Dzisiaj jest środa, 26 czerwca 2019 r., 177 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
(Wideo, zdjęcia) Kozienickie LGD świętowało 10 lat istnienia
Dodał: KamZap, 21-01-2019 20:48, odsłon: 2382
Fot. Mariusz Grotkowski
Fot. Mariusz Grotkowski

Burmistrz Kozienic, wójtowie powiatu kozienickiego, przedstawiciele sejmiku województwa mazowieckiego, beneficjenci funduszy oraz przyjaciele Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” spotkali na podsumowaniu dekady dokonań LGD w Garbatce-Letnisko.

W piątek 18 stycznia na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Siedlisko Gnysiówka w Garbatce Zbyczyn odbyła się konferencja podsumowująca 10 lat działalności Lokalnej Grupy Działania "Puszcza Kozienicka". Były podziękowania, medale, wiele wspomnień, tort i koncert Trzech Tenorów.

 

Zaproszonych gości powitała prezes Irena Bielawska oraz wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz. Chwilę przed podsumowaniem działalności LGD samorządowcy oraz zaproszeni goście minutą ciszy uczcili pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

 

Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” działa na terenie powiatu kozienickiego od ponad 10 lat. Przez cały okres swojej działalności wydatkowała ponad 20 milionów złotych, która w zdecydowanej większości przełożyła się na nowe inwestycje w gminach, powstaniu nowych miejsc pracy oraz organizacji szeregu imprez kulturalnych.

 

- Dziesięć lat w życiu organizacji takiej jak nasza, to szmat czasu. Żeby wdrożyć program Lidera na obszarze wiejskim, na obszarze lokalnej grupie działania „Puszcza Kozienicka” trzeba wykonać ogrom pracy z zaangażowaniem wielu ludzi. - mówiła podczas spotkania prezes LGD Irena Bielawska

 

W trakcie prezentacji Irena Bielawska dość obszernie przypomniała historię powstania grupy. - Nasze stowarzyszenie powstało w 2008 roku. Inicjatorem i pomysłodawcą LGD był tak naprawdę jej pierwszy prezes Marek Przedniczek. Marek myślał o zawiązaniu partnerstwa publicznego i starał się wraz z innymi osobami namówić wszystkie sektory i przedstawić wszystkie korzyści, które będą płynęły z tego partnerstwa. - przedstawiła historię powstania prezes LGD

 

 

Stowarzyszenie swoim zasięgiem obejmuje teren siedmiu gmin: Kozienice, Magnuszew Grabów nad Pilicą, Głowaczów, Garbatkę-Letnisko, Sieciechów oraz Gniewoszów. W trakcie podsumowania działań prezes LGD miała również okazję złożyć szereg podziękowań wszystkim osobom, które brały czynny udział w realizacji zadań jak również tym, którzy korzystali z przyznanych środków finansowych. Wśród nich znalazł się Józef Kondeja, który otrzymał nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie produktu materialnego.

 

Działalność LGD to nie tylko konkursy, warsztaty i wydarzenia kulturalne. To również wspieranie gmin i przedsiębiorstw z zakresu rozbudowy infrastruktury oraz zakładów pracy. Dzięki wsparciu udało się zrealizować m.in. budowę trzech siłowni zewnętrznych, place zabaw, ścieżkę edukacyjną pszczelarską, parking przy skansenie w Mniszewie, wieżę widokową. Dzięki środkom stowarzyszenia udało się również zrealizować szereg warsztatów wśród których można było się nauczyć tworzenia czekolady, prowadzone były również warsztaty artystyczne, decoupage, warsztaty międzypokoleniowe i serowarskie.

 

Słowa podziękowania za wsparcie popłynęły również od wójta Gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz, która przedstawiła dobre praktyki we wdrażaniu LSR na terenie gminy. Dzięki wsparciu Lokalnej Grupy Działania na terenie Garbatki udało się zrealizować takie inwestycje jak Centrum Promocji oraz Rozwoju Lokalnej Aktywności Społecznej, przebudowano targowisko, wybudowano kort tenisowy przy Orliku, zmodernizowano i doposażono świetlicę szkolną w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko.

 

- Bardzo się cieszę, że tak zacny jubileusz Lokalnej Grupy Działania „Puszcza Kozienicka” możemy razem świętować na terenie gminy Garbatka-Letnisko i w tak wyjątkowym miejscu jak to Siedlisko Gnysiówka. Myślę, że będę wyrazicielką wszystkich nas samorządowców i bardzo serdecznie podziękuję Lokalnej Grupie działania za to, że jest. Za to, że jest wyjątkowe i jest tak dobre, że plasuje się w ścisłej czołówce wszystkich LGD w całym województwie – mówiła wójt Teresa Fryszkiewicz

 

W dalszej części konferencji wręczono szereg wyróżnień i medali członkom LGD. Za 10 lat działalności zarówno pracownicy jak również władze stowarzyszenia otrzymało kwiaty i podziękowania. Kozienickie LGD otrzymało również medal pamiątkowy „Pro Masovia”, będący wyróżnieniem okolicznościowym, które nadaje się osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego czy organizacjom pozarządowym, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

 

Wspólne świętowanie dopełnił koncert wyjątkowego Chóru Trzech Tenorów, który wielokrotnie otrzymał gromkie brawa od uczestników konferencji.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Banery takie jak ten, które już niedługo pojawią się w całej gminie to tylko jedna z form protestu. Fot. Kamil Zapora
W środę 19 czerwca mieszkańcy gminy Magnuszew przez dwie godziny blokowali drogę krajową 79. Był to ich z...
W Mniszewie doszło do wypadku z udziałem busa. Fot. KPP Kozienice
Do południa na Drodze Krajowej 79 doszło do dwóch wypadków: w Mniszewie w gminie Magnuszew ...
Fot. PSP im. BCh w Ursynowie
W zeszłym tygodniu podobnie jak we wszystkich polskich szkołach, w Ursynowie odbyło się uroczyste zakończ...
„Koło Gospodyń Wiejskich – wyjątkowe miejsca, wyjątkowi ludzi” – pod takim hasłem...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook