Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2019 r., 110 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Zdjęcia) Dzień patrona w Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach
Dodał: KamZap, 09-11-2018 14:31, odsłon: 2344
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Dzisiaj w wielu kozienickich szkołach organizowano uroczyste akademie z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. W Zespole Szkół nr 1 data 11 listopada ma podwójne znaczenie. Oprócz jej charakteru patriotycznego, dla uczniów tej placówki jest to również Dzień Patrona Szkoły jakim są Legiony Polskie. Nie bez powodu daty te są zbieżne, ponieważ jak wiadomo formacja legionowa miała nieoceniony wkład w polskie dążenia do wolności. Odwiedziliśmy w piątek Zespół Szkół, żeby przekonać się jak jego uczniowie obchodzą dzień swojego patrona.

Jak co roku maturzyści przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas pierwszych wiele konkursów związanych z Legionami Polskimi. Jednym z nich był test wiedzy o patronie. Prowadziła go nauczycielka Iwona Stępień, a pomagali jej uczniowie klas trzecich. Pytań było 18 i wcale nie były one łatwe. Dotyczyły wielu ważnych, dat, postaci i wydarzeń z historii Polski i Legionów Polskich. Jak się okazało najlepiej do testu przygotowali się uczniowie I TM, bo to oni zajęli pierwsze miejsce.

 


Tradycyjnie uczniowie klas pierwszych wzięli udział w teście z wiedzy o patronie.W świetlicy zorganizowany został konkurs plastyczny. Na rysunkach mogliśmy odnaleźć postacie Legionistów, sytuacje jakie miały miejsce na polskich ulicach w burzliwym czasie I wojny światowej, czy Józefa Piłsudskiego.

 


Uczniowie przy wykonywaniu swoich prac mogli wzorować się na zdjęciach historycznych.

 

Prace oceniała komisja w składzie: dyrektor szkoły Ryszard Zając, wicedyrektor Anna Gollasch oraz nauczyciel wiedzy o kulturze Benedykt Janaszek.

 

 

Mnóstwo różnych konkurencji można było znaleźć na korytarzach szkoły. Były to kalambury, puzzle, gra w zośkę, a nawet musztra wojskowa. Każda klasa pierwsza musiała wziąć w nich udział, żeby w ten sposób zdobywać kolejne punkty. Na najlepszych czekały bowiem nagrody.

 


Kalambury to jedna z konkurencji jakie czekały na uczniów klas pierwszych. Oczywiście tematy związane były z Legionami i przypadającą w tym roku setną rocznicą niepodległości.

 


Z kolei na drugim piętrze każdy zainteresowany mógł spróbować się w rozgrywkach umysłowych podczas symultany szachowej z Henrykiem Motyką.

 

 

W sali konferencyjnej można było obejrzeć Potop.

Również jak co roku za budynkiem szkoły odbywało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i legionowych przy ognisku. Uczestniczył w nich również dyrektor szkoły. Po śpiewaniu przyszedł czas na pieczenie kiełbasek przy ognisku.

 


Miło było usiąść przy ognisku w dość chłodny, listopadowy dzień.

 

Równo o godzinie 11:11 uczniowie Zespołu przyłączyli się od ogólnopolskiej akcji śpiewania hymnu państwowego. Po hymnie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, w której udział wziął m.in. naczelnik edukacji w starostwie Janusz Patkowski.

 

 

Dokładnie o godzinie 11:11 wszyscy zaśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. KP PSP Kozienice
Dzisiaj przed godziną 15:00 strażacy dostali zgłoszenie o pożarze lasu koło Chinowa. Ogień objął ponad 5 ...
ilustracja, źródło: KWP w Radomiu
Zbliża się Wielkanoc. Dla większości z nas to okres szczególnie radosny. Dla funkcjonariuszy pełni...
W rundzie jesiennej Energia przegrała u siebie z MKS-em Piaseczno 1:4. Fot. Kamil Zapora
Piłkarze czwartej ligi mazowieckiej o świętach na razie nie myślą. Wszystkie drużyny z regionu radomskieg...
Fot. PSP im. BCh
We wtorek w PSP im. BCh w Ursynowie odbyło się spotkanie, na którym uczniowie zaprezentowali przed...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook