Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Ostatnia sesja Rady Miejskiej tej kadencji. O czym dyskutowali radni?
Dodał: KamZap, 13-11-2018 18:55, odsłon: 2177
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

Dzisiaj w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się ostatnia już, 47 sesja rady miejskiej tej kadencji. W jej czasie zajęto się dwiema uchwałami dotyczącymi finansów gminy. Na koniec nie obyło się bez podziękowań.

W czasie tej sesji radni zajęli się podjęciem uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej Gminy Kozienice na 2018 rok. Konieczność wprowadzenia zmian wynikała m.in. z uwagi na wydanie przez starostwo decyzji o wypłacie przez gminę Kozienice odszkodowań za przejęcie przez nią gruntów pod inwestycje na mocy specustawy. Łącznie na ten cel ma zostać przeznaczone 720 tysięcy złotych.

Na tej sesji radni zabezpieczyli w budżecie z tej sumy 320 tys. Pieniądze te udało się wygospodarować przez oszczędności w różnych działach. Zabezpieczenie reszty środków z całej kwoty przeznaczonej na odszkodowania będzie już zadaniem kolejnej rady.

Za takimi zmianami w uchwale budżetowej gminy na 2018 rok głosowało 10 radnych. 6 było przeciw, a trzech wstrzymało się od głosu.

Druga uchwała wprowadzała zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy. Jedną ze zmian jest przeniesienie 250 tysięcy złotych z planowanego remontu targowiska miejskiego na budowę ulicy Ogrodowej w Kozienicach.

Jak wyjaśniła skarbnik Galińska zmiany te zostają wprowadzone, ponieważ inwestycje na targowisku zostaną odłożone w czasie z dwóch powodów. Po pierwsze niedługo mają ruszyć tam prace związane z ulicą Polną. Po drugie w sądzie toczą się sprawy odwoławcze dotyczące praw własności.

 


Jak mówiła skarbnik Barbara Galińska, za przeznaczeniem 250 tysięcy złotych na ulicę Ogrodową przemawia dodatkowo fakt, że został wyłoniony już wykonawca robót.

 

Za wprowadzeniem zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej głosowało 10 radnych. 7 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Po podjęciu uchwał  została przedstawiona informacja na temat analizy oświadczeń majątkowych na dzień 31 grudnia 2017 roku złożonych przez radnych Rady Miejskiej w Kozienicach obecnej kadencji oraz pracowników samorządowych za 2017 rok.

Następnie przyszedł czas odpowiedzi na interpelacje radnych. Tym razem było to tylko jedno pytanie zadane przez Stanisława Kuźnara. Radny pytał dlaczego w czasie obchodów Święta Niepodległości w Kozienicach o godzinie 12 nie został odśpiewany hymn państwowy w ramach akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP „Niepodległa do hymnu”.

W odpowiedzi burmistrza Śmietanki usłyszeliśmy, że uroczystości przy Pomniku Niepodległości rozpoczęły się od wspólnego zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zebrani zostali także poinformowani o tym, że hymn państwowy zostanie zaśpiewany jeszcze raz właśnie w ramach prezydenckiej akcji o godzinie 12 w CKA przed mającym odbyć się tam koncertem „Niepodległa nuta”. Z uwagi na dłuższą niż planowano mszę i przedłużające się uroczystości przed pomnikiem nie udało się ich zakończyć przed południem.

20 lat minęło jak jeden dzień

We wtorek radni miejscy po raz ostatni spotkali się na sesji w takim składzie. W przyszłym tygodniu ma miejsce zaprzysiężenie nowej rady. W takiej sytuacji nie mogło zabraknąć kilku słów na zakończenie tej kadencji.

Burmistrz Tomasz Śmietanka podziękował radnym za ich wieloletnią pracę i przypomniał jak ważna jest rola polskich samorządów i ludzi je tworzących.

 

 

- Bądźmy samorządni, bo nasza gmina jest tego warta i na to zasługuje, a jej mieszkańcy oraz przedstawiciele dojrzeli do tego, żeby być samorządnymi – mówił burmistrz.


Każdy radny na koniec kadencji otrzymał pamiątkowy ryngraf. 

 

Ponadto w tym roku ze stanowiskiem burmistrza rozstaje się Tomasz Śmietanka, który tę funkcję pełnił przez ostatnie 20 lat. Przewodniczący rady Mariusz Prawda w imieniu wszystkich radnych podziękował burmistrzowi za wieloletnią pracę na rzecz samorządu, a na jego ręce również złożył pamiątkowy ryngraf.

 


Tomasz Śmietanka po 20 latach rozstanie się z funkcją burmistrza Kozienic. W wyborach samorządowych został wybrany na radnego sejmiku województwa mazowieckiego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Panie K z pisu gdzieś pan był 11 listopada, HYMNU PAN NIE SŁYSZAŁES U NAS WSTYD
14-11-2018, 13:12:03
+ 2
- 1
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Około stu zawodników z całej Polski przyjechało na szóstą edycję największych zawodó...
Fot. Kamil Zapora
Przez dwa dni 24 i 25 maja w Kozienicach rządził folkowy klimat. Od piątku do soboty odbywała się tu czwa...
Fot. KPP Kozienice
Policjanci, strażacy i osoby prywatne od wczoraj poszukują młodego mężczyzny, który po godzinie 21...
fot. UM Kozienice
W związku ze wzrostem stanu wody w Wiśle wywołanej przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Gminny Zesp&oa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook