Dzisiaj jest środa, 01 kwietnia 2020 r., 92 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
[FOTO] To już trzeci strajk w Mniszewie. DK 79 ponownie zablokowana
Dodał: DL, 14-08-2019 20:26, odsłon: 940
Fot. Beata Bogucka/Stowarzyszenie Nowa 79
Fot. Beata Bogucka/Stowarzyszenie Nowa 79

Brak jakiejkolwiek reakcji ze strony Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie rozbudowy Drogi Krajowej 79 w Mniszewie zaowocował kolejnym, trzecim strajkiem. Stowarzyszenie „Nowa 79” wraz z mieszkańcami solidarnie wyszli dziś na drogę, blokując przejazd. Podczas protestu wydarzyła się niebiezpieczna sytuacja.

Dzisiejszy strajk odbył się zgodnie z planem o godzinie 17:00. Członkowie stowarzyszenia "Nowa 79" oraz mieszkańcy gminy Magnuszew wyszli na drogę tym samym utrudniając przejazd na drodze krajowej 79. Był to już kolejny protest mieszkańców. Emocje nie stygną i już w tej chwili planowane są kolejne blokady DK 79, które będą następować cyklicznie w najbliższym okresie czasu.

 

Uczestnicy zgromadzenia blokowali drogę poprzez korzystanie z przejścia dla pieszych przy Szkole Podstawowej w Mniszewie. Protest tak jak i ostatnim razem trwał do godziny 19:00. W proteście wzięło udział około 70 osób.

 

Mieszkańcy gminy Magnuszew zatroskani zaistniałą sytuacją nie poprzestaną tylko na protestach. Jak informuje Beata Bogucka, radna gminy Magnuszew, a także członkini stowarzyszenia na rzecz zmiany koncepcji rozbudowy drogi - wysyłane będą wnioski do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Planowane są także spotkania z mieszkańcami gminy.

 

- Następnym naszym krokiem będzie organizacja spotkania stowarzyszenia wraz z mieszkańcami gminy Magnuszew, które wstępnie planujemy na przyszły tydzień. W nadchodzącym tygodniu przygotujemy również wnioski, które zostaną wysłane do krajowej dyrekcji dróg - informuje Beata Bogucka. 

 

Mieszkańcy trwają nadal przy swoim. Ich głównymi postulatami jest sprzeciw dla dróg serwisowych i powstania, aż 20 zbiorników retencyjnych. Protesty organizowane przez stowarzyszenie "Nowa 79" mają na celu zmianą dotychczasowej koncepcji rozbudowy drogi krajowej numer 79. Duży nacisk w proteście stawiany był również na na plan zwiększenia przepustowości i nacisku na jezdni, które całkowicie zaburzą komfort funkcjonowania domów znajdujących się przy trasie.

 

- Będziemy na pewno pisać wnioski do inspekcji transportu drogowego w sprawie ilości tirów przejeżdżających przez naszą gminę. W momentach szczytu przejeżdża jednocześnie ich, aż 10. Chcemy, aby to było w jakiś sposób kontrolowane. Do tego w dzień poprzedzający święto państwowe samochody ciężarowe o wyznaczonej ładowności od godziny 18 do 22 mają zakaz ruchu, a takowe się dziś poruszają nie zważając na przepisy prawa - mówiła Beata Bogucka.

 

Niebezpieczna sytuacja podczas strajku


Parę minut przed godziną 19, a więc na samym końcu strajku, mężczyzna stojący w korku usiłował wjechać samochodem w maszerujących po pasach demonstrantów. Dzięki sprawnej i natychmiastowej interwencji policji ochraniającej miejsce strajku nikomu nic się nie stało. Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Piotr Kozłowski/FB
Burmistrz Kozienic poinformował o przekazaniu tysiąca maseczek ochronnych i stu kombinezonów na po...
W związku z sytuacją epidemiologiczną w Polsce, Enea Wytwarzanie przekazała 400 tys. zł na wsparcie szpit...
fot.KKS
Epidemia koronawirusa położyła praktycznie wszystkie rozgrywki sportowe w naszym kraju. Niestety, z powod...
Polski Związek Piłki Nożnej opracował pakiet pomoc dla klubów. W sumie ponad 116 milionów z...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook