Dzisiaj jest niedziela, 20 października 2019 r., 293 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
[FOTO] Ponad 200 zawodników wystartowało w biegu Energetyczna Dycha
Dodał: DL, 23-09-2019 13:40, odsłon: 1462
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass
Fot. Damian Latos/Agencja Arpass

Energetyczna Dycha z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Była to już siódma edycja tego biegu. Jak sama nazwa wskazuje biegaczom nie brakowało energii do podjęcia zaciekłej, sportowej rywalizacji. Bieg połączony był z Mistrzostwami Grupy Kapitałowej Enea. W tym roku zwycięstwo odniósł Laban Cheruiyot z Kenii osiągając bardzo dobry rezultat. Wśród pań najlepsza była Christine Oigo również z Keni, partnerka klubowa Labana. Organizatorem biegu była grupa Street Run Radom, a sponsorem głównym imprezy Enea Wytwarzanie.

Linia startu znajdowała się przy ulicy Wiślanej, w okolicy Ośrodka Rekreacji i Turystyki. Zawodnicy mieli do pokonania dystans dziesięciu kilometrów. Trasa biegła przez Piotrkowice, Opatkowice i Zdziczów. Wszystkich zawodników przed samym startem przywitali burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. pracowniczych Marcin Łukasiewicz.

 

Burmistrz Piotr Kozłowski jako aktywny uczestnik poprzednich edycji biegu podkreślił istotność zdrowego stylu życia, a także życzył wszystkim uczestnikom powodzenia na trasie. - Impreza Energetyczna Dycha doskonale wpisuje się w profil naszego miasta. Miasta, które promuje aktywny i zdrowy styl życia. Kozienice są idealne na bieganie. Życzę wszystkim powodzenia na trasie, braku kontuzji i ogromnej satysfakcji na mecie z ukończenia biegu. Wspaniałej zabawy i wszystkiego najlepszego dla wszystkich biegaczy. Dużo energii przede wszystkim – mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

 

Mocny start dwóch Kenijczyków, Labana Cheruiyota i Evansa Kipngeticha zapewnił im dwie pierwsze lokaty w kategorii open. Laban przekroczył linię mety po 30 minutach i 56 sekundach.  Wyścig zakończył równo ze swoim partnerem klubowym Evansem, który o jedną setną sekundy znalazł się za Labanem. Żaden z nich nie pobił jednak rekordu tego biegu, który ustanowił Andrzej Starżyński z Ukrainy (29:50,5). W tym roku Andrzej zajął trzecie miejsce z czasem 31 minut i 13 sekund.

 


 Jako pierwszy linię mety przekroczył Laban Cheruiyot, a tuż za nim znalazł się Evans Kipngetich.

 

Wśród kobiet pierwsza do mety dobiegła Christine Oigo z Kenii, która reprezentowała klub Bendek Team. Jej czas to 35 min. 42 s. Ten wynik jest także dłuższy o ponad minutę od kobiecego rekordu na tej trasie Ukrainki Lilii Fiskovicz (34:09,8). W kategorii Open Christine zajęła siódme miejsce.  

 


 Christine Oigo wśród kobiet podczas sobotniego biegu okazała się bezkonkurencyjna.

 

Pierwszym zawodnikiem z Kozienic, który przekroczył linię mety był Grzegorz Sobczyk z klubu WKS Kozienice BBL. Jego czas to 38 minut 23 sekundy. W openie zajął 19 miejsce.

 

Grzegorz Sobczyk był pierwszym kozieniczaninem, który dobiegł do mety.

 

Wśród pracowników Enei najszybszy był Kamil Gmiński, z czasem 40 minut, 39 sekund. Najszybszą kobietą w tej kategorii była Aneta Przychodzień, której dotarcie na metę zajęło 55 minut i 1 sekundę.

 

Po skończonym biegu odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców Energetycznej Dychy, którzy otrzymali nagrody pieniężne, medale oraz nagrody rzeczowe.

 


 Zwycięzców uhonorowali burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z wiceprezesem do spraw pracowniczych w Enei Wytwarzanie Marcinem Łukasiewiczem i prezesem Street Run Radom Karolem Kaczmarczykiem.

 

Dodatkową atrakcją podczas sobotnich zawodów była strefa Enei Wytwarzanie, w której znalazły się nie lada atrakcje dla najmłodszych. Dzieci jak i dorośli mogli wypróbować nowoczesne technologie w postaci między innymi wirtualnej rzeczywistości. Do tego przez całą imprezę prowadzony był program edukacyjny dla najmłodszych.

 


Prezentowane nowoczesne technologie w punkcie Enei Wytwarzanie cieszyły się dużym zainteresowaniem.

 

Wszystkie wyniki z uwzględnieniem konkretnych kategorii znaleźć można TUTAJ.


Skontaktuj się z autorem tekstu: DL
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.UMWM/ wicemarszałek Rafał Rajkowski i wójt gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz
Dzięki wsparciu samorządu województwa w regionie radomskim powstanie 19 pracowni informatycznych i...
Fot. Martyna Kasjaniuk
Sobota na kozienickim stadionie powinna być bardzo ciekawa. W najciekawszym pojedynku 12 kolejki Campeon....
Paweł Susid, Bez Tytułu (To była dobra książka), 2003, ołówek, akryl, papier
W piątek 18 października, o godzinie 18.00 w Elektrowni odbędzie wernisaż wystawy Pawła Susida zatytułowa...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/Enea
Setki mieszkańców Kozienic odwiedziły zorganizowany przez lokalny samorząd piknik elektromobilnośc...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook