Dzisiaj jest poniedziałek, 23 września 2019 r., 266 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Uroczyste obchody 100. rocznicy Powstania Policji Państwowej w Kozienicach
Dodał: DL, 09-07-2019 19:18, odsłon: 6619
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos, Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W dniu 9 lipca w Kozienicach świętowano 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Okrągłej rocznicy towarzyszyło uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Policji w Kozienicach, a także oficjalne wręczenie policjantom odznaczeń i medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Apel odbył się przy krytej pływalni „Delfin”. Po mszy świętej i apelu na wszystkich czekał festyn rodzinny, a na nim wiele interesujących atrakcji dla całych rodzin.

To był szczególny i wyjątkowy dzień dla kozienickiej policji, a także i dla wszystkich mieszkańców miasta i regionu. W dzień jubileuszu 100-lecia istnienia Policji Państwowej nadano sztandar Komedzie Powiatowej Policji w Kozienicach. Gospodarzem tejże uroczystości był Komendant Powiatowej Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski. Na obchodach pojawiło się wiele osobistości. Kozienice w tym dniu gościły nadinsp. Kamila Brachę – Zastępcę Komendanta Głównego Policji. Udział w uroczystości wzięli również przedstawiciele miejscowych władz, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych, lokalnych spółek oraz instytucji i urzędów współpracujących na co dzień z kozienicką policją.     
 

Uroczysty apel z okazji Święta Policji oraz nadania i wręczenia sztandaru kozienickiej komendzie Policji poprzedziła msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Tomasika w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny, która odbyła się o godzinie 12 i zarazem była rozpoczęciem części oficjalnej całych obchodów. Podczas mszy Komendant Powiatowej Policji w Kozienicach insp. Tomasz Cybulski w imieniu własnym oraz wszystkich policjantów wręczył Biskupowi pamiątkowy ryngraf.

 

- Dzień dzisiejszy jest dla nas szczególny i wyjątkowy. W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą powstania policji państwowej oraz dostąpienie najwyższego zaszczytu jakim jest nadanie sztandaru naszej jednostce. Wydarzenie to jest docenieniem naszej ofiarnej służby przez społeczeństwo Kozienic i powiatu kozienickiego – mówił podczas mszy świętej, insp. Tomasz Cybulski.

 


Komendant Tomasz Cybulski wręczający pamiątkowy ryngraf w ręce Biskupa Henryka Tomasika.

 

Po zakończeniu mszy świętej odbył się przemarsz pododdziałów policyjnej asysty honorowej wraz z wszystkimi gośćmi na plac przy krytej pływalni Delfin, gdzie o godzinie 13:30 rozpoczął się uroczysty apel. O oprawę muzyczną przemarszu jak i całej uroczystości zadbała Orkiestra Reprezentacyjna Policji.

 


Pododdziały policyjnej asysty honorowej dumnie kroczyły ulicami Kozienic przy akompaniamencie muzycznym Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

 

W celu upamiętnienia tego historycznego wydarzenia uroczystość dopełniło symboliczne wbicie gwoździ honorowych w drzewiec sztandaru, a także złożenie podpisów w księdze pamiątkowej. Po zakończeniu tychże czynności nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha wręczył w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Elżbiety Witek sztandar dla Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach w ręce Komendanta insp. Tomasza Cybulskiego.

 


 Biskup Henryk Tomasik osobiście poświęcił sztandar dla Kozienickiej Komendy Powiatowej Policji.

 

- Jesteśmy dziś świadkami podniosłej i historycznej chwili. Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach otrzymuje sztandar nadany przez ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, ufundowany przez lokalną społeczność. Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach mogą być dziś dumni, że służą tu i pracują. Mieszkańcy czują się dzięki wam bezpiecznie, a lokalne władze doceniają wasz profesjonalizm i poświęcenie. Niech ten symbol, który nas tu dziś zgromadził prowadzi was w służbie i pracy na rzecz wspólnego dobra – mówił nadinsp. Kamil Bracha, Zastępca Komendanta Głównego Policji.

 


Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Kamil Bracha wręczył sztandar Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach insp. Tomaszowi Cybulskiemu.

 

W ramach obchodów okrągłej 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej odbyło się wręczanie odznaczeń i medali oraz aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Medal 100-lecia Powstania Policji Państwowej za zasługi dla Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji otrzymali insp. Tomasz Cybulski, Agnieszka Kaczkowska oraz Małgorzata Wach. Medale uhonorowanym wręczyła Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Pracowników Policji Anna Kwasiborska. Krzyżem niepodległości z Gwiazdą Pierwszej klasy za wybitne zasługi patriotyczne i działalność na rzecz NSZZ Policjantów odznaczeni zostali insp. Tomasz Cybulski oraz asp. szt. Grzegorz Ambroziewicz. Srebrną odznaką honorową zostali odznaczeni Katarzyna Kowalska, Jakub Olszak, a także Mariusz Warmijak. Medal za zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego otrzymał Dariusz Szewc – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kozienicach.

 

- To dzięki wam wzrasta poczucie naszego bezpieczeństwa i panuje porządek. Pozwólcie, że w setną rocznicę powstania Polskiej Policji Państwowej wyrażam wdzięczność za wzorową współpracę z samorządem powiatu kozienickiego i wspólnie podejmowane działania. Życzę wam, aby pełniona przez was służba stale przynosiła wam satysfakcję, a ranga i ciężar odpowiedzialności jakie są z nią związane przyczyniały się wzmacniania wizerunku policji w świadomości mieszkańców powiatu kozienickiego. Panu komendantowi i wam drodzy funkcjonariusze, gratuluję – mówił Andrzej Jung, starosta powiatu kozienickiego.

 


 Uhonorowani policjanci otrzymali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

 

- Dzięki staraniom lokalnej społeczności, ale również dzięki staraniom kozienickich policjantów z panem komendantem na czele Kozienickiej Powiatowej Komendzie policji nadano sztandar jako symbol honoru, odwagi i patriotyzmu. To wielkie wyróżnienie dla tej jednostki i uznanie dla odpowiedzialnej i sumiennej służby jej funkcjonariuszy – mówił Piotr Kozłowski, Burmistrz Gminy Kozienice.

 

 

 - Te obchody przybrały najwyższą rangę.- mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

 

Po zakończeniu uroczystego apelu głos zabrał gospodarz dzisiejszej uroczystości, a mianowicie Komendant Tomasz Cybulski.

 

- Szanowni państwo, sztandar to zaszczyt, duma, honor. Komenda Powiatowa Policji w Kozienicach to jest komenda średniej wielkości na terenie Mazowsza. My nie mieliśmy jeszcze sztandaru. To jest dla nas wielki dzień i wielki zaszczyt. Dzisiejszy dzień zapisze się w historii tej jednostki. Będziemy mogli występować ze sztandarem na uroczystościach religijnych oraz kreować i reprezentować nasz wizerunek. Jeszcze raz dziękuję społecznemu komitetowi i cieszę się, że to przedsiewięzie nam się udało - dodał na koniec uroczystego apelu insp.Tomasz Cybulski Komendant Powiatowy Policji w Kozienicach.

 

Uroczysty apel zakończyło odprowadzenie sztandaru przez kampanię honorową. Tym samym rozpoczęła się część nieoficjalna obchodów w postaci pikniku rodzinnego, na którym nie zabrakło atrakcji.

 


Przybyli goście z wielkim zainteresowaniem obserwowali stoiska przygotowane przez wystawców.

 

Dla przybyłych na festyn gości czekały pokazy sprzętu policyjnego oraz wojskowego, mini laboratorium kryminalistyczne oraz również prezentacje grup rekonstrukcyjno-historycznych i zróżnicowanych stoisk, między innymi Enei Wytwarzanie, Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a także Sanepidu i Ośrodka Profilaktyki Uzależnień.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
Wasze komentarze
Nowicjusz
Wszystkiego najlepszego dla Policji! Nie łatwa to służba w tych czasach. Szacunek!
10-07-2019, 05:21:32
+ 18
- 18
odpowiedz
Za to łatwiej mieli się wyżyć za PO. Mogli bić pałami, kopać, prowokować, zamykać ludzi.
10-07-2019, 11:01:20
+ 19
- 10
odpowiedz
Nowicjusz
Nie przesadzajmy. Incydent tu i ówdzie zawsze może się trafić a ogólnie chłopaki mają mało wdzięczną robotę. Z różnym elementem się szarpać
10-07-2019, 18:00:21
+ 8
- 16
odpowiedz
Nie jestem ślepy i głuchy. Jak było za PO a jak jeset teraz?! Spalić budkę, przebrac sie i sprowokować bujkę. Całe PO.
10-07-2019, 22:33:16
+ 15
- 6
odpowiedz
Nowicjusz
Teraz znowu czasem media opisują różne śmieszne czy dziwne sytuacje... Polityka... Patrzę na szeregowego funkcjonariusza, który ma jak ma.
11-07-2019, 06:05:59
+ 8
- 14
odpowiedz
Zgadzam się z Panem Jerzym, policja zawsze była niedoceniania przez ludzi a przez polityków wykorzystywana do zadań niezwiązanych z bezpieczeństwem. Zarówno PO jak i PIS powinny się wstydzić za te konfetti, za blue taxi. To jest niewdzięczna służba i dobrze gdyby była apolityczna. Pozdrawiam funkcjonariuszy.
11-07-2019, 22:22:00
+ 6
- 10
odpowiedz
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja...
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Długość przeprawy wraz z drogami dojazdowymi będzie wynosić około 1,5 kilometra. Szacowany koszt inwestyc...
Biblioteka Publiczna zaprasza 26 września o godzinie 11 do Mediateki na otwarcie wystawy o Sue Ryder,...
Kolejny tydzień i kolejna edycja naszej zabawy. Wraz z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu przygotowal...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook