Dzisiaj jest sobota, 08 sierpnia 2020 r., 221 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Rusza trzecia edycja Enei Akademii Talentów. To kolejne szanse na stypendia i granty
Dodał: DL, 26-09-2019 14:25, odsłon: 1091
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Już 1 października rozpocznie się trzecia edycja Enei Akademii Talentów. Tegoroczna odsłona daje szansę na zdobycie grantów i stypendiów w kategoriach: sztuka, nauka i sport. Z tej okazji o godzinie 10.00 w Sali Urzędu Miejskiego w Kozienicach odbyła się konferencja prasowa inaugurująca program grantowy Enea Akademia Talentów.

W tym roku Fundacja Enea poszerza grono podmiotów, które mogą wystartować w programie. Już nie tylko uczniowie i szkoły, ale i organizacje z inicjatywą mogą wziąć udział w Enei Akademii Talentów. Dodatkowo o stypendia mogą ubiegać się uczniowie szkół ponadpodstawowych. W styczniu 2020 roku poznamy kolejnych zwycięzców, którym Fundacja Enea przekaże stypendia w wysokości 3 000 zł i granty o wartości 10 000 zł.

 

W dwóch poprzednich edycjach programu Enea Akademia Talentów stypendia zdobyło aż czterdzieścioro uczniów. Wśród nich znaleźli się młodzi ludzie trenujący sporty walki i lekkoatletykę, pasjonaci historii i matematyki, konstruktorzy i programiści, muzycy, miłośnicy rysunku, tańca czy fotografii.

 


Wiceburmistrz Dorota Stępień wraz z zastępcą burmistrza Mirosławem Pułkowskim wspierali podczas konferencji trzecią Edycję Enei Akademii Talentów wraz z jej głównymi przedstawicielami – Marcinem Łukasiewiczem, Joanną Sobótką-Klimczak oraz Piotrem Kutkowskim.

 

- Głównym celem gminy Kozienice jest wspieranie uzdolnionych uczniów oraz studentów pierwszego roku zamieszkałych na terenie gminy. Chcemy żeby nasi zdolni uczniowie reprezentowali naszą społeczność nie tylko na terenie gminy, ale także i w całej Polsce. Chcemy także, aby wzmocnili oni sens nauki i, aby pokazywali swoim rówieśnikom, że nauka jest bardzo ważna i potrzebna – mówiła wiceburmistrz Dorota Stępień.

 

O stypendia w wysokości 3 000 zł na realizację swoich pasji i zainteresowań mogą ubiegać się utalentowani uczniowie szkół podstawowych (od IV klasy) i ponadpodstawowych z obszaru działania spółek z Grupy Enea.

 


- Z chęcią uczestniczymy w takich akcjach jak Enea Akademia Talentów. Czujemy także brzemię odpowiedzialności jakie na nas ciąży z uwagi na fakt, że mamy moc, by wam pomagać i z chęcią to czynimy. Życzę wszystkim udanych projektów i zwycięstw – mówił podczas konferencji Marcin Łukasiewicz, wiceprezes Enea Wytwarzanie do spraw pracowniczych

 

O granty w wysokości 10 000 zł mogą ubiegać się organizacje z inicjatywą, w tym:publiczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, organizacje pozarządowe (m.in. fundacje i stowarzyszenia), kluby sportowe, uczniowskie kluby sportowe oraz związki sportowe, państwowe i samorządowe instytucje kultury, które przedstawią autorskie programy edukacyjne dla młodych ludzi z terenu działania spółek z Grupy Enea.

 

- W tym roku idea samej akcji jest kontynuowana. Chcemy rozwijać młodych ludzi, ale tym razem postanowiliśmy rozszerzyć jej działanie. Tegoroczny program stypendialny kierujemy nie tylko do uczniów szkół podstawowych, ale także dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Każdy ma możliwość zdobycia stypendium w wysokości trzech tysięcy złotych. Również w projekcie grantowym poszerzamy formułę, bo już nie tylko kierujemy swój projekt do szkół podstawowych, ale także i do szkół ponadpodstawowych oraz wszelkich organizacji, które nazywamy organizacjami z inicjatywą, a więc stowarzyszenia, kluby sportowe, instytucje kultury – wszyscy mogą wziąć udział w Enei Akademii Talentów – mówiła Joanna Sobótka-Klimczak, członek zarządu Fundacji Enea.

 

Podczas konferencji odbył się występ dwóch uczennic Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kozienicach, które obecnie uczęszczają już do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Radomiu. Swoje niebywałe umiejętności wokalno-muzyczne zaprezentowały Natalia Wilczek oraz Sandra Kocyk.

 


Publiczność zgromadzona na sali usłyszała trzy utwory w wykonaniu Natalii Wilczek i Sandry Kocyk – „Czas na pogodę”, „Jadę w świat” oraz piosenkę z repertuaru Adele.

 

Zainteresowani mogą zgłaszać się od 1 października do 31 października 2019 roku. Aplikowanie możliwe jest wyłącznie poprzez stronę internetową: www.enea.pl/pl/akademiatalentow 
Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. Szpital Powiatowy w Kozienicach
Od dnia 20 lipca 2020 roku w szpitalu w Kozienicach rozpoczął się remont instalacji wodno – kanaliz...
Fot. CKA
Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka i Enea Wytwarzanie zapraszają na wykład o...
Fot. UM Kozienice
Zapraszamy na uroczyste obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w K...
Gmina Kozienice ma zamiar aktywnie uczestniczyć w akcji mającej na celu bezpieczne usuwanie azbestu. Tute...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook