Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
SamOnline
[WIDEO] Blisko 2 miliony dla kozienickiego szpitala
Dodał: MaG, 02-10-2019 15:01, odsłon: 2255
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Zmniejszenie kosztów zakupu energii elektrycznej, oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów do środowiska. Kozienicki szpital otrzymał ponad 1,8 miliona złotych wsparcia na zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji zapewniającej poprawę efektywności energetycznej budynków.

Już wkrótce Powiatowy Szpital w Kozienicach zainwestuje fundusze unijne w budowę układu kogeneracyjnego dla zwiększenia efektywności energetycznej budynków. Na ten cel placówka otrzymała ponad 1,8 miliona złotych dofinansowania w ramach RPO WM na lata 2014-2020. Umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski i dyrektor szpitala Roman Wysocki.

- Naszą powinnością jest wspierać samorządy, staramy się dzielnie to czynić od wielu wielu lat. Dziękuję radnym za wsparcie, nasze wsparcie zespołowe z tego terenu i pewno rodzaju pressing pozwoliło przesunąć te pieniążki na to działanie. Projekt był napisany bardzo dobrze, był oceniony bardzo wysoko. - mówił wicemarszałek Rafał Rajkowski

 
Wicemarszałek zwrócił się również z apelem do strony rządowej o zwiększenie zaangażowania w sprawy publicznej służby zdrowia. - Samorząd województwa mazowieckiego, samorząd powiatowy nie załatwi sam tych spraw. Rząd  musi podjąć rękawice działań dotyczących dofinansowania służby zdrowia, bo sytuacja zaczyna być katastrofalna. - dodał wicemarszałek

 Za otrzymane dofinansowanie podziękował również starosta kozienicki Andrzej Jung. - Dzisiaj otrzymujemy olbrzymie dofinansowanie. Dzięki tym pieniądzom szpital może z podniesionym czołem wejść w 22 wiek. Gratuluje panu dyrektorowi dobrze przygotowanych wniosków i życzę kolejnych.

 

Umowę na dofinansowanie w kwocie ponad 1,8 miliona złotych podpisał w obecności radnego sejmiku województwa mazowieckiego  Tomasza Śmietanki, Leszka Przybytniaka oraz zastępcy dyrektora szpitala Grażyny Mazur starosta kozienicki Andrzej Jung oraz wicemarszałek Rafał Rajkowski

 

Dzięki środkom przekazanym kozienickiemu szpitalowi w najbliższym czasie powstanie nowy system kogeneracyjny. Instalacja będzie wytwarzać w skojarzeniu energię cieplną oraz elektryczną na potrzeby placówki. W ramach projektu zostanie zakupiony i zamontowany sprzęt oraz wyposażenie. Będą wykonane prace budowlano-montażowe dotyczące budowy jednostek wytwarzania energii elektrycznej i ciepła oraz infrastruktury technicznej tj. przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych telekomunikacyjnych wraz z remontem o dostosowaniem pomieszczenia pod budowę systemu kogeneracyjnego. Wartość projektu opiewać będzie na kwotę ponad 2 milinów złotych.
   
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
a gdzie pan K ,Ł itd oni są wszędzie nie widzę ich
02-10-2019, 20:11:37
+ 8
- 4
odpowiedz
Nowicjusz
Forum nie zaprasza i nie współpracuje z pisiorami. Nie ta liga.
03-10-2019, 07:12:28
+ 15
- 4
odpowiedz
Jakbym miał takie długi, to nie byłbym w stanie się nawet uśmiechnąć. 2 MLN nie podniesie nawet brwi finansowemu trupowi.
03-10-2019, 19:45:48
+ 7
- 8
odpowiedz
Amator
Większość szpitali powiatowych ma długi i czy powinno się je wszystkie zamknąć ? A rząd niech rozdaje nadal pieniądze, które pójdą m. in. na prywatne leczenie, bo nie potrafi lub nie chce sfinansować publicznej ochrony zdrowia.....
04-10-2019, 08:25:30
+ 15
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
Gdyby nie rozdawnictwo nigdy by nie wygrał wyborów. Służba zdrowia powinna być prywatna. Po co płacić składki zdrowotne?!
04-10-2019, 13:42:09
+ 8
- 2
odpowiedz
Amator
Z tymi składkami to faktycznie, nie wiadomo po jaką... się je płaci skoro trzeba potem i tak większość rzeczy robić prywatnie... W służbie zdrowia nie było nigdy dobrze, ale tak źle jak teraz też nigdy wcześniej nie było. Wystarczy porozmawiać z każdym kto ma nieprzyjemnośc z niej korzystać aktualnie. Modlić się o zdrowie pozostaje. No i pasuje żeby rząd cokolwiek zrobił z tym problemem bo po reformie "sieci szpitali" nie widać poprawy a raczej odwrotnie chyba.
04-10-2019, 14:33:33
+ 15
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
Nie modlić a zacząć w końcu zdrowo się odżywiać, uprawiać sport, być aktywnym na codzień. Przestać jeść tanio i dużo byle czego aby się tylko napchać. Zacząć wiećej uwagi poświęcać swoim dzieciom i nauczyć ich oid małego nawyków żywieniowych. Nie czekac na końcowy wynik jakim jest ratunek w szpitalu bądź wizyty u spacjalistów.
04-10-2019, 14:52:26
+ 10
0
odpowiedz
Amator
Ogólnie się zgadzam tylko nawet jak człowiek dba o siebie i tak może potrzebować fachowej pomocy. Z różnych przyczyn. A co za tym idzie służba zdrowia na poziomie jako takim przyzwoitym by się przydała...
04-10-2019, 19:04:35
+ 12
- 3
odpowiedz
Nowicjusz
[url=http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-k opacz-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci]http://wgospodarce.pl/informacje/20291-wyprzedaz-po-tusk-i-kopac z-sprzedali-majatek-narodowy-o-wartosci[/url]
07-10-2019, 14:24:47
+ 3
- 4
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook