Dzisiaj jest wtorek, 26 maja 2020 r., 147 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
(WIDEO, FOTO) Tomasz Dolski wystąpił specjalnie dla Pań z Kozienic. To były znakomite koncerty
Dodał: KamZap, 07-03-2019 21:32, odsłon: 3418
Fot. Kamil Zapora
Fot. Kamil Zapora

Z okazji przypadającego jutro Dnia Kobiet burmistrz Kozienic przygotował dla Pań z terenu gminy coś specjalnego. W czwartek 7 marca do Centrum Kulturalno-Artystycznego zawitał młody, ale bardzo utalentowany skrzypek Tomasz Dolski. Słynie on ze swoich elektronicznych aranżacji muzyki filmowej, klasycznej, ludowej, popowej i wielu innych gatunków. Gość wystąpił na scenie dwa razy, o 17:30 i o 20:00. My z aparatem uczestniczyliśmy w pierwszym koncercie.

Na początku wszystkich przybyłych przywitała gospodarz Centrum Kulturalno-Artystycznego Elwira Kozłowska. Następnie burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski i przewodniczący rady miejskiej Rafał Sucherman złożyli wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji przypadającego jutro ich święta.

 

Rafał Sucherman i Piotr Kozłowski życzyli Paniom, aby przez cały czas otoczone były miłością, szacunkiem i życzliwością.


Organizatorzy jeszcze przed koncertem przygotowali dla wszystkich przybyłych niespodziankę w postaci podwójnych wejściówek do Centrum Odnowy Biologicznej dla dziesięciu osób wylosowanych spośród publiczności.

 Specjalnie z myślą o Paniach


Tomasz Dolski przyjechał do Kozienic na zaproszenie burmistrza specjalnie z okazji przypadającego jutro Dnia Kobiet. Choć seria filmów o Christianie Greyu spotyka się z różnymi opiniami to podobno Paniom z reguły się one podobają. Tak więc jednym z pierwszych utworów był właśnie motyw z ekranizacji głośnych książek.


W czasie koncertu dla Pań nie mogło zabraknąć motywów romantycznych i chyba jednego z najlepszych utworów o miłości w historii czyli „My Heart Will Go On” Celine Dion, oczywiście w nieco innej, elektronicznej aranżacji.

 

Przez cały koncert Tomasz Dolskiego przewijały się różne motywy muzyczne. Usłyszeć mogliśmy chociażby muzykę z „Piratów z Karaibów”, której wykonaniem zasłyną w programie Must be the Music.


Jak przyznał Tomasz Doliński, lubi on muzykę filmową z dwóch względów. Przede wszystkim kompozycje z tego nurtu niosą ze sobą olbrzymi ładunek emocjonalny, a po drugie jednym z niespełnionych jeszcze marzeń skrzypka jest stworzenie własnego filmu. Choć sama produkcja jeszcze nie powstała to już wiemy jaka muzyka się w niej pojawi, ponieważ artysta zaprezentował kilka utworów, które docelowo miałyby się w niej znaleźć.

 Jednak muzyka filmowa to tylko część z tego co przed kozienicką publiczność zaprezentował Tomasz Dolski. Artysta po inspiracje sięga do muzyki klasycznej i ludowej. O tym jak świetnie potrafi łączył tradycje z nowoczesnością możecie przekonać się sami z poniższego filmu, w którym skrzypek na swój sposób wykonał węgierski utwór folkowy.

 


Jak na osobę, która skończyła szkołę muzyczną i gra na skrzypcach, Tomaszowi Dolskiemu nie jest obca muzyka poważna. I tak usłyszeliśmy kompozycje takich znanych kompozytorów jak Antonio Vivaldi czy Edvard Grieg, którym Tomasz Dolski nadał nową jakość.

 


 

Wiele oblicz artysty

 

Jak mówił gość dzisiejszego wieczoru, lubi on nowe technologie co najlepiej pokazuje jego twórczość. Jako ciekawostkę pokazał widowni skrzypce, które modyfikują ludzki głos, a w tym przypadku głos samego Tomasza Dolskiego, ponieważ oprócz gry na skrzypach zajmuje się on również śpiewem. Kozienicka publiczność miała dziś szczęście, ponieważ na trzy dni przed oficjalną premierą mogła usłyszeć najnowszy utwór Tomasza Dolskiego „Bad Reflection” i obejrzeć specjalnie nagrany do niego teledysk.

 


 

Pierwszy koncert zakończył się wykonaniem „Smooth Criminal” Michaela Jackosna. Występ spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony kozieniczan, którzy wielokrotnie nagradzali artystę gromkimi brawami.

 


Tomaszowi Dolskiemu na scenie towarzyszyła DJ-ka „Benek”, która na żywo miksowała muzykę.


Po koncercie można było nabyć płyty z autografem artysty.

 

Organizatorem koncertu była Gmina Kozienice z udziałem Kozienickiego Domu Kultury i Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.


Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
No i możemy narzekać na poprzednika ale CKA stoi i koncerty się odbywają, przez pozyskane dofinansowanie nawet za darmo są, powoduje to, że więcej osób przychodzi i poszerza choryzonty, no i możemy narzekać na poprzednika ale fakty mówią za siebie.
Też żałuję, że nie skorzystałem, głównie dzięki żonie, nie daje mi o tym zapomnieć ;)
08-03-2019, 15:28:25
+ 2
0
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.. Adrian Bartosiewicz
Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża turystyczna jest jedną z najbardziej dotknięt...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Minister Infrastruktury zatwierdził do realizacji 9 programów inwestycji dla zadań drogowych, kt&o...
Tylko w miniony weekend doszło do zatrzymania trzech mężczyzn, którzy kierowali autem w stanie nie...
Fot. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka
W poniedziałek, 25 maja rodzina Marcela Króla z Nowej Wsi odebrała partię nakrętek zgromadzonych w...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook