Dzisiaj jest niedziela, 26 maja 2019 r., 146 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Mniejsze kolejki w szpitalu? 5,6 mln złotych na informatyzację ma usprawnić działanie placówki.
Dodał: KamZap, 09-10-2018 13:20, odsłon: 1621
Podpisanie umowy miało miejsce w SP ZZOZ w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora
Podpisanie umowy miało miejsce w SP ZZOZ w Kozienicach. Fot. Kamil Zapora

We wtorek 9 października w kozienickim szpitalu została podpisana umowa na jego informatyzację, między dyrekcją tej placówki, a przedstawicielami konsorcjum Asseco-Technet. Nowy system informatyczny pozwoli m.in. na wprowadzenie elektronicznych recept, skierowań, zwolnień i dokumentacji elektronicznej. Usprawnienie pracy szpitala ma wpłynąć na jakość świadczonych w nim usług. Informatyzacja szpitala będzie kosztowała ponad 5,6 mln złotych, z czego 80 proc. pieniędzy pochodzi ze środków unijnych, a 20 proc. to wkład kozienickiego samorządu, w tym gminy Kozienice, która na ten cel przeznaczyła milion złotych.

 

We wtorek przedstawiciel firmy Asseco Poland S.A. Maciej Pykosz, przedstawiciel firmy Technet sp. z o.o. Stefan Kaca oraz dyrektor SP ZZOZ w Kozienicach Jarosław Pawlik podpisali umowę, która ma w znacznym stopniu usprawnić pracę placówki, co przełoży się na czas, który pracownicy będą mogli poświęcić pacjentom.

Umowa przewiduje wymianę starej infrastruktury informatycznej. Powstanie zintegrowany system informatyczny, który będzie łączył część medyczną i administracyjną, a także pozwoli pacjentom i innym placówkom w łatwy sposób komunikować się ze szpitalem. Nowy system informatyczny pozwoli także na realizację nowych usług elektronicznych takich jak: e-recepty, e-skierowania i e-zwolnienia, a także zastąpienie tradycyjnej, papierowej dokumentacji medycznej na tę w formie elektronicznej. – Pozwoli to znacznie ograniczyć ilość błędów i przyspieszy obieg dokumentacji – usłyszeliśmy od dyrektora szpitala Jarosława Pawlika. Realizacja umowy da również szansę dyrekcji szpitala na bardzo szybki dostęp do dokumentów niezbędnych do zarządzania. – Po wprowadzeniu tego systemu będziemy wiedzieli natychmiast o tym co dzieje się w szpitalu. Obecnie na dane z poszczególnych komórek możemy czekać nawet półtora miesiąca – mówił Pawlik.

 

 

Dyrektor szpitala Jarosław Pawlik zapewniał, że ta inwestycja znacząco przełoży się na poprawę działania szpitala.


Wartość zamówienia to ponad 5,6 mln złotych,z czego 80 proc. pieniędzy pochodzi ze środków unijnych, a 20 proc. to wkład kozienickiego samorządu, w tym gminy Kozienice, która na ten cel przeznaczyła milion złotych. – Bardzo się cieszę, że kolejne miliony złotych zasilą kozienicki szpital, ponieważ każde środki na ochronę zdrowia, w szczególności mieszkańców Ziemi Kozienickiej są bardzo cenne – mówił burmistrz Tomasz Śmietanka. 

 


Umowę podpisali (od lewej): Maciej Pykosz z Asseco Poland S.A., dyrektor SP ZZOZ w Kozienicach Jarosław Pawlik oraz Stefan Kaca z Technet sp. z o.o.

 

Obecni przy podpisaniu umowy byli również: z-ca dyrektora ds. lecznictwa SP ZZOZ w Kozienicach Danuta Gołyska-Rączkiewicz, z-ca dyrektora ds. pielęgniarstwa SP ZZOZ w Kozienicach Grażyna Mazur, starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung, przewodniczący Komisji Budżetu, Finansów, Mienia Powiatu i Rozwoju Gospodarczego Robert Wojcieszek oraz prezes zarządu MedyczniT.pl sp. z o.o. Piotr Nowak.

Najnowocześniejszy system w Polsce

Wykonaniem zamówienia zajmie się konsorcjum dwóch firm: Technet sp. z o.o. i Asseco Poland S.A. - Technet ma zapewnić bezpieczną i wydajną infrastrukturę informatyczną budując ją prawie od podstaw, a Asseco wprowadzi nowoczesny kompletny system do obsługi szpitala i pacjentów – mówił Stefan Kaca, wiceprezes zarządu Technet sp. z o.o. – Wybór naszej oferty oznacza kontynuacje współpracy pomiędzy szpitalem, a Asseco. System który oferujemy jest najnowocześniejszy na polskim rynku i zapewni placówce pełną informatyzację – dodał Maciej Pykosz, dyrektor ds. sprzedaży Asseco Poland S.A.

Jak podkreślił Jarosław Pawlik, podpisanie tej umowy jest efektem wieloletnich starań, które zapoczątkował starosta kozienicki Janusz Stąpór. – Dzięki jego działalności, duża część środków w południowej części województwa mazowieckiego została przeznaczone na ochronę zdrowia, w przeciwieństwie do innych obszarów województwa – mówił dyrektor szpitala. – Później zaczęły się konkursy na pozyskanie tych środków dla naszej placówki, które zakończyły się sukcesem – dodaje Pawlik. W przetargu brały udział dwie firmy, z których najwyżej ocenione zostało konsorcjum Asseco-Technet. Jak przyznaje dyrektor Pawlik, Asseco jest liderem na rynku, jeśli chodzi o programowanie medyczne.

Obecny system informatyczny szpitala również jest produktem firmy Asseco, jednak ze względu na swój wiek wymaga zmian. Realizacja tego projektu przewidziana jest do połowy przyszłego roku.

Na tym nie koniec

Szpital w najbliższym czasie ma do zrealizowania jeszcze dwa inne projekty. W planach jest zakup nowego aparatu rentgenowskiego, a także doposażenie w nowy sprzęt poradni specjalistycznych. Powstanie również nowa pracownia do badań endoskopowych. Szpital otrzymał również środki na termomodernizacje, która pozwoli na kolejne oszczędności.Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
a tak na marginesie,wybory sie zbliżają ,moze ma ktoś listę radnych powiatu którzy zagłosowali za likwidacja odziału zakażnego niech społeczeństwo sie dowie i oceni ich w wyborach
10-10-2018, 08:13:20
+ 3
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Kamil Zapora
Około stu zawodników z całej Polski przyjechało na szóstą edycję największych zawodó...
Fot. Kamil Zapora
Przez dwa dni 24 i 25 maja w Kozienicach rządził folkowy klimat. Od piątku do soboty odbywała się tu czwa...
Fot. KPP Kozienice
Policjanci, strażacy i osoby prywatne od wczoraj poszukują młodego mężczyzny, który po godzinie 21...
fot. UM Kozienice
W związku ze wzrostem stanu wody w Wiśle wywołanej przemieszczaniem się fali wezbraniowej, Gminny Zesp&oa...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook