Dzisiaj jest środa, 20 czerwca 2018 r., 171 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Jubileuszowy festiwal im. Bogusława Klimczuka. Kozienice oszalały na koncercie Agnieszki Chylińskiej
Dodał: MariuszBasaj, 27-08-2017 08:21, odsłon: 7717
fot. Mariusz Basaj i Mariusz Grotkowski
fot. Mariusz Basaj i Mariusz Grotkowski

Sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci kozieniczan, a to za sprawą wyjątkowego, jubileuszowego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka. Najpierw Paulina Lenda w kapitalnym stylu wyśpiewała Grand Prix XV-lecia, a następnie Agnieszka Chylińska porwała do zabawy zgromadzoną w Amfiteatrze nad Jeziorem publiczność. Była moc, była charyzma, tysiące rąk w górze i śpiew z setek gardeł. Tak tworzy się historia imprezowych Kozienic.

Festiwal Muzyki Rozrywkowej im. Bogusława Klimczuka odbywa się corocznie w Kozienicach od 2002 roku i przez ten czas urósł do rangi najważniejszego muzycznego wydarzenia w naszym regionie. Każda edycja przyciągała nad Jezioro Kozienickie świetnych wokalistów z całego kraju, którzy w muzycznych bitwach sięgali po laury Grand Prix. To właśnie najlepsi z najlepszych mierzyli się podczas sobotniej, XV edycji festiwalu i konkursu o nagrodę imienia znanego kompozytora. Zanim jednak pojawili się na scenie, zebraną w amfiteatrze publiczność przywitali prowadzący festiwal Paweł Sztompke i Wojtek Szymański.

 

Oficjalnej inauguracji imprezy dokonali przedstawiciele organizatorów i sponsora festiwalu: burmistrz Tomasz Śmietanka, starosta Andrzej Jung, radny sejmiku wojewódzkiego Leszek Przybytniak i wiceprezes Enei Wytwarzanie Jan Mazurkiewicz.

 

- Ten festiwal stał się naszym znakiem firmowym jak hasło "Kozienice. Idealne na szczęście", a muzyka daje szczęście - podkreślał gospodarz gminy.

 


Starosta Andrzej Jung "zdradził tajemnicę, ustaloną w kuluarach" - festiwal będzie kontynuowany.

 

Muzyczna bitwa

 

W jubileuszowym konkursie udział wzięło siedmioro wokalistów, laureatów dotychczasowych edycji, którzy przyjęli zaproszenie. Na scenie zaprezentowali się: Dominika Wróbel (Sulgostowska), Michał Kaczmarek, Tomasz Hoffman (Tomiqueee), Monika Mioduszewska, Małgorzata Nakonieczna, Paulina Lenda i Paulina Tarasińska. Każdy z nich zaśpiewał po dwie piosenki: jedną dowolną i jedną kompozycję Bogusława Klimczuka, dlatego w sobotę nie zabrakło takich przebojów jak "Rudy Rydz" czy "Czarny Alibaba". Wokaliści zaskoczyli swoimi aranżacjami, eksperymentując z utworami utalentowanego kompozytora, wędrując w kierunku jazzu czy nawet mocnego rockowego uderzenia. Podziękowania za każdy występ składała im Miss Kozienic 2017 Anna Matulaniec.

 

Ich zmagania oceniało niezastąpione jury w składzie: przewodniczący Marek Klimczuk, Piotr Gogol, Piotr Dąbrówka, Dariusz Szewc i sekretarz, a zarazem dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

Komisja konkursowa miała niełatwe zadanie, bo poziom był bardzo wysoki. Podobnie jak pula nagród, która wyniosła ponad 22 tys. zł, z czego nagroda główna to aż 15 tys. zł!

 


Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ale powody do zadowolenia już jak najbardziej - poziom konkursu był bardzo wysoki.

 

Solidna porcja śmiechu

 

Zanim poznaliśmy oficjalny werdykt jury, na scenie pojawił się popularny aktor i komik Cezary Pazura, który przez ponad godzinę bawił publiczność świetnymi żartami. W swoim autorskim programie m.in. poruszył kwestie związku ideologii gender z językiem polskim czy snuł rozważania o tym, co by się działo gdyby Bóg był Polakiem. Nietypowe było nawet pożegnanie z publicznością, bo występ zakończył się... życzeniami noworocznymi.

 


Cezary Pazura w swoim programie kilkukrotnie pojechał po bandzie. Było... przezabawnie! 

 

Sięgnęli po najwyższe laury

 

Kilkanaście minut przed 21:00 przyszła pora na moment, na który czekali uczestnicy konkursu, czyli ogłoszenie wyników. Bardzo wysoki poziom i ciekawe aranżacje podkreślał w swoim krótkim wystąpieniu przewodniczący jury Marek Klimczuk.

 

Pamiątkowe statuetki festiwalowe otrzymali: Tomasz Hoffman, Dominika Wróbel i Monika Mioduszewska.

 

Nagrodę Starosty Kozienickiego Andrzeja Junga, nagrodę rzeczową o wartości 1500 zł otrzymała Paulina Tarasińska. Nagroda Burmistrza Gminy Kozienice w wysokości 1300 zł trafiła do Michała Kaczmarka. Z kolei po nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1500 zł) sięgnęła Małgorzata Nakonieczna. Następną nagrodą, czyli 3500 zł od Enei Wytwarzanie podzielili się Michał Kaczmarek i Małgorzata Nakonieczna.

 

Po najważniejsze trofeum i 15 tys. zł sięgnęła Paulina Lenda, która w sobotę zachwyciła mocnymi, pełnymi energii występami, a jej aranżacja "Barw Ziemi", znanych z wykonań Haliny Frąckowiak była wręcz kosmiczna. Artystka nie kryła wzruszenia, były łzy i szeroki uśmiech; gorące podziękowania, dedykacja dla rodziców i deklaracja, że wygrana posłuży do tego, by dalej rozwijać się muzycznie. Nie mogło zabraknąć też bisu.

 


Grand Prix XV-lecia zdobyła Paulina Lenda. Nagrodę wręczył jej burmistrz Tomasz Śmietanka.

 

15 lat festiwalu

 

Z racji jubileuszu festiwalu nie mogło się obyć bez podziękowań dla tych, którzy przez lata go współtworzyli. Pamiątkowe statuetki trafiły do wszystkich jurorów, Pawła Sztompke, starosty kozienickiego oraz przedstawicieli Enei Wytwarzanie, województwa mazowieckiego i rady miejskiej, a wręczali je burmistrz Tomasz Śmietanka, wiceburmistrz Igor Czerwiński i dyrektor KDK Elwira Kozłowska.

 


Uczestnicy, organizatorzy i jurorzy festiwalu.

 

Królowa łez poniosła Kozienice

 

Na wielki finał festiwalu wystąpiła Agnieszka Chylińska. Fenomenalna wokalistka od ponad 20 lat bryluje na scenie, a w Kozienicach po raz kolejny udowodniła, że jest artystką najwyższej próby. Już przy pierwszym wyjściu na scenę pokazała ogromną moc, wykonując "Borderline", a za chwilę "Klincz". Gra świateł, solidna dawka elektroniki i potężny wokal były tylko zwiastunem szalonej imprezy.

 

W końcu przyszła pora na przebój ubiegłego roku "Królowa łez", a kozienicka publiczność zgromadzona w amfiteatrze dosłownie oszalała. W dalszej części koncertu nie brakowało też starszych utworów, jeszcze z czasów formacji O.N.A., a całość spotkała się z bardzo gorącym odbiorem. Ręce szybowały w górę, a echa imprezy jeszcze długo będą rozbrzmiewać.

 

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii z festiwalu. Patronat medialny nad imprezą sprawowały Kozienice24.pl.

 


Agnieszka Chylińska po raz kolejny pokazała, że jest bardzo charyzmatyczną wokalistką.

 

Amfiteatr wypełnił się wczoraj do ostatniego wolnego miejsca.


Skontaktuj się z autorem tekstu: MariuszBasaj
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KDK
W niedzielę 17 czerwca w ramach cyklu „Poranki Teatralne” Kozienicki Dom Kultury odwiedzili a...
Fot. Kamil Zapora
Około 1000 osób wspierało drużynę biało-czerwonych w czasie jej pierwszego występu na Mundialu w R...
Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski zaprasza mieszkańców powiatu kozie...
Właśnie zostały opublikowane wyniki egzaminów gimnazjalnych. Szkoły na Mazowszu mają nie najgorsze...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook