Igor Czerwiński.

 

 Paulina Maziarz była gościem specjalnym czwartkowego koncertu.

 

Melodie z całego świata

 

Chwilę później scenę przejęli artyści. Jako pierwsza kozienickiej publiczności zaprezentowała się prowadząca koncert, popularna konferansjerka Dominika Matuszak. Prezenterka kilkukrotnie zapowiadała muzyków, przybliżając zebranym poszczególne utwory.

 

Wybitni muzycy najpierw występowali w duetach. Pianistka Małgorzata Szymańska-Sadlakowska i sopranistka Iwona Handzlik zachwyciły kozienicką publiczność wykonaniem utworów znanych z oper, operetek i musicali, zarówno polskich, jak i obcojęzycznych. Panie sięgnęły m.in. po motywy z Romea i Julii czy Upiora w Operze. Było zarówno poważnie, jak i zabawnie, szczególnie przy utworze "I feel pretty", znanym z nagrodzonego 10 Oscarami muscialu "West Side Story".

 

Kolejny duet stanowili Małgorzata Zalewska-Guthman oraz Tomasz Strahl - wybitna harfistka i równie wspaniały wiolonczelista. Muzycy, którzy koncertowali na niejednej scenie świata, pokazali swój kunszt w iście mistrzowskim stylu, wykazując się ogromną charyzmą. - Wiecie państwo czym jest harfa? To taki fortepian postawiony na sztorc, tylko że zamiast czarnych klawiszy mamy siedem pedałów. To bardzo proste - żartowała.

 

 Na finał artyści wystapili razem, a na dodatek zachęcali kozieniczan do wspólnego śpiewania.

 

Dużo dobrego na Nowy Rok

 

Na finał cała czwórka wystąpiła razem, prezentując najpiękniejsze polskie kolędy w prześlicznych aranżacjach i zachęcając kozieniczan do wspólnego śpiewania. Była też okazja do życzeń noworocznych. - Niech najlepszy dzień 2016 roku będzie najgorszym 2017 - mówiła Dominika Matuszak.

 

Wspaniałym artystom za niezwykły koncert podziękowali dyrektor KDK Elwira Kozłowska, dyrektor wydziału promocji Jarosław Traczyk i Miss Polski Paulina Maziarz.

 

Podziękowania Małgorzacie Zalewskiej-Guthman składa dyrektor KDK Elwira Kozłowska.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Organizatorzy
Jak zwykle w ostatnią niedzielę czerwca, w tym roku już po raz czwarty, w Jedlińsku odbędzie się MotoPikn...
Fot. Kamil Zapora
W środę 20 czerwca w kozienickiej Mediatece odbyło się spotkanie z Michałem Wójcikiem – auto...
Fot. KPP Kozienice
Kozieniccy policjanci bez chwili wahania wybili szybę w samochodzie, który został zaparkowany w pe...
Fot. Zespół Relaks
Zespół wokalny RELAKS jest w trakcie realizacji zadanie pożytku publicznego Gminy Kozienice &bdquo...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook