Dzisiaj jest czwartek, 02 kwietnia 2020 r., 93 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[ZDJĘCIA] Najważniejsze inwestycje drogowe w Kozienicach. Sprawdziliśmy jak postępują prace
Dodał: DL, 18-02-2020 13:09, odsłon: 2680
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Od kilku miesięcy trwają prace modernizacyjne kozienickich dróg i towarzyszącej jej infrastruktury. Ich celem jest poprawa i podniesienie poziomu infrastruktury drogowej w Kozienicach, która ma bezpośredni wpływ na komfort życia mieszkańców naszego miasta jak i regionu. Sprawdziliśmy jak postępują prace.

Za nami wiele skończonych prac modernizacyjnych dotyczących kozienickich dróg. Prócz tych rozpoczętych miasto planuje również szereg nowych. Wśród nich znalazły się projekty dotyczące modernizacji dróg, czy budowy miejsc parkingowych.


- Mam informacje, że otrzymamy ponad milion złotych rządowej dotacji na drogi, do tego dojdzie kolejny wniosek na drogę, która dostała dofinansowanie środków unijnych. Prawdopodobnie, jeśli radni zatwierdzą wniosek, będzie realizowana modernizacja ulicy Skłodowskiej, dostosowanie miejsc parkingowych do nowo powstałego żłobka - mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski w sprawie przedłożonego radnym projekcie budżetu na rok 2020.

 

Gmina Kozienice razem z województwem mazowieckim zbudowała drogę pieszo-rowerową wzdłuż drogi wojewódzkiej 737, od ronda w Aleksandrówce, aż do skrzyżowania z ulicą Podlesie w Nowinach na tak zwanej Babiej Górze, niedaleko wyjazdu z gminy w kierunku Radomia.

 


 

Wykonano drogę pieszo-rowerową o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 3 metrów, na odcinku o długości około 1,9 kilometra.

 


 Na całym projektowanym odcinku zostało także wykonane oświetlenie uliczne.

 

W poniedziałek 19 sierpnia ruszyła przebudowa DK48 i DK79 na przejściu przez Kozienice.

 


Wartość tego zadania to około 17,5 mln zł.

 

Zakres prac:

 

W ramach I etapu prac wykonawca rozbuduje ul. Radomską od skrzyżowania z ul. Warszawską (bez skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Głowaczowską (bez skrzyżowania – ronda) w zakresie rozebrania istniejącej nawierzchni asfaltowej i  chodników, przebudowy kanalizacji, infrastruktury technicznej,  wykonania nowych chodników oraz ciągu pieszo-rowerowego jak również ułożenia nowej konstrukcji nawierzchni z betonu asfaltowego.

 

W październiku ubiegłego roku pisaliśmy o blisko 50 milionach, które zostaną przeznaczone na infrastrukturę w gminie Kozienice.

 

- Zdając sobie sprawę z wagi tej inwestycji dla miasta, w ramach której oprócz przebudowy drogi od ronda ulic Radomska/Głowaczowska/Nowy Świat do ronda ulic Radomska/Zwoleńska zostanie zmodernizowany, także wiadukt w Aleksandrówce oraz powstanie przejście dla pieszych przez tory, podjąłem intensywne działania mające na celu wykonanie tej inwestycji przez GDDKiA. W moich staraniach wspierali mnie nasi radni oraz Poseł RP Pan Andrzej Kosztowniak, za co serdecznie dziękuję - mówił burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

 

Z informacji zamieszczonych na stronie GDDDKiA wynika, że wykonawca na realizację zadania będzie miał 21 miesięcy od daty zawarcia umowy (z wyłączeniem okresu zimowego).

 


Zakończenie wszystkich prac przewidywane jest na listopad 2021 r. Wartość przebudowy tego odcinka wyniesie blisko 50 mln złotych. 

 

To kolejna inwestycja jaką realizować będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kozienicach.

 

W połowie listopada oddano do użytku ulicę Konstytucji 3 Maja w Kozienicach na odcinku drogi krajowej do ulicy Kochanowskiego oraz Alei 1 Maja.

 

Ulica Konstytucji 3 Maja zyskała nową nawierzchnię i chodniki, ale także oświetlenie i kanalizację. Wzdłuż drogi powstało 66 miejsc postojowych i 3 dla osób niepełnosprawnych. Prace odbywały się również na ulicy 1 Maja w Kozienicach. Tam zapewniono 27 miejsc parkingowych i 2 dla osób niepełnosprawnych.

 

Koszt tej inwestycji wyniósł 2,5 mln złotych. Niespełna 950 tys. złotych gmina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

Obecnie trwa modernizacja ulicy Radomskiej na długości około 1 kilometra.

 

Do połowy marca mają zakończyć się wszystkie prace przy modernizacji ulicy Radomskiej. Chwilę później rozpoczną się prace na Głowaczowskiej.

 


 

 


 

Gmina Kozienice pod koniec stycznia wyszła z aktywną inicjatywą w stronę mieszkańców, wysyłając oficjalne zapytanie na temat przebudowy Drogi Krajowej 79 na odcinku od ronda obok komendy powiatowej straży do ronda w Aleksandrówce.

 


Własne propozycje rozwiązań tego projektu mogą składać wszyscy mieszkańcy w Urzędzie Miejskim do 4 lutego.

 

- Do 15.03.2020 planowane jest zakończenie wszystkich prac na ul. Radomskiej oraz skrzyżowaniu z ulicą Warszawską. Po ich zakończeniu wykonawca przystąpi do prac na ul. Głowaczowskiej, które będą trwać do lipca 2020 – czytamy w piśmie jakie otrzymał burmistrz Kozłowski od GDDKiA.

 


W związku z zamknięciem odcinków dróg krajowych nr 48 i 79, ulic Radomskiej, Warszawskiej i Lubelskiej w Kozienicach wprowadzona została czasowa zmiana organizacji ruchu. 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Amator
Pan Poseł Kosztowniak ma tyle wspólnego z obecną przebudową dróg krajowych w Kozienicach co burmistrz Śmietanka z ostatnią zalogową misją na Księżyc, jak można wciskać Mieszkańcom taki Kit ??? Te inwestycje były przygotowane kilka lat temu i idą swoim rytmem...dobrze, żeby Poseł nie przeszkadzał ...
18-02-2020, 16:02:09
+ 29
- 7
odpowiedz
Amator
Gmina Kozienice z województwem Mazowieckim może zbudować nie tylko ścieżkę rowerową, ale całe , nowe centrum Miasta za 10 mln pieniędzy unijnych, ale Sekretarza Glowaczowa to, i nie tylko to, przerosło ...
18-02-2020, 16:04:08
+ 29
- 7
odpowiedz
Od kiedy to województwo mazowieckie buduje centra miast ?

A Pan Poseł Kosztowniak wystarczy że zadzwoni tu i tam i nikt nie będzie blokował tych inwestycji.

Za poprzednika nie było szans na takie inwestycje. Plotka niesie że były burmistrz nie był mile widziany w urzędach centralnych
18-02-2020, 17:58:10
+ 9
- 23
odpowiedz
Amator
Od czasów Kozienic buduje, wątpiący Robercie, najpierw CKA, a teraz Promenadę, to wyjątek na skalę Polski, trzeba być bardzo głupim żeby to zepsuć ... NIE wiem czy Pan wie że środki unijne "rozdają" głównie marszałkowie województw a nie rząd.
18-02-2020, 18:22:22
+ 22
- 12
odpowiedz
Amator
Były burmistrz, był przez 20 lat we wszystkich centralnych urzędach i był tam skuteczny i mile widziany, za czasów wszytkich partii: sld aws psl po PiS... i dzięki temu w Kozienicach się działo i dzieje się nadal, np. przebudowa dróg krajowych w mieście była przygotowana już ponad 4 lata temu, za to w Kozienicach u siebie przez tzw. MAŁYCH PATRYJNYCH DZIAŁACZY nie był mile widziany, Poseł Kosztowniak nie załatwił nic dla Radomia a co dopiero dla Kozienic....
18-02-2020, 18:37:35
+ 27
- 7
odpowiedz
Dobre... przez 20 lat był tak skuteczny że Kozienice do tej pory nie mają terenów inwestycyjnych z przwdziwego zdarzenia.

Dzieje się dopiero teraz, bo przy nim o remoncie dróg mogliśmy tylko pomarzyć..

Nawet drogę na Warszawę z sukcesem ogłaszał dwa razy, bo za pierwszym razem wstrzelił się a drogi nie budowano ponad 2 lata..

Potem oczywiście to była wina tzw centralnych urzędów.. gdzie był tak mile widziany drogi Jerzy

Przez te dwadzieścia lat dorobiliśmy się wspaniałego centrum... tak to prawda tego przy skrzyżowaniu Radomskiej i Warszawskiej. Nocą tam strach chodzić.

Era samych sukcesów...
18-02-2020, 19:26:50
+ 10
- 24
odpowiedz
Amator
Dzieje się teraz bo przygotował te remonty, które teraz się odbywają. Na porządne centrum miasta pozyskano tereny w ostatniej kadencji i proste to nie było. A że teraz następca nie umie tych terenów wykorzystać to już jego problem. .. i nasz pośrednio niestety też. Jeśli zna Pan podobne do Kozienic miasteczko i podobnie położone gdzie inwestorzy walą drzwiami i oknami to chętnie im pogratuluję.
18-02-2020, 21:59:19
+ 25
- 8
odpowiedz
Nowe centrum Kozienic czyli według Sekretarza Głowaczowa budownictwo komunalne lub tandety napis, który pasuje w tym miejscu jak wiadomo co do czego i niektórym mieszkańcom kojarzy się z pewnym ruchem, który ma piękną, kolorową flagę.
18-02-2020, 23:35:29
+ 23
- 8
odpowiedz
Zobaczymy co obecny włodarz zostawi po sobie. Bo ma coraz mniej czasu na ten wielce zapowiadany dworzec i most i coś mi się wydaje, że po nim to zostanie tylko ten tandety napis na najdroższej działce w Kozienicach.
18-02-2020, 23:44:04
+ 28
- 6
odpowiedz
Kozienice to nie Ranczo ,ale ciemny lud wszystko kupi,jak mawiał fan zenka
19-02-2020, 00:11:34
+ 24
- 5
odpowiedz
Co młodym ludziom po pańskich gratulacjach !, komu ma Pan gratulować miastom które pozyskały inwestorów i się prężnie rozwijają ?

Psim obowiązkiem byłego burmistrza było zadbać o te tereny. 20 lat władania miastem i nie ma nawet hektara uzbrojonego placu. .. tego chce Pan im gratulować, że przynajmniej mają takie miejsca ?

I niech nam Pan tak łaskawie powie co dokładnie przygotował były burmistrz ? Plan remontu, maszyny ludzi ?
19-02-2020, 07:34:09
+ 8
- 18
odpowiedz

A po co to nowe centrum jak nie będzie pracy? No poza betonowym układem rodzinno-towarzyskim.
Jak ludzie będą mieli pracę to będzie i cała reszta, a jak nie, no to będą wyjeżdżać.
19-02-2020, 08:15:14
+ 18
- 7
odpowiedz
Teraz nawet Enea nie chce inwestować w nasze miasto bo woli w Radom. Więc o jakich inwestorach Pan mówi, skoro największy zakład w naszym rejonie ma to gdzieś a jedyne co dzięki niemu mamy to m.in. wysokie ceny w sklepach i na stacjach a do tego "świeże" powietrze.
19-02-2020, 15:04:28
+ 19
- 6
odpowiedz
Amator
A jakie miasta się super rozwijają??? Warszawa, Kraków, Poznań itp. W Polsce się nie zdarza aby miasta o położeniu Kozienic pozyskały wielkich inwestorów. I chyba mam rację skoro nie umie Pan tych miast wymienić...
19-02-2020, 17:03:46
+ 18
- 5
odpowiedz
Mądrego to aż miło "posłuchać". Brawo za mądry wpis!
19-02-2020, 22:40:26
+ 14
- 2
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
W dobie pandemii wszyscy ludzie mobilizują się w jednym celu, który stanowi wzajemna pomoc w panuj...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Pierwszy handel po przerwie możliwy będzie w najbliższy czwartek, 2 kwietnia, w godz. 4:00 - 12:00. Zgodn...
Fot. Kozienice24
W szpitalu w Kozienicach zmarła osoba zarażona koronawirusem. O tej sytuacji poinformował  nas dyrek...
Fot. Kozienice24
30 marca odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Kozienickiego oraz XX Sesja Rady Powiatu Kozienickiego VI...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook