Dzisiaj jest wtorek, 14 lipca 2020 r., 196 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna NORMOBARIA zielone
[ZDJĘCIA] Niezwykły „Dzień Babci i Dziadka” - „Pokolenia razem”
Dodał: DL, 01-02-2020 15:30, odsłon: 2259
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

W sobotę, 1 lutego z okazji „Dnia Babci i Dziadka” o godzinie 11 w Kozienickim Domu Kultury rozpoczęło się interaktywne spotkanie „Pokolenia razem”. Była to świetna forma zabawy i wspólnego spędzenia czasu, połączona z budowaniem więzi między dziadkami, a wnukami. Organizatorami tego spotkania byli Gmina Kozienice, Enea Wytwarzanie oraz Kozienicki Dom Kultury imienia Bogusława Klimczuka.

Spotkanie „Pokolenia razem” obfitowało w szereg atrakcji. Nie zabrakło zabaw, warsztatów artystyczno-edukacyjnych oraz niezwykle ciekawych konkursów z nagrodami. Głównym inicjatorem tego wydarzenia była Enea Wytwarzanie. W programie spotkania znajdowały się:

 • warsztaty artystyczno-edukacyjne
  • Stworzone z miłości - laurka dla babci i dziadka
  • Od róży do tulipana - kwiaty bez podlewania
  • Krzyś Elektryk - nie taki prąd straszny
  • Zrobione sercem - przytulone szczęściem
  • Zielone oblicze elektrowni Kozienice
  • Żółte i niebieskie to barwy królewskie - moc kolorowania
 • konkursy z nagrodami


 

Warsztaty i konkursy poprowadzili wolontariusze z Wolontariatu Seniora Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK oraz wolontariusze z Enei Wytwarzanie, a także pracownicy Enei Wytwarzanie i wykwalifikowani animatorzy Kozienickiego Domu Kultury.

 

Spotkanie zainaugurowali dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska wraz z wiceprezesem do spraw pracowniczych Enea Wytwarzanie Marcinem Łukasiewiczem.

 

 

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor Elwira Kozłowska, która przywitała przybyłych gości. - Witam wszystkich na wyjątkowym wydarzeniu, które po raz pierwszy w takiej formule odbywa się w naszym mieście. Spotykamy się z okazji Dnia Babci i Dziadka. Co prawda te święta w kalendarzu zapisane są na 21 i 22 stycznia, ale tak naprawdę nie oszukujmy się – ten dzień możemy świętować codziennie i dlatego czemu nie mielibyśmy zainaugurować  luty 2020 roku właśnie takim wydarzeniem. W wydarzeniu biorą udział nie tylko babcie i dziadkowie, ale cieszę się, że są z nami także wnuczęta, bo to jest wspólne integracyjne święto, w którym wspólnie kilka godzin spędzimy razem, integrując się, bawiąc i być może zdobywając nagrody.

 

Następnie głos zabrał wiceprezes Marcin Łukasiewicz. – Enea Wytwarzanie jak zawsze chętnie uczestniczy w tego typu wydarzeniach, cieszymy się niezmiernie z zaproszenia Pani dyrektor i Pana burmistrza. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony dzisiaj czas przełoży się na fajne wspomnienia. Instytucja dziadka i instytucja babci to są bardzo ważne instytucje. Pomagają nam na każdym etapie naszego życia, wychowują nas, pokazują nam jak ważne jest życie i doświadczenie życiowe. Także mam nadzieję, że dzisiaj wnuczęta razem z dziadkami, razem z nami, razem z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Enea Wytwarzanie wspólnie poprowadzą zabawy, zajęcia praktyczne. Poznamy dużo zagadnień z segmentu elektryki. Zobaczymy jak można zbudować kadr z bibuły, jak można fajnie z dziadkami pomalować kolorowanki. Także ja w swoim imieniu i w imieniu wolontariuszy, w imieniu Pani dyrektor, w imieniu Pana burmistrza serdecznie zapraszam państwa do zabawy i mam nadzieję, że ten czas będzie dla was wszystkich bardzo miłym czasem.

 

Od strony technicznej sobotnie spotkanie poprowadziła koordynator do spraw wolontariatu w Enei Wytwarzanie Justyna Tkaczyk-Kurek. – Mamy kilka interaktywnych stoisk. Każdy mam nadzieję znajdzie coś dla siebie. Zapraszam was do czynnej, aktywnej pracy – mówiła.

 

Specjalnie na tę okazję dla babci i dziadków wraz z wnuczkami oprócz międzypokoleniowych zajęć przygotowano także niezwykle ciekawe konkursy z nagrodami.

 


Jednym z konkursów był konkurs sprawności ruchowej, w której dziadkowie ze swoimi wnuczkami sprawdzali swoją koordynację ruchową.

 

Kolejne wyzwanie polegało na rozpoznaniu przez babcię, bądź dziadka głosu swojego wnuczęcia. Pięcioro dzieci kolejno wypowiadało swoją kwestię, a zadaniem dziadków było wskazanie swojego wnuczka po głosie.

 

Sprawdzana była także wiedza o dziadkach. Wnuczęta otrzymywały pytania dotyczące ich dziadków, na przykład ile lat ma Twoja babcia, czy też co najbardziej lubi jeść dziadek, bądź babcia.

 

Nagrody uczestnikom konkursów wręczali między innymi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska oraz wiceprezes do spraw pracowniczych Enea Wytwarzanie Marcin Łukasiewicz.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Super wspaniała inicjatywa
04-02-2020, 16:51:30
+ 7
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Muzeum Regionalne w Kozienicach
W dniach od 15 lipca do 23 sierpnia 2020 roku w Muzeum Regionalnym w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikock...
Fot. Rodzina jubilatki
Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 l...
Fot. archiwum
Po upływie 10 miesięcy od momentu wyboru rady jednostki samorządu terytorialnego mieszkańcy mogą złożyć w...
Fot. UM Kozienice
Każdy, kto pozytywnie postrzega gminę Kozienice i identyfikuje się z nią, ma możliwość zamontowania na sw...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook