Dzisiaj jest poniedziałek, 01 czerwca 2020 r., 153 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTORELACJA] Jesteście najlepsi z najlepszych! Stypendia Burmistrza wręczone
Dodał: MaG, 07-11-2019 16:59, odsłon: 2870
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Ponad 160 uczniów odebrało w czwartek 7 listopada Stypendia Burmistrza Gminy Kozienice. Uroczystość odbyła się w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach.

Za szczególne wyniki w nauce, osiągnięcia artystyczne i sportowe 167 uczniów kozienickich szkół otrzymało Stypendia Burmistrza Gminy Kozienice. Była to rekordowa liczba stypendiów przyznanych przez burmistrz Piotra Kozłowskiego. Dzisiejsza uroczystość odbyła się już po raz szesnasty.

Wyróżniający się uczniowie przybyli na nią wraz rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół. Obecni byli także burmistrz Piotr Kozłowski, wiceburmistrz Dorota Stępień,  przewodniczący Rady Gminy Rafał Sucherman oraz dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego Robert Boryczka.

 Stypendia przyznawane są od 2004 roku, a na przestrzeni lat zmieniały kryteria oraz wymagania z nimi związane. W tym roku stypendia były przyznawane w trzech kategoriach: za wyniki w nauce,  laureaci bądź finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych  oraz osiągnięcia artystyczne i sportowe.

- Rzeczywiście te trzy dziedziny nauka, sport i sztuka są bardzo ważne w życiu człowieka, a szczególnie ważne są na etapie wczesnego kształcenia. Kiedy jesteście młodymi ludźmi właściwe podejście do niego w waszym wieku daje szansę na to, że ukształtujecie siebie na całe życie. Jesteście najlepszymi z najlepszych i gmina traktuje to stypendium jako inwestycje. Z jednej strony jako inwestycję w was żebyście byli lepsi jako ludzie, z drugiej strony jako inwestycję w siebie żebyśmy byli mocniejsi jako wspólnota, zarówno wspólnota lokalna ale także wspólnota narodowa. Jestescie inwestycją w przyszłość całego naszego społeczeństwa. - mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

 Burmistrz złożył również podziękowania nauczycielom i rodzicom za trud w wychowaniu młodzieży ale również za szukanie i pielęgnowanie młodych talentów.

- Cieszymy się z waszych osiągnięć, chciałem przy okazji podziękować nauczycielom, bo oni odkrywają wasze talenty oni dbają o ich rozwój i ta relacja uczeń-nauczyciel jest bardzo ważna i pomaga w osiąganiu tak dobrych wyników. My jako gmina jesteśmy z was dumni i zawsze będziemy was wspierali, bo jesteście przykładem że można, że się chce, że warto inwestować w siebie bo ta wiedza, którą zdobędziecie nikt jej nie zabierze. - dodał burmistrz Kozłowski

 

Pełna lista stypendystów TUTAJ

 

 

 

 

 


Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Youtube
Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nauczyciele i dyrekcja Publicznej Szkoły ...
Fot. KCRiS
Oficjalne otwarcie parku miało się odbyć 1 maja. Sytuacja związana z koronawirusem pokrzyżowała nieco pla...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu kozienickiego zatrzymani. Rekordziści za kółkiem m...
Fot. Pixabay
Gmina Kozienice znalazła się wśród samorządów, które otrzymały dofinansowanie na świ...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook